Selçuk YAVUZ
Selçuk YAVUZ
AK Parti'nin Muhtemel Beylikdüzü Belediye Başkan Adayı
28 Kasım 2013 Perşembe / namehaber@hotmail.com - Tüm Yazılar

Beylikdüzü İstanbul'un hızla büyüyen ve öne çıkan ilçelerinden biri. Türkiye'nin nadir düzenli kentleşme örneklerinden birisi ve % 40 civarında üniversite mezununun ikamet ettiği güzel bir ilçe.
 
2002 seçimlerinde AK Parti % 16 ve CHP % 41 oy almıştı yani CHP tabanının güçlü olduğu bir bölge. 2004 Yerel Seçimlerinde AK Parti adayı Vehbi Orakçı iyi bir kampanya yaparak tüm seçmeni kucaklayan bir yaklaşımla tabloyu tersine çevirdi ve AK parti % 41 gibi rekor bir oy artışıyla seçimi aldı ve ilerleyen süreçte de 2008 yılında İlçe statüsünü kazandığında da Beylikdüzü İlçesinin kurucu Belediye Başkanı sıfatını aldı.
 
2009'da İlçe olan ve kendisine bağlanan Yakuplu ve Gürpınar Beldelerinden gelen yüksek oylarla tabanını büyüten AK Parti sürpriz bir kararla Vehbi Orakçı'yı 29 Mart 2009 Yerel Seçimlerinde aday göstermedi. Orakçı'nın yerine 2009 Yerel Seçimlerinin Belediye Başkan adayı olarak Yusuf Uzun gösterildi.
 
Yusuf Uzun AK Parti'nin İstanbul'daki tek lise mezunu adayı olması ve bölgeyi iyi bilmemesinden dolayı AK Parti % 28 gibi çok düşük bir noktaya geriledi, Beylikdüzü Belediye Meclisi'ni de Cumhuriyet Halk Partisi kazandı.
 
Çünkü Cumhuriyet Halk Partisi adayı Vecdet Öz ANAP, DYP, MHP ve BBP gibi dört sağ parti gezdikten sonra Demirel'in referansıyla CHP'ye gelmişti. Bilinçli CHP seçmeni Mecliste kendi partisine oy verip kazandırırken Başkanlık oyunu çakma bir CHP'liye hem de Beylikdüzü'nde yaşamayan birine vereceğine önemli hizmetler yapmış Bağımsız Aday olarak seçime giren Vehbi Orakçı'ya seçmen % 10 gibi rekor bir oy verdi. Bu durumda CHP'nin oyları azaldı ve neticede AK Parti'ye yaradı ve Beylikdüzü Belediye Başkanlığı'nı AK Parti'ye kazandırdı.
 
Gelelim MART-2014 Yerel Seçimlerine; Vehbi Orakçı 5 yılda büyük projelerle ve halkla ilişkilerini iyi sürdürerek AK Parti'li olmayanların da gönlünü kazanırken, Yusuf Uzun başarılı hizmetler yapmasına rağmen bu durumun tam aksine içe kapanık ve halkın gönlünü kazanamayan bir tarzda çalıştı. Herkes kabul ediyor ki Yusuf Uzun ile AK Parti'nin Beylikdüzü Belediyesi'ni kazanması mümkün değil. 
 
Son anketlerde neredeyse Yusuf Uzun'u ikiye katlayan Vehbi Orakçı, AK parti'den Yusuf Uzun görev başındayken Aday adayı Orakçı'nın önde çıkması halkın Orakçı'ya olan desteğinin ispatı. 
 
2010 referandumu sonucuna baktığımızda İstanbul'da AK Parti'li Belediye olupta Hayır çıkan tek İlçe Beylikdüzü'dür.
 
% 55 Hayır çıkması AK Parti tabanının sınırlarını çizen bir olgudur. Yani AK Parti adayı tüm AK Partililer tarafından onaylansa dahi kazanmayı garanti etmiyor yani diğer partililerden de oy alan bir aday olması gerekir.
 
Anketler, AK Parti'li kaynaklarımdan edindiğim izlenim ve mevcut tabloda tüm oklar Vehbi Orakçı'yı gösteriyor.
 
Aynı zamanda Başbakan Recep Tayyip Erdoğan gibi haksızlığa uğrayan Vehbi Orakçı toplum vicdanında iftiraya uğramış ve mağdur olmuş konumuna da sahip. Duygusal halkımızın bu durumlarda verdiği tepkiler hep mağdurdan yana olmuştur. 
 
Ayrıca dönemin Kaymakamı şuan ki İçişleri Bakanı Muammer Güler'in sahip çıkarak okumasını sağladığı Vehbi Orakçı kurduğu Vakıflar ile öğrenci yurtları ve okullar yaptırarak geçmişini unutmamış kendisine sahip çıkıldığı gibi, o da mağdur vatan evlatlarına tıpkı manevi babası İçişleri Bakanı Muammer Güler gibi sahip çıkmıştır ve bu yolda yürümeye devam etmektedir.
 
Irak Kerbela'da kurduğu şirketlerle Türkiye adına büyük başarılara imza atan Vehbi Orakçı'yı Dışişleri Bakanı Ahmet Davutoğlu son Irak programında Orakçı'nın yaptığı dev projeleri yerinde ziyaret etmiş çok duygulanmış ve kendisini tebrik etmiştir.
 
Tüm bu veriler Vehbi Orakçı'nın adaylığını, AK Parti'nin Beylikdüzünde Yerel Seçimi alabilmesi için gerekli kılıyor.

YORUM YAZ
Küfür, hakaret içeren; dil, din, ırk ayrımı yapan; yasalara aykırı ifade ve beyanda bulunan ve tamamı büyük harflerle yazılan yorumlar yayınlanmayacaktır.
       
İsmailfindikci 7 Aralık 2018
2005 ve 2009 arasındaki yapmış olduğu hizmetlerden memnun kalan vatandaş olarak şu anda Beylikdüzü ilçemizde 6 yıldır faaliyet göstermekte olan MMC oto lastik ve oto kiralama olarak bu ilçemizde olan müşteri potansyelimizde bile siyaset olamaksızın vatandaşlarımız aday olmasını istiyor sebep ise özellikle eğitim konusunda yaptığı başarılı adımlar yapılan okullar bir örnek Yaşar acar fen lisesi Türkiye biliyor fen lisesi dalın da çok iyi bir okul hatta bir gün saat 21:30 da kapımız çalınıyor belediye başkanı Vehbi Orakçı ilçemizle ilgili sorun yada yapılması gereken hususlar ile ilgili sualler sordu ben başka ilçelerde oturdum ama bu anlayışı çok sevdim ilçede aile gibiydik ve ayrıca Vehbi Orakçı olmazsa ben bir CHP li olarak kendi partime oy Atcam ama aday olursa akp oy ver ceğimden şüpheniz olmasın.Bu arada aynı benim gibi düşünen çok vdqndaşımız var.
Ersin saraç 30 Kasım 2018
Yüzde yüz kesinlikle doğru bir izlenim ak partiye Beylikdüzü’nü kazandıracak isim VEHBİ ORAKÇI dır yediden yetmişine bütün beklikdüzü bunun farkında
Kesinlikle velittin küçük başkan olmalıdır.başka oluru yok bu isin
yalın baki 19 Ocak 2014
KAZANACAK tek bir ADAY MEVCUT VELİTTİN KÜÇÜK, GERİSİ MİLLİ PİYANGO
Kenan Arısoy 16 Ocak 2014
Akpartinin be ylikdüzüadayı Eskibaşkan velettinküçük olmalıdır Gürpınar belediyesindeyaptıkları herkes yarafındanbilinmrktedirtekaday veletti küçük olmalı bütün beylikdüzü bunu bekliyo
hepiniz hikaye yazmişiniz buravo ben bir çocuk olarak size gülerim Yusuf uzun kaybetdeçek beli bişey akpartiden başka hiç bir parti burda beylikduzunde kazanamaz kimi gösterse o kazanır çünkü halk tayipi kalpten seviyo Vehbi orakçı Mehmet kahramanda velitin küçük hiç allamaz maalesef üzgünüm ben 1 akpartili ailenin çocuğu oldum için herşey konusuluyo 2 aday var bu kadar ........
çok ilginçtir..beylikdüzü gibi önemli bir ilçenin belediye başkanının kim olduğunu bilmiyorum...aloo, sayın başkan orada mısınız? beylikdüzünde oturan bir arkadaşıma, "belediye başkanınızın adı neydi?" diye sorduğumda " adı neydi yaa...valla hatırlayamadım" demez mi...hu huuu, sayın başkan! Halkın içine çıkın da sizi tanısınlar...
mihrican tuncel 10 Ocak 2014
SY .BAŞBAKANIMIZ BEYLÜKDÜZÜ İLÇESİ ADINA VERİLEBİLECEK EN DOĞRU KARAR VE AKPARTİ Yİ AÇIK ARA FARKLA KAZANDIRACAK TEK KİŞİ MUSTAFA ERDOĞDU DUR. VE 15 YILLIK MÜCADELESİNDE GÖRDÜK Kİ YAKUPLU HALKI ONU DETSTEKLEMEKTEDİR.BU YIL DA KULLANILACAK OYLAR MUSTAFA ERDOĞDU YA OLACAKTIR
Şafak Bayrak 9 Ocak 2014
Başbakanımızın isabetli kararlar verceğini umud edeceğini düşünerek ricam, Beylikdüzün de CHP yi açık ara farkla geçebilecek tek kişi Velittin KÜÇÜK'ü gördüğümüzü belirtmek isterim. 3 dönem Gürpınar Belediye Başkanlığı yapmış, köy gibi bir yeri İstanbul'da sayılı bir ilçe seviyesine getirmiş bu değerli zatı görmezlikten gelinmemesini istemekteyiz.Diğer Başkan adayları da değerli kişiler ama Velittin KÜÇÜK çok sevilen ve Yoksulları gözeten yardımsever biri olarak tanınıyor.
Beylikdüzü meclisi 9 Ocak 2014
Beylikdüzü'nde Vehbi yada velittin başkan aday olması gerekmektedir anca öle AKP Beylikdüzü'nde secim kazanır Yusuf uzunun rakibi Mehmet üzer olur ancak velittin başkan ve Vehbi başkan onların çok üstündedir bekleyip görelim bakalım