Selçuk YAVUZ
Selçuk YAVUZ
Yerel ve Genel Seçim, 15 Temmuz 2018 pazar günü yapılacak
1 Aralık 2017 Cuma / namehaber@hotmail.com - Tüm Yazılar
Uzun bir aradan sonra siz değerli okurlarımla tekrar buluşmanın derin mutluluğunu yaşıyorum. Bundan sonra inşallah köşe yazılarım çok yoğun olacak.
 
Türkiye'de siyasi arena çok hareketli ve bu hareketlilik o kadar yoğunlaşacak ki bir anda kendimizi seçim sürecinde bulacağız. Bugüne kadar yaptığımız analizlerin tutarlılığı ve dürüstlüğümüz her kesim tarafından ilgiye mazhar oldu.
 
En hassas zemin olan siyaset-politika sahasında mücadele etmek, başarılı olmak ve devamiyet çok önemli.
 
Yıllardır bizi başarılardan başarılara ulaştıran ve gönüllerde makes bulmamızı nasip neden Rabbime sonsuz hamd ediyorum. Bugüne kadar kimse bizim yaptığımız hiçbir işin yanlış olduğunu söylemedi çok şükür. Gücün ve güçlünün yanında değil delikanlı iş yapanların destekçisi ve duacısı olduk ve bu ebediyen de böyle olacak inşallah.
 
Dün makama, mevkiye, güce, haksızlığa, olumsuzluğa ses çıkarmayan ve arkasından gidenler bugün tarihin en derin çöplüklerinde yerini almakta.
 
Şu kayıtsız ve şartsız bir gerçektir, Allah (c.c.) hiçbir emeği asla zayi ettirmez. Sabırla ve azimle doğru bildiği yolda emin adımlarla ilerlerse bir insan onu kimse yıkamaz ve alaşağı edemez. Yaptığı anormal hamlelerle başarı elde edeceğini zanneden ve geldiği noktayı başarı olarak görenler her zaman bitmeye ve yok olmaya mahkumdurlar, çünkü "Kader Adil"dir asla terazi şaşmaz.
 
Delikanlı olan insan hem siyasette hem de hayatın tüm safhalarında muzaffer olur. Artık Müslüman tabirini kullanmıyorum, çünkü kutsal değerler bozuk para gibi harcanıyor büyük çoğunlukta, bu kimsenin haddine değil. Kutsal değerlerimiz asla kullanılamaz ve alaşağı edilemez. Onun için analizde bulunurken delikanlılık üzerinde değerlendirmeler yapmayı daha uygun görüyorum acizane.
 
Uzun girişten sonra şimdi merakla beklenen ana gelelim.
 
Türkiye'de seçimler ve adaylar hep merakla takip edilmiş ve değerlendirmelerde bulunulmuştur. Normal zamanlamaya göre seçimler 2019 yılında olacak tı! Fakat süreç bize şunu söylüyor ki; hem Genel hem de Yerel seçim 2018 yılında ve beraber olacak.
 
Birklikte olmasının nedenini özetlersek, AK Parti siyasi hareketinin Türkiye'de iktidar oluşu yereldeki başarılarından kaynaklanıyor temelde. Yani yerelde yapılan hizmetler beraberinde iktidarı getirdi. AK Parti siyasi hareketi Yerel'den İktidar'a ulaştı. Bugün geldiğimiz noktada ise süreç terse doğru dönüyor, yani Genel seçimlerde oy oranı yüksekken Yerel seçimlerde düşüş yaşanıyor, bu kendini son seçimlerde de reel olarak gösterdi.
 
Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan ilk defa yapılacak Başkanlık seçiminde en ufak kayıp olmaması ve artış noktasında ilerleme sağlamak için Genel seçim ve Yerel seçimin aynı tarihte olması noktasında. Bu hamle oyların hemen hemen aynı baremlerde olmasını sağlayacak.
 
Gelelim seçim tarihinin yani gününün önemine; seçim yılı, ayı hatta günü çok çok önemlidir. Öyle adım atılmalı ki tek hamlede hedefe ulaşılmalı.
 
Türkiye çok büyük bir felaketin eşiğinden döndü. Hain FETÖ terör örgütü 15 Temmuz'da darbe kalkışmasında bulunarak Türkiye'nin bütün pozitif değerlerini yok etmeye çalıştı.
 
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın İstiklal Mücadelesi olarak gördüğü 15 Temmuz tarihi, Genel ve Yerel seçim tarihinin 15 Temmuz 2018 pazar günü olmasını da beraberinde getirecek.
 
Burada hemen akıllara gelen soru, bu Anayasal olarak mümkün değil. Bilindiği üzere CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu son dönemlerde erken seçim çağrısı yapıyor sıkca.
 
Cumhurbaşkanı 2018 başlarında hodri meydan diyecek ve Anayasal düzenlemeye tüm partiler olumlu adım atarak seçim tarihi de 15 Temmuz 2018 pazar günü yapılacak.
 
Dr.SELİM TEMURCİ İLE TAMAM MI? DEVAM MI?
 
Öncelikle bilmeyenlere şunu belirtmek isterim ki bu tartışma bitti ve Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan yeni dönemde AK Parti İstanbul İl Başkanlığı makamında Dr.Selim Temurci'yle devam edecek.
 
AK Parti İstanbul İl Başkanı Dr.Selim Temurci'yi, tek cümleyle ifade edersek "15 Temmuz hain FETÖ darbe girişimini durduran ilk isim" dir. Darbe girişiminin daha ilk anlarında tüm AK Parti İstanbul İl Teşkilatlarını ve İstanbul halkını sokağa ve meydanlara yönlendirerek ilk ve en büyük adımı atan kişi olarak Türk tarihine ismini yazdıran büyük siyesetçidir. Milyonlarca İstanbulluyu arkasına alarak beyaz gömleğiyle tankların karşısına dikilip bütün alçakca planları derdest etti.
 
Böyle büyük bir siyasetçinin tartışma konusu yapılması bile bu davaya büyük bir ihanettir. 15 Temmuz hain FETÖ darbecilerinin ekmeğine yağ sürmektir. Akademisyen kimliği, siyaset adamlığı, delikanlılığı, Boğaziçi mezunu oluşu, Kurra Hafız olması ve davasının adamı olması ve birçok özelliğiyle Türk siyasetinin geleceğinde de büyük noktalarda Türk halkına hizmet edeceği şimdiden görülmekte.
 
Böyle delikanlı adamların arkasında durulmalı ve asla altı oyulmaya çalışılmamalı. Türkiye'nin ve Türk siyasetinin bu kapasiteli şahsiyetlere çok ihtiyacı var.
 
MÜSTAFİ BAŞKAN Dr.KADİR TOPBAŞ'a DAİR İLK KEZ
 
Alçak FETÖ darbe kalkışmasının akabinde bize gelen bilgiler ışığında bir haber yayınlamıştık.
 
İlgili mercilerce de kaynağı bilinmektedir.
 
Kendileri ile ilgili yaptığım "görevi devredecek" haberiyle Türkiye gündemine oturmuştuk. Bu haberin ardından bir saat geçmemiştiki gelen taarruzun boyutunu burada uzunca ifede etmeyeyim.
 
Bu "Müstafi Başkan" ile ilgili bugüne kadar hiç değerlendirme yapmadım.
 
Hülasa 2016 Eylül ayında istifa edecek demiştim, bir sene gecikmeli de olsa 2017 Eylül'ün de İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı görevinden istifa etti.
 
Haberin yayınlandığından istifa ettiği sürece kadar tarafıma, yakınlarıma, sevdiklerime dolaylı ve dolaysız her türlü zarar vermeye yönelik girişimlerde bulundu. Maddi olarak tüm reklam çalışmalarımızın durdurulma noktasına getirdi.
 
Ben bugüne kadar en ufak yine kırıcı ve incitici ne haber ne de söylemde bulunmadım. Bu tarzım dostlarım ve sevdiklerim tarafından çok eleştirildi. Ben de hep şunu ifade ettim; "kötülüğe kötülük her kişinin işi, kötülüğe iyilik er kişinin işi". Düşene vurmak bizim "delikanlılık kitabımızda" yazmadığından asla böyle bir adım atmadık ve de asla atmayacağız.
 
Fakat "Müstafi Başkan" Dr.Kadir Topbaş'a ve o süreçte hukuksuzca kendisine yardımcı olanlara hakkımı helal etmiyorum, hem dünyada hem de ukbada iki elimiz hepsinin yakalarında olacak.
 
Hukuki olarakta haklılığımız tescillenip tarihe iz bırakmak da nasip olmuştur.
YORUM YAZ
Küfür, hakaret içeren; dil, din, ırk ayrımı yapan; yasalara aykırı ifade ve beyanda bulunan ve tamamı büyük harflerle yazılan yorumlar yayınlanmayacaktır.
       
Recep Yaşar 2 Aralık 2017
Hoş geldiniz, safalar getirdiniz. Ne iyi yaptınız da kalemi aldınız ve hasreti noktaladınız. İlgiyle takip ediyoruz, vesselâm...