Selçuk YAVUZ
Selçuk YAVUZ
İşte AK Parti'nin Muhtemel Tuzla Belediye Başkan Adayı
23 Kasım 2018 Cuma / namehaber@hotmail.com - Tüm Yazılar
Önceki yazılarımın aksine bu yazıda sondan başa doğru gideceğim. Her yazdığımız İlçe analizlerinde siz değerli okurlarımız tarafından mutlaka şu soruyla karşılaştım:
 
“Tuzla’yı ne zaman yazacaksınız?”
 
İşte beklenen an geldi ve Tuzla’da heyecan dorukta, herkes siyasi partilerin Belediye Başkan adaylarının kimler olacağını merakla beklerken biz de bu konuda elimize ulaşan son dakika sıcak bilgileri sizlerle paylaşıyoruz.
 
İfade ettiğim gibi bu yazıda yazımın sonuna doğru değil de başlangıçta AK Parti’nin Tuzla Belediye Başkan Adayı sorusunun cevabını hemen aktarıyorum: 
 
Av.Mustafa Ataş...
 
Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, kurmaylarıyla yaptığı son görüşmelerde çok çok kritik durumdaki Tuzla'nın asla kaybedilmemesi gerektiği ve gösterilecek aday ile oy oranını ciddi anlamda artırılması sağlanmalı noktasında pozisyon alındı. 
 
Çünkü 2014 Yerel Seçimlerinde AK Parti Tuzla Belediyesini sadece 10.000 oy farkı ile kazandı. (Bu rakam daha düşük boyutlarda bekleniyordu ancak 17/25 darbesine tepki gösteren seçmen AK Parti'ye destek oldu ve Tuzla'da başa baş giden süreç çok küçük farkla kazanıldı)
 
2009 Yerel Seçimlerinde de durum yine çok vahimdi. AK Parti sadece 1.680 oy farkıyla kazandı Tuzla Belediye Başkanlığı'nı. 
 
Son bir yıl içerisinde Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından yaptırılan tüm kamuoyu anketlerinde AK Parti Tuzla’da ismi ön plana çıkan kişi Av.Mustafa Ataş olmuştu. Özellikle daha birkaç gün önce 17 Kasım tarihinde yapılan interaktif ankette Av.Mustafa Ataş ismi % 57 civarında Tuzla halkı nezdinde bugüne kadar Tuzla İlçesinde AK Parti'nin alamadığı rekor bir oy oranıyla siyaseten büyük bir başarıya imza attı.
 
AK Parti’nin kuruluşundan itibaren Parti’nin değişik kademelerinde görev yapan Av.Mustafa Ataş, 2008-2014 Yılları arasında AK Parti'nin Tuzla İlçe Başkanlığı'nı yaptı.
 
Tuzla’da Av.Mustafa Ataş siyaseten neler yapmış bir göz atalım;
 
2004-2009 Yılları arasında AK Parti'den İstanbul Tuzla İl Genel Meclis Üyesi görevinde bulundu.
 
İstanbul İl Genel Meclisi Hukuk Komisyonunda görev yaptı.
 
2006-2008 Yılları arasında AK Parti Tuzla İlçe Teşkilatında Teşkilatlanma Başkanlığı görevini yürüttü.
 
2007 Genel seçimlerinde İlçe Seçim Koordinasyon Merkezinde görev yaptı.
 
26 Ekim 2008 yılında yapılan olağan ilçe kongresinde AK Parti Tuzla İlçe Başkanı seçildi.
 
2012 Yılında yapılan olağan kongrede tekrar AK Parti Tuzla İlçe Başkanı seçildi.
 
01.11.2013 Tarihinde ilçe Başkanlığı görevinden istifa ederek 2014 Yerel Seçimlerde AK Parti Tuzla Belediye Başkan A.Adaylığına müracaat etti.
 
Tuzla, AK Parti’nin Belediye Başkanlığı elinde olmasına rağmen İstanbul’daki 25 İlçe Belediye Başkanlığı içerisinde kaybetmenin eşiğinde, oylarında en kritik durumdaki 3-4 İlçe'sinden birisi.
 
Teşkilatçılığıyla bilinen ve teşkilatlara sahip çıkmasıyla siyasete mührünü vuran Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, Cumhuriyet Halk Partisi’nin elinde olan İlçe Belediyelerinden en az 5-6'sını kazanma hedefindeyken kafa kafaya olduğu Tuzla’da, Av.Mustafa Ataş ismini Tuzla halkının neden % 57'si Belediye Başkan Adayı olarak görmek istediğinin açılımını yapalım isterseniz;
 
25 Yıldır yaşadığı Tuzla İlçe'sinin vatandaşları tarafından rekor düzeyde tanınan, 2008-2014 döneminde oluşturmuş olduğu İlçe Teşkilat kadrosundaki büyük dinamik ve başarılı yapıdan, AK Parti Genel Merkezi’nin İl ve İlçelerde yaptığı teşkilatlar içerisinde ön seçim olarak bilinen temayül yoklamasında tamamına yakınının istediği isim olmasından, eğitimli ve Tuzla halkının istediği vizyona ve karizmaya sahip olmasından, sürekli halkın içerisinde olup Tuzla’lıların tüm dertleriyle dertlenmesinden, hiçbir şaibeye bulaşmamış tertemiz bir isim olmasından, Seçimlerde ve üye kazanımlarında başarılara imza atmasından ve burada Teşkilatın dışında asla başka bir ismin olamayacağından ve daha birçok nedenden dolayı.
 
Tuzla’da vatandaş, 17 Kasım'da yani daha birkaç gün önce yapılan interaktif anket sonucunda Tuzla halkının % 57'sinin rekor oy oranı ile aday olarak görmek istediği Av.Mustafa Ataş isminin olmazsa olmaz olduğuna kanaat getirmişken, eğer siyasette bazen karşılaştığımız gibi son dakika farklı bir isim devreye sokulursa AK Parti Tuzla Belediye Başkanlığı’nı bir daha kazanamamak üzere kaybeder.
 
Tıpkı Maltepe, Kartal, Sarıyer, Beylikdüzü’ndeki durum gibi olur ve siyasi tarihe büyük bir başarısızlık olarak not edilir.
 
AK Parti Tuzla'da bugüne kadar bu oy oranını yani % 57'yi hiç alamadı.
 
Tuzla’da herkesin ortak kanaati derken bunun altını doldurmamı bekleyeceksiniz tabi haklı olarak.
 
İşte 17 Kasım'da yapılan Tuzla İlçesi interaktif anketinin sonucu:
 
 
AK Parti Tuzla teşkilatı ve İlçedeki muhtarlar, STK temsilcileri, bölgenin çok önemli dinamikleri olan kanaat önderleri Av.Mustafa Ataş'ın Belediye Başkan adaylığının sonuna kadar arkasında durup destekleyeceklerini her platformda vurguluyorlar.
 
Tuzla halkının % 57'si, eski İlçe Başkanlarına sahip çıkarak burada Av.Mustafa Ataş ismi olursa Tuzla’da 31 Mart 2019 Yerel Seçimlerinde rekor oy oranı ile Tuzla Belediye Başkanlığını kazanacak. 
 
Benim tekrar tekrar altını çizeceğim husus şudur ki; burada AK Parti teşkilatlarının ve Tuzla halkının, tüm bölge dinamiklerinin istediği ve heyecanla beklediği isim Av.Mustafa Ataş olmazsa bu teşkilat ve bölge halkı büyük hayal kırıklığına uğratılmış olur ve seçim çalışmaları çok ama çok sönük geçer ve kaybedilmiş ilçeler hanesinde yerini ne yazık ki almış olur. Tuzla’daki İlçe Belediye Başkanlığı oy kaybı mutlaka bıçak sırtı pozisyonundaki İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı oylarına da ciddi oranda yansır.
 
AK Parti’de hepsi birbirinden kıymetli tüm aday adayları el birliği ile hareket ederlerse AK Parti Tuzla Belediye Başkanlığı’nı en az % 15 oy farkıyla kazanır kanaatindeyim.
 
Bu sonuç İstanbul Büyükşehir Belediyesi oylarına en az % 1-2 civarında artı katkı sağlar.
 
Av.MUSTAFA ATAŞ KİMDİR?
 
1974 Tarihinde Sivas merkezde doğdu.
 
İlk öğrenimini sivasta tamamladı.1989 Yılında İstanbul/Kartal’a yerleşti.1989 Yılında Pendik İmam-Hatip ortaokuluna başladı.1993 Yılında Pendik İmam-Hatip Lisesinden mezun oldu. 1992-1995 Yılları arasında Kartal Milli Gençlik Vakfı ve 1996-1998 Tuzla Milli Gençlik Vakfında görev yaptı.
 
1995 Yılında Tuzla’ya yerleşti ve yaklaşık 24 yıldır Tuzla'da ikamet etmektedir.
 
1996-1997 Yılları arasında Tuzla Belediyesi Hukuk İşleri müdürlüğünde çalıştı. 2000 -2001 Yıllarında Bolu 2.Komando Tugayında kısa dönem er olarak Askerlik görevini yerine getirdi.
 
2001 Yılında serbest Avukatlığa başladı.
 
2004-2009 Yılları arasında AK Parti'den İstanbul Tuzla İl Genel Meclis Üyesi görevinde bulundu.
 
İstanbul İl Genel Meclisi Hukuk Komisyonunda görev yaptı.
 
2006-2008 Yılları arasında AK Parti Tuzla İlçe Teşkilatında Teşkilatlanma Başkanlığı görevini yürüttü.
 
2007 Genel seçimlerinde İlçe Seçim Koordinasyon Merkezinde görev yaptı.
 
26 Ekim 2008 yılında yapılan olağan ilçe kongresinde AK Parti Tuzla İlçe Başkanı seçildi.
 
2012 Yılında yapılan olağan kongrede tekrar AK Parti Tuzla İlçe Başkanı seçildi.
 
01.11.2013 Tarihinde ilçe Başkanlığı görevinden istifa ederek 2014 Yerel Seçimlerde AK Parti Tuzla Belediye Başkan A.Adaylığına müracaat etti. 
 
 
Eğitim Durumu :           Marmara Üniversitisi Hukuk Fakültesi  1999
                                     Pendik imam Hatip Lisesi                     1993 
                 
Doğum Yeri ve tarihi :   05.02.1974 Sivas
Medeni Durumu :          Evli
Çocuk sayısı :               2 kız
Meslek :                        Serbest Avukat 
Bildiği Yabancı Dil :      Arapça, İngilizce
 
SOSYAL MEDYA HESAPLARI: 
 
TWİTTER:       https://twitter.com/avatas34
İNSTAGRAM:  @avatas34

 

YORUM YAZ
Küfür, hakaret içeren; dil, din, ırk ayrımı yapan; yasalara aykırı ifade ve beyanda bulunan ve tamamı büyük harflerle yazılan yorumlar yayınlanmayacaktır.