hilmisol
hilmisag
hilmiust
Selçuk YAVUZ
Selçuk YAVUZ
Gençlerin 'büyüklerle' büyük imtihanı
26 Temmuz 2015 Pazar / namehaber@hotmail.com - Tüm Yazılar

   Her zaman konuşmalarımızda gençler ve gelecekleri konusu sözlü ifadelerle değerlendirmeye tabi tutulur. Toplumumuzun derinliklerine işlenmiş bir söz vardır. ‘Lafla peynir gemisi yürümez.’

Yani ‘çok laf az icraat’ yaparız.

   Konuşmalarımızdaki ifadelerle gerçek hayatta gençlerimize uyguladıklarımız birbirini tutmamaktadır. Çocuklarımız daha 5-6 yaşlarından itibaren yoğun bir hayat mücadelesi yapmaya başlarlar ilköğretim yıllarından itibaren. Sonra yıllar yılları kovalar. Çocukluk ve gençlik yılları bir diplomamız(Altın bileziğimiz) yani mesleğimiz olsun diye 20’li yaşlara kadar hep bir gayret ve çaba içerisinde geçer.  

   Sonra ticaret, siyaset, STK, kamusal alanlarda(Devlet kademelerinde) bir yerlere gelme mücadelesi yapılır. En başta ifade etmeye çalıştığım durum bu dönemde kendini ispatı vücut bulur.

   Ticaret yapmak isteyen gençlerin önüne binbir türlü hile, yalan - dolan ve engellemelerle önlerine setler kuruyoruz. O deli gibi kaynayan kanlarını cesaretlerini, azimlerini bitirene kadar adeta elimizden gelen çabayı sarfediyoruz. Sonunda ya tamamen bitiriyoruz ya da ufak bir maaşa kırk-kanaat geçirmesine neden oluyoruz.

   Siyasette de bundan farklı bir durum sözkonusu değil. Siyaset, devlet adamlığına ve liderliğe, yönetim kademelerine hükmeden alanlara ve bu mercilerin zirvelerine insanı taşımaya kadar uzanan çok etkin bir alan.

  Ülkeleri yönetenler hep seçilmiş kişilerdir. Onun içindir ki siyaset çok ama çok önemlidir. Ne yazıkki siyasete atılan gençler ülkemizde hep engellemelerle karşılaşırlar. Tabii ki istisnalar da vardır. Bu istisnaların oranı yüzde 5’i bulmaz. Bu da istisnalar kaideyi bozmaz sözünü doğrular bir durumdur.

  Kamusal alanda yani devletin bürokratik ağlarında, alanlarında durum çok enteresan gelişmelere sahne olur her zaman.

  Adamın varsa diğer meşhur bir ifadeyle ‘dayın’ varsa işlem tamam. Eğer ‘dayın’ yoksa yıllarca mücadeleler nafile, gidilebilecek varılabilecek menzil çoktan belli. Dayısı olanların altında ezilir o güzel gençler.

  Yazılarımızda gençler ve gelecekleri konusuna bir şekilde vurgu yapmaya çalışıyorum. Ve bu hususla ilgili olumlu ve olumsuz eleştiriler yoğun bir şekilde tarafımıza ulaşıyor. Allah(CC) bizlere ömür verdikçe, gençler yani gelecek nesillerimizle ilgili konuşmalar, yazılar ve aktif tüm pozitif faaliyetlerde bulunmaya devam edeceğiz inşaallah.

  Hiçbir medya gençlerin geleceği için, onların kazanımları için mücadele vermese de biz Name Haber ve bağlı medya kuruluşlarımız bu mücadeleden bir an olsun geri durmayacağız.

  Gençleri kazanmak ve onların geleceğini örgülemek, ülkemizin ve tüm toplumların devamını sağlar, tam tersi ise Allah korusun toplumları felakete sürükler ve yok eder.

YORUM YAZ
Küfür, hakaret içeren; dil, din, ırk ayrımı yapan; yasalara aykırı ifade ve beyanda bulunan ve tamamı büyük harflerle yazılan yorumlar yayınlanmayacaktır.