Selçuk YAVUZ
Selçuk YAVUZ
İşte AK Parti'nin Muhtemel Başakşehir Belediye Başkan Adayı
13 Ekim 2018 Cumartesi / namehaber@hotmail.com - Tüm Yazılar
Adalet ve Kalkınma Partisi yoğun bir çalışma ile seçim çalışmalarında hız oranını maksimuma çıkarmış vaziyette.
 
İstanbul'da anket ve saha çalışmaları da büyük bir strateji ile yürütülmekte.
 
Birebir ve interaktif tüm anket ve araştırma çalışmaları Ekim ayı başından itibaren gerçekleşmekte. Bu anket çalışmaları Ekim sonuna kadar devam edecek.
 
İstanbul'da her İlçe ayrı bir önem arz etmekte AK Parti için.
 
Daha önceki yazılarımda ve analizlerimde de belirttiğim gibi hiçbir İlçe asla çantada keklik değil. Stratejiler, ittifaklar ve adaylar tüm görüntüyü ters yüz edebilir.
 
Bu seçimde tüm siyasi partiler işi çok sıkı tutmakta. Türkiye'de popülaritesi yüksek ve halk nezdinde çok sevilen isimlerin adaylığı konuşulmakta.
 
Yapılan yanlış aday gösterimi hem İlçe bazlı hem de bıçak sırtı olan İstanbul Büyükşehir oylarında tüm dengeleri değiştirebilir, Türkiye siyasetindeki genel siyasi atmosferi bile etkiler pozisyona ulaşabilir.
 
İstanbul'un 39 İlçesinde bu seçimde Belediye Başkan Adayı gösterilecek isimler bölgesinde çok sevilen ve parti oylarına artı kazandıracak şahsiyetler olmalı.
 
Bir İlçe'de bile yapılan hatalı aday seçimi dediğim gibi İstanbul Büyükşehir oylarında kayba yol açabilir.
 
Bugün değerlendirme yapacağım İlçe Başakşehir.
 
MART-2019 Yerel Seçimleri'nin kıran kırana geçeceği İlçe'lerden Başakşehir'de tüm dengeler gösterilecek Belediye Başkanı Adayı ile doğru orantılı.
 
CHP'nin bu İlçe'de Belediye Başkanlığını kazanmak için büyük bir ismi gösterip bugüne kadar görülmemiş bir saha çalışmasıyla kazanmaya odaklandığını görüyor ve takip ediyoruz.
 
Adalet ve Kalkınma Partisi'nin Başakşehir İlçesinde gerçekleştirdiği anketlerde ve tüm saha çalışmalarında büyük bir oranla, rakipsiz birinci çıkan ve adaylığına kesin gözüyle bakılan kişi Harun Karaca.
 
Harun Karaca Tokat'lı, Başakaşehir'de ikamet etmekte ve tüm ticari faaliyetleri de bu İlçe'de. Başakşehir'de nüfusun İllere göre dağılımında da en fazla Tokat'lının ikamet ettiği görülmekte. başakşehir halkı ve nüfus dağılında en fazla orana sahip Tokat'lılar da Harun Karaca ismini Başkaşehir Belediye Başkanı olarak görmek istiyor.
 
Harun Karaca aslında tüm Türkiye'deki Tokat'lıların da Abi'si pozisyonunda. Harun Karaca AK Parti Başakşehir Belediye Başkan Adayı gösterildiğinde tüm Tokat'lıların AK Parti teşkilatlarıyla birlikte Başakşehir İlçe'sinde sıkılmadık el, kapısı çalınmamış ev/işeri kalmaz ve Başakşehir'de oy oranında tarihi bir sonuç çıkar. Bu sonuç beraberinde kritik durumdaki istanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı oyuna da çok fazlaca katkı sağlar.
 
Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın kadim dostu ve kırk yıllık dava arkadaşı olan Harun Karaca, bugüne kadar üç dönem İstanbul Milletvekilliği (24, 25 ve 26. dönem) görevi yapan, AK Parti Genel Merkez Teşkilat Başkan Yardımcılığı ve yine birçok önemli görevler ifa eden Harun Karaca'nın AK Parti Başakşehir Belediye Başkan Adaylığına kesin gözüyle bakılıyor.
 
 
İmtiyaz Sahibi ve Genel Yayın Yönetmeni
 

 

YORUM YAZ
Küfür, hakaret içeren; dil, din, ırk ayrımı yapan; yasalara aykırı ifade ve beyanda bulunan ve tamamı büyük harflerle yazılan yorumlar yayınlanmayacaktır.