Selçuk YAVUZ
Selçuk YAVUZ
Ülkemiz üzerinde oynanan oyunlara kalıcı çözüm
22 Temmuz 2015 Çarşamba / namehaber@hotmail.com - Tüm Yazılar

Ülkemiz üzerinde oynanan oyunlara kalıcı çözüm için en önemlisi olan birlik, beraberlik çalışmaları tüm güzellikleriyle etrafımızı çepeçevre sarsın inşallah, dua ve temennisiyle yazıma başlamak istedim.

Geçmişimizden bugüne kadar ülkemiz üzerinde oynanmış ve uygulamaya geçirilmiş hadiseler bize tarihten ders almamız açısından çok büyük önem arz ediyor. Geçmişteki yapılmış olan hatalar bize geleceğimizi inşa etmemiz açısından büyük bir birikim kaynağı ve yol haritası niteliğini taşımaktadır.

Vatanımızın her bir karışı tarih kokuyor. "Geçtiğin yerleri toprak diyerek geçme tanı, düşün altında yatan binlerce kefensiz yatanı" sözü aslında bize her şeyi özetliyor ve anlamamızı sağlıyor.

Vatanımızın nasıl zorluklarla, sıkıntılarla, büyük mücadelelerle bugünlere geldiğini ve bu mücadele esnasında da bu topraklarda yaşayan bütün insanların bir ve beraber olma şuuruyla memleket, yöre, ırk, mezhep ayrımcılığı yapmadan bir vücudun organları gibi büyük bir ihlasla, samimiyetle  yaşanmışlıkları ve dünyaya örnek teşkil eden büyük devlet olma unsurları bizi büyük Türk devleti olmamız anlamında zaten her daim dinamik tutuyor. Bu dinamizm maddi ve manevi birliktelik tüm bölge halklarımızın birbirleriyle olan iç içe geçmiş ortak paydalar paylaşımı her daim bizi ayakta tutan unsurlardan.

Bir insan kalkmış koca bir imparatorluğun temellerini asırlar evvel atmış ve o tohumlar günümüze kadar uzanmış. Geçmiş tarihimize baktığımızda dünya genelinde  yapılmış olan sevgi, muhabbet ve hoşgörü mücadelesi dünya devletlerinde bile makes bulmuş ve bu asırlar boyu böyle devam etmiş.

Ne zaman birlik ve beraberlik azalmış, iç hesaplaşmalar artmış o vakit topraklarımızda şer güçler devreye girerek ülkemiz içerisinde iç çatışmaların, kargaşaların ve bölünmelerin fitilini ateşleyip kardeşi kardeşe kırdırmıştır.

Bizler gönül birliği, sevgi kardeşliği yapan, onun için at sırtında ülke ülke mücadele veren büyük imparatorluğun çocuklarıyız. Bize düşen de o büyük şahsiyetlerin ufkunu, başarısını, sevgisini örnek alarak günümüzü, gelecek nesle en iyi şekilde taşımamız gerekmektedir.

Güzel ülkemizde yaşayan tüm insanlarımız birbirleriyle olan diyaloglarında her zaman sevgiyi esas alarak hareket ederlerse bu cennet vatana hiçbir olumsuz unsur zarar veremez.

GÜZEL ÜLKEMİN GÜZEL İNSANLARI UNUTMAYALIM HEPİMİZİN ÖZÜ ve YOĞRULDUĞU HAMURUN MAYASI SEVGİ'DİR.

YORUM YAZ
Küfür, hakaret içeren; dil, din, ırk ayrımı yapan; yasalara aykırı ifade ve beyanda bulunan ve tamamı büyük harflerle yazılan yorumlar yayınlanmayacaktır.