Prof. Dr. Sefa SAYGILI
Prof. Dr. Sefa SAYGILI
AK Parti çok iş yaptı mı?
7 Eylül 2019 Cumartesi / namehaber@hotmail.com - Tüm Yazılar

Dikkat ederseniz Ak Parti’yi eleştirenlerin daha doğrusu muhalif olanların ilk söylediği söz şu: “Evet, Ak Parti çok şey yaptı. Yollar, köprüler, okullar, denizin altından muhteşem geçitler ve saymakla bitmeyen eserleri ülkemize kazandırdı. Düşünce ve inanç özgürlüğünü genişletti. Kılık kıyafetle uğraşma dönemi bitti. Askeri vesayete son verdi. PKK sorununu hiç olmayan ölçüde geriletti.”

Bazılarını saydığım bu kazanımları ve başkalarını sıraladıktan sonra bu müzmin muhalifler hemen ekliyorlar: “Ancak artık Ak Parti’nin iş yapma dönemi bitti gibi. Değişmesi ve iktidarı bırakması gerekir.”

Şiddetli veya hafif Ak Parti’ye saldıran, düşmanlık edenler söze olumlu şekilde başladıktan sonra muhalefete geçiyorlar.

Bu kişilerin geçmişlerine baktığımızda Ak Parti’ye o iş yaptığını söyledikleri dönemde de saldırdıklarını görüyoruz. Hâlbuki madem muhteşem eserleri ve güzel faaliyetleri vardı o zaman da neden yine Ak Parti icraatlarına karşı idiniz? Veya en azından bu haklı ve doğru tespitlerinizi neden paylaşmıyordunuz? Çünkü o zamandaki tutumunuzun böyle olmadığını da çok iyi biliyoruz.

Aslında çok şeyler yapıldığının elbette farkındasınız ve Türkiye Cumhuriyeti’nin en çok iş yapılan döneminde olduğumuzun da bilincindesiniz. Ancak o inadınız ve çekilmez önyargınız var ya sizin hakkı ve hakikati görmenizi engelliyor.

Siz bugün objektif konuşuyor gibi eda takınıp ideolojik davranma zavallılığına düşmüşsünüz.

Ah vicdanınızla konuşsanız! Ah o kabul edilemez önyargınızı kırsanız! Ah gerçeklerden yana olsanız!

İnanın sizi tebrik eder, haktan ve hakikatten yana olduğunuzu haykırırdım. Maalesef öyle diyemiyorum.

Prof.Dr.SEFA SAYGILI - NAME HABER

YORUM YAZ
Küfür, hakaret içeren; dil, din, ırk ayrımı yapan; yasalara aykırı ifade ve beyanda bulunan ve tamamı büyük harflerle yazılan yorumlar yayınlanmayacaktır.