Selçuk YAVUZ
Selçuk YAVUZ
İşte AK Parti'nin Muhtemel Beylikdüzü Belediye Başkan Adayı
30 Kasım 2018 Cuma / namehaber@hotmail.com - Tüm Yazılar
Bir kere daha uyarıyorum!
 
Bu kez dikkate alınırsa, tarih Adalet ve Kalkınma Partisi için tekerrür etmez.
 
28 Kasım 2013 Perşembe günü yani 30 Mart 2014 Yerel Seçimlerinden önce yine buradan yani NAME HABER Sitemizdeki köşemden AK Parti'nin tepe noktasında söz sahibi olan siyasi aktörleri, Beylikdüzü Belediye Başkan adayı belirlenmesi sürecinde uyarmıştım!
 
Uyarım şuydu:
 
Yusuf Uzun ile AK Parti'nin Beylikdüzü Belediyesi'ni kazanması mümkün değil. AK Parti'nin Beylikdüzü Belediye Başkanlığı'nı Vehbi Orakçı ile başarabileceğini ifade etmiştim.
 
Tüm okurlarımdan istirham ediyorum, aşağıdaki linki tıklayıp okuyun lütfen, 5 yıl önce yazdığım ve hala daha aynı durumun geçerli olduğunu kendinizde okuyup şahit olacak, ne demek istediğimi yazının tamamını okuduktan sonra altına imzamızı atıyoruz diyeceksiniz.
 
(AK Parti'nin Muhtemel Beylikdüzü Belediye Başkan Adayı - 28 Kasım 2013 Perşembe 
 
5 Yıl önce bu yazıyı kaleme aldığımda bölgenin ve teşkilatların tüm nabzını tutarak değerlendirmiştim. 
 
Pekala sonuç ne olmuştu?
 
2014 Beylikdüzü Belediyesi Sonuçları:
 
Parti              Oy Sayısı Oy Oranı Başkan Adayı
CHP                76,034                    50.8 % Ekrem İmamoğlu
AK PARTİ        59,309                    39.6 % Yusuf Uzun
MHP                  6,971                    4.7  % Ethem Baykal
HDP                  3,981                     2.7 % Celal Işık
 
Bu tablo şunu gösterdi, vatandaş siyasi partiye göre değil isme göre hareket ediyor, oy kullanırken Beylikdüzü'nde.
 
Beylikdüzü'nde 2004 yılında Vehbi Orakçı'nın Belediye Başkanı seçildiğinde tablo şöyle olmuştu:
 
AK PARTİ...................% 41   (VEHBİ ORAKÇI BELEDİYE BAŞKANI SEÇİLDİ)
CHP............................% 31   (ALİ FATİNOĞLU-FATİNOĞLU HOLDİNG SAHİBİ)
 
Üstteki Tablolar'da detaylı bir şekilde belirttiğim önceki seçimlerde alınmış olan sonuçlar ve geçtiğimiz hafta yapılan İnteraktif Anket sonucu şunu gösteriyor; 
 
İNTERAKTİF ANKET SONUCU:
 
Yapılan Anket'te Beylikdüzü halkına şu soru yöneltildi:
 
Vehbi Orakçı'yı Beylikdüzü'nde Belediye Başkan Adayı olarak görmek ister misiniz? 
Evet mi? Hayır mı?
 
 

Anket sonucuna göre Beylikdüzü İlçesi'nde % 63 oranıyla Vehbi Orakçı, Belediye Başkan Adayı olarak görülmek isteniyor.

AK Parti Beylikdüzü Belediye Başkanlığı'nı kazanıp tekrar Parti safına katmak ve İstanbul Büyükşehir Belediye başkanlığı oylarına da artı kazanım sağlamak istiyorsa diğer İlçe'lerden çok önce burada aday olarak Vehbi orakçı'yı açıklamalı.
 
Erkenden Belediye Başkan Adayı'nı açıklamasının nedenlerine gelirsek;
 
AK Parti burada iktidar değil yani maça başlarken 1-0 yenik başlamakta, mevcut Belediye Başkanı'na gelecek olursak CHP'li Ekrem İmamoğlu 5 yıldır iyi bir Belediyecilik yapmakta ve bölge halkının da sevgisini kazanmakta.
 
Beylikdüzü halkının yerel'de sevdiği isimlerin en başında gelen iki isim'den Beylikdüzü Kurucu Belediye Başkanı Vehbi Orakçı ve 2014 yılından itibaren Beylidüzü Belediye Başkanlığı yapan Ekrem İmamoğlu arasında kıyasıya bir rekabetin yaşanacağı 31 Mart 2019 Yerel Seçimlerinde kazanan kim olur derseniz;
 
Vehbi Orakçı, toplum vicdanında iftiraya uğramış ve mağdur olmuş tertemiz bir siyasetçi/iş adamı/eğitim gönüllüsü-eğitim aşığı/baba/eş. 
 
Beylikdüzü halkı Vehbi Orakçı için iade-i itibar istiyor. 
 
Özellikle, bu yüzden bu rekabette AK Parti Beylikdüzü Belediye Başkan Adayı olarak Vehbi Orakçı'yı gösterirse Belediye Başkanlığı'nın kazanılacağına kesin gözüyle bakılıyor.
 
AK Parti Genel Merkezi 2014 benzeri karar alır da Vehbi Orakçı'yı aday göstermezse bu seçimde ve bundan sonraki seçimlerde asla alamayacağı İlçe'ler hane'sine eklemiş olur.
 
2014 Seçimlerinde uyarmıştım, bir kere daha ve son kez uyarıyorum aynı hataya düşülmesin!
 
 
İmtiyaz Sahibi ve Genel Yayın Yönetmeni
 
YORUM YAZ
Küfür, hakaret içeren; dil, din, ırk ayrımı yapan; yasalara aykırı ifade ve beyanda bulunan ve tamamı büyük harflerle yazılan yorumlar yayınlanmayacaktır.
       
Hulusi yılmaz 2 Aralık 2018
Vehbi başkan bir hizmet adamdır Beylikdüzü’nün purojileri ona ayitir 1. Purojesi vadi purojesidir ilk ağacı diken odur 15 tane okul 20 tane park ve kültür merkezi olmak üzere hizmetleri saymakla bitmez gecesini gündüzüne katan bir başkandı Vehbi başkan Beylikdüzü için bir şanstır saygılarımla
Adil bilgin 1 Aralık 2018
Fazla tanimiyorum.Suclamalar neden yapildi bu konuya aciklik getirilmesi gerekir
Emine Adamcil 30 Kasım 2018
Tum kalbimle diliyorum, insallah Vehbi Orakci baskanimiz olur insallah
Ali Demez 30 Kasım 2018
Beylikdüzü’nü Beylikdüzü yapan başkanımız Sayın Vehbi Orakçı’yı ait olduğu yerde görmeyi çok isteriz.Arkandayız başkanım.
Yusuf dogdu 30 Kasım 2018
Yukarida yazdiklarinizin altina imzami atarim.Vehbi bey olmali neden diye soracak olursaniz konustugum chp li arkadaslar bile Vehbi Orakci bey bizim ilk belediye olarak gordugumuz caliskan durust bir insan diyorlar ve oyumuzu ona veririz aksi olursa Ekrem Imamogluna veririz .Ekrem imamoglu beylikduzune fazla bir sey yapmadi hepsi Vehbi beyin ,zamanindan kalma isleri bitirdi.insanlara daha yakin hepsi o.iste bu sebeplerden dolayi diyorumki VEHBI ORAKCI BEY
Neriman Eskiköy 30 Kasım 2018
Vehbi Orakçı bey kendi döneminde gerçekten çalışan bir belediye başkanıydi.Hakkinda açılan davaları doğrumu yanlış mı bilemiyorum ama bildiğim ve yaptıklarini gördüğüm kadarıyla Beylikdüzü için çalışan bir insan Tekrar seçilmesini isterim
Görgün Kobat 30 Kasım 2018
Sabah fırından sıcacık ekmeğinizi almaya gittiğinizde kapıda o ekmekten daha sıcak bir gülümsemeyle sizi karşılayan alçak gönüllü bir ADAM, komşum İbrahim amcayi torununu kaldırımda gezdirirken görüp,Tüze sitesinin köşesine ertesi gün İbrahim amcanın torununu oynatması için 3,5 saatte park yaptıran gönlü güzel başkan, Beylikdüzü nü konserlerle şenlik alanına çeviren başkan, Beylikdüzü nü kıskanılan bir ilçe haline getiren her konuşmasında Atatürk ilke ve inkılâpları yolunda yürüyeceğini söyleyen başkan sonuçta hangi partiden aday olduğu önemli değil ihtiyacımız olan başkan
Eser hazar 30 Kasım 2018
Beylikdüzünü istanbulun gözde ilçesi olması için vehbi orakçı başkanım çok mücadeleler verdi ve hizmet etmekten hiç vaz geçmedi. Bir çok projesi yarım kaldı özrlliklede eğitimle alakalı umarım aday olur ve gerçekten beylikdüzü halkına hizmete devam eder. Başkanımızında dediği gibi nerede kalmıştık.
ISMAIL YAZICI 30 Kasım 2018
VEHBI ORAKCI