Selçuk YAVUZ
Selçuk YAVUZ
İşte AK Parti'nin Ataşehir Belediye Başkan Adayı
15 Aralık 2013 Pazar / namehaber@hotmail.com - Tüm Yazılar

Önceki yazılarımın aksine bu yazıda sondan başa doğru gideceğim. Her yazdığımız İlçe analizlerinde değerli okurlarımız tarafından mutlaka şu soruyla karşılaştım: “Ataşehir’i ne zaman yazacaksınız?”.

İşte beklenen an geldi ve Ataşehir’de heyecan dorukta, herkes siyasi partilerin Belediye Başkan adayları kim olacağı konusunda merakla beklerken biz de bu konuda elimize ulaşan son dakika sıcak bilgileri sizlerle paylaşıyoruz.

İfade ettiğim gibi bu yazıda yazımın sonuna doğru değil de başlangıçta AK Parti’nin Ataşehir Belediye Başkan Adayı sorusunun cevabını hemen aktarıyorum;

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş ve AK Parti İstanbul İl Başkanı Aziz Babuşcu’nun yaptığı son görüşmede Ataşehir adayı olarak Av.Nimetullah Topu ismine karar verildi. Bu isim ve diğer İstanbul Adayları muhtemelen 21 Aralık tarihinde resmi olarak açıklanacak.

Son bir yıl içerisinde Başbakan Recep Tayyip Erdoğan tarafından yaptırılan tüm kamuoyu anketlerinde AK Parti Ataşehir’de ismi ön plana çıkan kişi Av.Nimetullah Topu olmuştu. Özellikle son bir ay içerisinde farklı farklı şirketlere yaptırılan tüm kamuoyu anketlerinde Av.Nimetullah Topu ismi % 70 civarında Ataşehir halkı nezdinde rekor bir tanınırlık oranıyla siyaseten büyük bir başarıya imza attı.

AK Parti’nin kuruluşundan itibaren Parti’nin değişik kademelerinde görev yapan Av.Nimetullah Topu, 2009 yılından bu yana 5 yıl AK Parti Ataşehir İlçe Başkanlığı görevi yaptı.

AK Parti 29 Mart 2009 Yerel Seçimleri’nde Ataşehir Belediye Başkanlığı’nı sadece 3.000 oy ile ( %1.5 oy oranı yüzdesi ) kaybetmişti. O dönemki aday çok kıymetliydi fakat Ataşehir ölçeğinde bir aday değildi. Eğer bu dönem Sancaktepe Belediye Başkanlığı yapan İsmail Erdem 2009 Seçimleri’nde Ataşehir’den  aday yapılmış olsaydı en az 15.000 farkla AK Parti kazanabilirdi.

Bu Seçimlerin hemen akabinde İlçe Başkanlığı değişikliğine gidildi ve AK Parti İstanbul İl Başkanlığı, AK Parti Ataşehir İlçe Başkanı olarak görevi Av.Nimetullah Topu’ya verdi.

Gelin beş yıllık süreçte Ataşehir’de Av.Nimetullah Topu’nun İlçe Başkanlığı ile AK Parti nasıl neticeler almış bir göz atalım;

Av.Nimetullah Topu ve teşkilat kadrosu 2009 yılından, 1 ay öncesine kadar olan 5 yıllık süreçte AK Parti’nin oylarını hep yukarılara çıkartarak 2010 Referandumunda, 2011 Genel Seçimleri’nde ve AK Parti’ye üye yapma sayısında hep birinci oldu.

AK Parti’nin Belediye Başkanlığı elinde olmadığı İstanbul’daki 13 İlçe içerisinde 2010 Referandumunda tek evet oyu çıkan İlçe Av.Nimetullah Topu’nun İlçe Başkanlığı’nı yaptığı Ataşehir oldu ve burada siyaseten bir tarih yazıldı.

12 Haziran 2011 Genel Seçimlerinde de rekor bir oy artışıyla ve % 8 oy yüzdesiyle ( yaklaşık 19.000 oy farkıyla ) AK Parti Ataşehir’de birinci parti oldu.

Teşkilatçılığıyla bilinen ve teşkilatlara sahip çıkmasıyla siyasete mührünü vuran Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Cumhuriyet Halk Partisi’nin elinde olan İlçe Belediyelerinden en çok kazanılmasını istediği Ataşehir’de, Av.Nimetullah Topu ismine neden karar verdiğinin açılımını yapalım isterseniz;

Halk tarafından rekor düzeyde tanınan, 5 yıldır oluşturmuş olduğu İlçe Teşkilat kadrosundaki büyük dinamik ve başarılı yapıdan, AK Parti Genel Merkezi’nin tüm İl ve İlçelerde yaptığı teşkilatlar içerisinde ön seçim olarak bilinen temayül yoklamasında % 95 oy ile Ataşehir’de teşkilatın tamamının istediği isim olmasından, eğitimli ve Ataşehir halkının istediği vizyona ve karizmaya sahip olmasından, sürekli halkın içerisinde olup Ataşehir’lilerin tüm dertleriyle dertlenmesinden, hiçbir şaibeye bulaşmamış tertemiz bir isim olmasından, Seçimlerde ve üye kazanımlarında rekor düzeylere ulaştıran başarılara imza atmasından ve burada Teşkilatın dışında asla başka bir ismin olamayacağından ve daha birçok nedenden dolayı bu isme karar verildi.

Ataşehir’de bu teşkilat yapısına rağmen herkes Av.Nimetullah Topu isminin olmazsa olmaz olduğuna kanaat getirmişken, eğer siyasette bazen karşılaştığımız gibi son dakika farklı bir isim devreye sokulursa AK Parti Ataşehir Belediye Başkanlığı’nı bir daha kazanamamak üzere kaybeder. Tıpkı Kadıköy’deki durum gibi olur ve siyasi tarihe büyük bir başarısızlık olarak not edilir.

Ataşehir’de herkesin ortak kanaati derken bunun altını doldurmamı bekleyeceksiniz tabi haklı olarak.

Av.Nimetullah Topu, AK Parti Ataşehir İlçe Başkanlığı görevinden istifa ederek AK Parti Ataşehir Belediye Başkanı Aday Adayı olduğunu deklare ettiği, 2.000 kişinin katıldığı çok güçlü ve coşkulu aday açıklamasını gerçekleştirmiş olduğu  Zübeyde Hanım Öğretmenevindeki programda; AK Parti Ataşehir teşkilatı ve İlçedeki muhtarlar, STK temsilcileri, bölgenin çok önemli dinamikleri olan kanaat önderleri tek adaylarının ve sonuna kadar arkasında durup destekleyecekleri ismin Av.Nimetullah Topu olduğunu vurguladılar.

Tüm AK Parti Ataşehir teşkilatı, Başkanlarına sahip çıkarak burada Av.Nimetullah Topu ismi olursa Ataşehir’de 30 Mart 2014 Yerel Seçimlerinde rekor oy ile Ataşehir Belediye Başkanlığını kazanarak Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ı sevince boğacaklarının sözünü verdiler.

Benim tekrar tekrar altını çizeceğim husus şudur ki; burada AK Parti teşkilatının ve Ataşehir halkının, tüm bölge dinamiklerinin istediği ve heyecanla beklediği isim Av.Nimetullah Topu olmazsa bu teşkilat ve bölge halkı büyük hayal kırıklığına uğratılmış olur ve seçim çalışmaları çok ama çok sönük geçer ve kaybedilmiş ilçeler hanesinde yerli yerinde kalmış olur. Ataşehir’deki İlçe Belediye Başkanlığı oy kaybı mutlaka İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı oylarına da yansır.

AK Parti’de hepsi birbirinden kıymetli 14 aday adayı el birliği ile hareket ederlerse AK Parti Ataşehir Belediye Başkanlığı’nı en az % 15 oy farkıyla kazanır kanaatindeyim.

YORUM YAZ
Küfür, hakaret içeren; dil, din, ırk ayrımı yapan; yasalara aykırı ifade ve beyanda bulunan ve tamamı büyük harflerle yazılan yorumlar yayınlanmayacaktır.
       
Nimettullah beye basarilar dilerim umarim atasehirde ben ve benim gibi issiz olan universite mezunu issizlere is ve umut olur suan belediyede calisan personelin cogu baska yerleden gelen insanlar ve sunki belediye baskani insanlardan oy isterken belediyede is verecegiz diyerek oy aldi ve sonrada insanlara sirtini dondu.
58 yiğido 25 Ocak 2014
Allah yolunu açık etsin başkanım
Mehmet yılmaz 19 Ocak 2014
Av.nimettullah abimize şimdiden hayırlı Ugurlu olsun inşallah ataşehir nimettullah baskan devreye girince ataşehir ataşehir olduğunu anlayacak bir ataşehir sakini olarak çok sevındım gerisi 30 Mart'ta belli olacak inşallah hayırlı Ugurlu olsun
yılmaz duvarbaşı 17 Ocak 2014
sayın başkanımızın aday gösterilmiş olmasını çok doğru bir karar verilmiş olarak görüyorum beş yıl ataşehirliye hizmet vermiş dert dinlemiş bir ilçe başkanı olarak kendisini tebrik ediyor hepsi birbirinden değerli başkan adaylarımızıda aynı çatı altında bu yükü sorumluluğu birlik ve beraberlik içierisinde bizlerin gururu olarak takım görmek istiyorum allah yardımcımız olsun allah utandırmasın tüm ataşehirliye inşallah iyi bir yönetim hediyemiz olacaktır allah HAYIRLI OLSUN saygılarımla
necattin ünal 16 Ocak 2014
sn, topu nun kazanmasını canı gönülden isterim. Ancak geçen seçimlerdeki gibi çoluk cocuga sandıkları emanet ederseniz yine aynı senaryoları görrürsünüz. Geçen dönemki seçimlerde Akparti ye mail atmıştım. umarım bu sefer dikkat ederler.
mehmet demircan 16 Ocak 2014
akp saadetten gelecek oylar ile seçimi kazanacaktır ama fark olmaz
emrah şengül 11 Ocak 2014
Önemli olan ilçemizin ak belediyecilikle tanışıması isim tabiki önemli bizim derdimiz ataşihiri almak nimetullah topu başkanımıza Allahım kolaylık versin ismi ataşehire yakışır yolun açık olsun başkanım
Selman Abdullah 3 Ocak 2014
Kader birliği yaptığım, acı tatlı bir çok anım olmuştur sn. Başkan ile. Tüm hayatı sergüzeştini bildiğim kardeşim arkadaşım yolun açık olsun. Ne kadar başka bir ilçede yaşasamda tüm kalbi desteğim sana. Allah yar ve yardımcın olsun.
SEDAT AYAN 17 Aralık 2013
DEĞERLİ KARDEŞİM AV. NİMETULLAH TOPU 'YA BELEDİYE BAŞKANLIĞININ HAYIRLI OLMASINI TEMENNİ EDERİM. 5 YIL SÜRE ZARFINDA ÇOK ÖNEMLİ ÇALIŞMALARDA BULUNDU, KALAN 3 AY ZARFINDA DAHA KALICI ÇALIŞMALAR YAPMASINA ARZU EDERİM.
eyüp erdem 17 Aralık 2013
İSTANBUL 'UN EN GÖZDE İLÇESİ ATAŞEHİRİMİZİN, AV. NİMETULLAH TOPU KARDEŞİMİZE BAŞKANLIĞININ YAKIŞACAĞINDAN HİÇ BİR KESİMİN KUŞKUSU YOKTUR. ŞUMUDA GÖZ ARDI ETMEMEK LAZIM ENCÜMEN SEÇİMİNDE ÇOK HASSAS HAREKET EDİLMESİNE VE YÖRESEL ÇOĞUNLUĞA DİKKAT EDİLMESİNİ DİLERİM. ŞİMDİDEN HAYIRLI OLMASINI TEMENNİ EDERİM.