Ümit ÖZMÜŞ
Ümit ÖZMÜŞ
Özgürlük ve adaletin yok olduğu ABD’ye BM müdahale etmeli
19 Ocak 2018 Cuma / namehaber@hotmail.com - Tüm Yazılar

Trump ile birlikte tamamen kontrolden çıkan ABD, Trump’ın basın yayın, bürokrasi ve yargıya olan baskısı ile eskiden kapı ardında çevrilen işler şimdi transparan bir görünüm aldı… Özgürlükler ülkesi ABD oldu mu? Müflis tüccar misali. Herkes şirketin sistemin dışında yapılan bütün çamaşırlarını makineye atmadan asıyor… bakalım sonu nereye varacak.

Bana kalırsa; uluslararası hukuk normlarına uymayan adeta tiyatro sonucu belli Mehmet Hakan Atilla’ya kumpas kurularak uluslararası çıkarlarda itibar yönetimine hiçe sayan at gözlüğü takmış bir anlayış ile hukukun gözyaşlarını dünya ibret ile izliyor. Darbe yapan paralel ihanet çetesine, dolayısıyla teröre doğrudan verdiği desteği ile sadece vatandaşlarımızın gözünde değil gönül coğrafyamızda da kamu diplomasisi çalışmalarını askıya almak zorunda kalarak içinden çıkılmaz bir sona doğru gittiği açıktır.

Tump’ın yönetimi, yargının bir kişinin tahakkümü altında olması ve mevcut yönetimin teröre destek verildiği bir ülkeye Birleşmiş Milletlerin Müdahale etmesi gerekmez mi?

UYUŞTURUCU SATICISI MESELESİ

İçişleri Bakanımız Sayın Süleyman Soylu’nun eğitim yapılarının önünde yakalanan uyuşturucu satıcılarının bacaklarını kırması yönündeki açıklaması gündemi yeterince meşgul etmedi. Bence Sayın Soylu’nun söylemine sadece bugünkü konuşmaları ile bakmamalı, bakanlık görevine geldiğinde ilk açıklaması ve sonraki açıklamalarında, Emniyet güçlerinin terörle mücadelede kahramanlık ortaya konduğu gibi uyuşturucu ile mücadelede de kararlılıklarını bildirdiler. Ki açıklamadan sonraki ulusal haber kanallarındaki operasyon haberlerinde de uyuşturucu tacirlerine yönelik ciddi müdahaleler olduğu görülüyor. Ama buradaki daha önemli olan kısım uyuşturucu baronlarına ve onları destekleyen terör devletlerine Anadolu coğrafyasında, hoşgörü mayası ekilir, şifa kervanına yol verilir. Ülkemizin ve her seferinde bize çemkiren AB devletlerinin vatandaşlarının ve dahi gençlerinin zehirlenmesine yol vermeyiz.

Dünyaya nizam getirecek bu açıklamaları yargının hiçe sayıldığı değil dünyanın beşten büyük olduğunu ifade eden Sayın Cumhurbaşkanımızın politikalarının ete keme bürünmesi olarak bakalım.

Gayret Sayın Soylu ve ekibinden, Takdir Allahtan…

Durmak yok yola devam…

YORUM YAZ
Küfür, hakaret içeren; dil, din, ırk ayrımı yapan; yasalara aykırı ifade ve beyanda bulunan ve tamamı büyük harflerle yazılan yorumlar yayınlanmayacaktır.