Selçuk YAVUZ
Selçuk YAVUZ
İşte AK Parti'nin Üsküdar Belediye Başkan Adayı
16 Ekim 2018 Salı / namehaber@hotmail.com - Tüm Yazılar

Üsküdar.

İstanbul'un 39 İlçe'si içerisinde güzelliklerini ve özelliklerini yazmaya cümlelerin ansiklopediye dönüşeceği, ifadelerin ne kadar çok fazlalaşsa bile cılız kalacağı muhteşem İlçe'miz Üsküdar'da seçim süreci huzurlu ve heyecanlı geçiyor.

Benim de ikinci İlçe'm dediğim Üsküdar'da maneviyat, nezaket, iyilik, Üsküdar'lılar adına yapılan, saymakla bitirilemeyecek hizmetler.

Üsküdar kozmopolit yapısından dolayı siyasetin en zor olduğu İlçe'lerden birisi.

Üsküdar'da Yerel Seçim geçmişine bir bakın ne demek istediğimi hemen anlarsınız.

Daha fazla geriye gitmiyorum ilk Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı olduğu ve kazandığı 1994 Yerel seçimlerinden start alarak Üsküdar'da seçimleri kimler hangi oranlarla kazanmış bir göz atalım:

1994 Refah Partisi............Yılmaz Bayat...........................%28

1999 Fazilet Partisi...........Yılmaz Bayat...........................%28

2004 AK Parti...................Mehmet Çakır.........................%43

2009 AK Parti...................Mustafa Kara...........................%37

2014 AK Parti...................Hilmi Türkmen.........................%45

Bu tablo bize şunu gösteriyor; 2014 Yerel Seçimleri AK Parti'nin Üsküdar'da silsilesindeki siyasi hareketler içerisindeki en yüksek aldığı oy.

Bugün geldiğimiz noktada farklı siyasi partilerin yaptırdığı memnuniyet anketlerinin tamamında mevcut Belediye Başkanı Hilmi Türkmen birinci çıkıyor.

Üsküdar'ın yerel tarihinde son 25 yılın tamamının toplamında hiçbir dönemde yapılmayan hizmetler ve icraatler bu kısacık 5 yıllık sadece bir dönemde Hilmi Türkmen tarafından gerçekleştirildi.

Bugün yapılan anketlerde yüzdelik dilimleri sonuç olarak baz aldığımızda MHP seçmeninin de desteğini alarak %60 bandında bir oy alarak tekrar seçilmesine kesin gözüyle bakılıyor.

Üsküdar'ı başından sonuna tüm mahalleriyle eksiksiz gezdiğinizde Yerel'de Hilmi Türkmen Başkan'ın hizmetler anlamında tarih yazdığına şahitlik edeceksiniz.

Beyefendiliği, insancıllığı ve insan sevgisiyle Üsküdar halkının kalbinde derin iz bırakan Hilmi Türkmen'in tek eksiği şahsımın değerlendirmesi ve sevenlerinin de ortak görüşü gereğinden çok fazla mütevazi olup vesile olduğu hizmetleri anlatmak anlamında aktaramaması.

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı oylarının bıçak sırtı, çok kritik bir süreçte olduğu bu seçimde Üsküdar'da Hilmi Türkmen'in aday gösterilmemesi Üsküdar ile birlikte İstanbul'u da beraberinde kaybetmek anlamına gelir.

Ankara'da yapılan İlçe değerlendirme toplantılarında bu veriler ışığında MART-2019 Yerel Seçimlerinde, Adalet ve Kalkınma Partisi'nin Üsküdar Belediye Başkan Adayı olarak bu üstün başarı ve gayretlerinden dolayı Hilmi Türkmen ismi açıklanacak.

 
İmtiyaz Sahibi ve Genel Yayın Yönetmeni
 

 

YORUM YAZ
Küfür, hakaret içeren; dil, din, ırk ayrımı yapan; yasalara aykırı ifade ve beyanda bulunan ve tamamı büyük harflerle yazılan yorumlar yayınlanmayacaktır.
       
Cemil Güzel 31 Ekim 2018
Bütün seçimlerde Ak partiye ailece oy vermiş biri Belediye seçimlerinde Ak Partiye oy vermeyeceğim. Ünalan mahallesi Ömer Akkaya ve Mektep yolu sokağa gelirseniz neden olduğunu anlarsınız.Burada bırakın belediyeyi devlet bile yok. Yüzlerce şikayete cevap bile vermediler. Suriyeliler versin artık oyları...
Şerafettin Aksu 20 Ekim 2018
Tabiki Hilmi Türkmen çalışkanlığı,üreticiliği,dürüstlüğü,sempatik tavırları ve davranışları ile Üsküdar’ımıza kazandırdığı sosyal kültürel ibadethaneler gibi tesislerin yapımında gösterdiği özverili çalışmalarla ön plana çıkıyor .
Muammer özdemir 18 Ekim 2018
Çok isabetli bir karar.Hilmi türkmen başkanımızı destekliyoruz.Kendisi üsküdar sevdalısıdır.Yaptığı ve yapacağı hizmetler vardır.Bu şarkı bitmez.
Bahtiyar Bakır 18 Ekim 2018
Sayın başkanımızı tebrik ediyor başarılı hizmetlerinin devamı için duasıyız. Her konuda başkanımızın yanındayız ve destekcisiyiz
Ahmet TOKKAN 18 Ekim 2018
Ancak bu kadar güzel anlatılabilir Başkanımız Hilmi TÜRKMEN.5 yılda yaptığı yüzlerce harikulade hizmetler ile Üsküdar Belediye Başkan adaylığı konusunda tek isim bence,Allah hayırlı olmasını nasip etsin.
Erkan Bahar 17 Ekim 2018
Hayırlısı diyelim bir akpartili olarak
SALİH YILMAZ 17 Ekim 2018
Çalışkan ve insanı önemseyen belediyecilik anlayışıyla Sayın Başkan, Üsküdar için çok değerli hizmetleriyle dillerde ve gönüllerdedir.
Recep çiftci 17 Ekim 2018
Üsküdar gecen secim zor kazanıldı Akparti üyesi ve seçimlerde ak parti adına hizmet eden birisiolarak reisinde dediği gibi değisim sart, korkarım aynı atmosferi yasamayız. Belediye başkanlığı makamı oturacak kişlere tavsiyem lüksünüzden vaz geçin ilk olarak bindiğiniz A-8 otomobillerden başlayın, unutmayın sizler partilerin adı altın makamlara gelen insanlarsınız , vebali cok yüksek bir iş yaptığınızı asla vede asla unutmayınız dostanen bir tavsiye..
Gülcan öztürkmen 17 Ekim 2018
Bencede hilmi türkmen...her daim yanındayız
Mustafa Kemal Üstün 17 Ekim 2018
2002 yılından beri AKP nin naçizhane bir Neferiyim .Çalışmaları yakından takip ediyorum Hilmi Türkmen Başkanımızin çalışmalari takdire şayandır yerel seçimlerde oyumuz yine Hilmi Başkana olacaktır hiç endişeniz olmasın başarılar diliyorum saygılarımı sunuyorum