Selçuk YAVUZ
Selçuk YAVUZ
İşte AK Parti'nin Orhangazi Belediye Başkan Adayı
29 Kasım 2018 Perşembe / namehaber@hotmail.com - Tüm Yazılar
Bursa'nın geniş bir tarih hazinesine ve doğal güzelliklerine sahip olan huzurlu İlçelerinden Orhangazi'de AK Parti, Belediye Başkanı Neşet Çağlayan'ın adaylığıyla girdiği 2014 Yerel Seçimlerini % 41 oy ile kazanmıştı
  
30 Mart 2014 Yerel Seçimlerinde büyük bir rekabetin yaşandığı İlçe'de, AK Parti'nin Orhangazi Belediye Başkan Adayı olan Neşet Çağlayan %6 oy farkıyla Demokrat Parti'li (seçime ANAP'tan girip kazanan Belediye Başkanı daha sonra Demokrat Parti-ANAP birleşiminden sonra Demokrat Parti'li oldu) bir Belediye'yi AK Parti saflarına katarak tarihi büyük bir başarı elde ederek Orhangazi İlçesinin Belediye Başkanı seçildi.
 
30 Mart 2014 Yerel Seçimlerinin tüm detaylarına baktığımızda partiler aldığı oy yüzdelikleri ve oy sayıları şöyle şekillenmişti:
 
AK Parti (Adalet ve Kalkınma Partisi)............................................ % 41.0
ANAP (Anavatan Partisi)............................................................... % 35.2 
MHP (Milliyetçi Hareket Partisi)................................................... ..% 11.3 
CHP (Cumhuriyet Halk Partisi)......................................................   % 9.3  
 
Orhangazi'de 30 Mart 2014 Yerel Seçiminde yukarıdaki dağılım söz konusu olurken, Neşet Çağlayan'ın Belediye Başkanı olduktan sonraki AK Parti'nin girdiği 2015 Genel Seçimleri'nde Orhangazi'de AK Parti oyunu % 50'nin üzerine çıkararak büyük bir başarı elde etmiş oldu. 
 
Buradaki dağılım ise şöyle olmuştu:
 
Adalet ve Kalkınma Partisi % 50.7
Cumhuriyet Halk Partisi % 30.2 
Milliyetçi Hareket Partisi % 13.8 
 
Bu sonuçları analiz ettiğimizde Neşet çağlayan'ın Belediye Başkanı olduğu Orhangazi'de 2015 Genel seçimlerinde AK Parti en yakın rakibi Cumhuriyet Halk Partisi'ne % 20 gibi çok büyük bir fark atarak tarihi bir başarı elde etmiştir.
 
Orhangazi Belediye Başkanı Neşet Çağlayan bu beş yıllık dilimde ne yaptı derseniz; 
 
Orhangazi'nin İmar, Sağlık, Eğitim, Alt Yapı, Üst Yapı, Kamu-Belediye ortak yatırımları, Termal Turızmi, Soyal Tesisler,  Meydan Düzenlemeleri başta olmak üzere büyük sorunlarına sağlam neşterler vurdu. Bursa'nın 17 İlçesi içerisinde en hızlı gelişen İlçelerinden olma başarısını gerçekleştirdi.
 
Neşet Çağlayan'ın yaptığı icraatları uzun uzadıya anlatmaya kalkarsak satırlar yetmez. Başkan'ı kısaca özetleyecek olursak; tek bir cümle ile ifade edecek olursam "Adam gibi Adam".
 
Orhangazi Belediye Başkanı Neşet Çağlayan'ın, Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından Aralık ayı ortalarına doğru yeniden Belediye Başkan Adayı olarak isminin açıklanması bekleniyor.
 
Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan bu seçimde özellikle Bursa'nın İlçeleri için Aday olarak gösterilecek isimlerin Bursa Büyükşehir Belediye Başkanlığı oylarına da büyük katkı sağlamasına bakacak.
 
Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Rcep Tayyip Erdoğan, İlçe'lerde gösterilecek Belediye Başkan Adayı diğer adaya nazaran bir puan artı katacaksa onu tercih edip milletin huzuruna çıkaracak.
 
Neşet Çağlayan'ın tekrar adaylığıyla AK Parti Bursa Büyükşehir Belediye Başkanlığı oylarına da en az % 2-3 civarında artı kazandırması bekleniyor.
 
 
İmtiyaz Sahibi ve Genel Yayın Yönetmeni
 

YORUM YAZ
Küfür, hakaret içeren; dil, din, ırk ayrımı yapan; yasalara aykırı ifade ve beyanda bulunan ve tamamı büyük harflerle yazılan yorumlar yayınlanmayacaktır.
       
Süte bilgin 29 Kasım 2018
Neşetbey ikinci defa olmasını dilerim
Hasan GÜNİNDİ 29 Kasım 2018
yapılan hizmet ortada tabi ki neşet başkan olmalı