Prof. Dr. Sefa SAYGILI
Prof. Dr. Sefa SAYGILI
İstanbul Havaalanından yolculuk
29 Nisan 2019 Pazartesi / namehaber@hotmail.com - Tüm Yazılar

Görev icabı her ay muhakkak Ankara’ya seyahat ederim. Yine her ay memleketim Hatay’a ve başka yerlere gitmek için uçağa binmek durumundayım.

İşte Cuma günü Ankara’ya ilk defa yeni İstanbul Havaalanından gitmek üzere Fatih’ten yola koyuldum. Tabi içimde bir merak var. Son şekli nasıl? Ne kadar zamanda varabilirim ve içinde çok yürümek gerekiyor mu?

Acaba İstanbul Havaalanına varmak için nereden gitmem gerekir derken daha yolumun başında tabelaların bana istikameti gösterdiğini ve varıncaya kadar hep destek olduğunu gördüm. Yani nerede olursanız tabelalarla oldukça rahat bulabiliyorsunuz.

Sabahın erken saatlerindeydi. Yol açıktı. Gayet kolay şekilde özel araba ile İstanbul Havaalanı’na zamanında vardım. Otopark genişti. Yine hemen iç hatları buldum. Zaten takıldığınız yerde çok sayıda, üzerlerinde ‘bana sor’ yazılı giysileri bulunan güler yüzlü gençler size hizmet için çırpınıyorlardı. Gerektiğinde sizi alıyor, gideceğiniz yere götürüyorlar.

Havaalanı geniş, ferah, estetik ve harikaydı. Kısacası muhteşemdi. Seyretmeye doyamıyorsunuz. Türkiye’ye yakışır bir eser olmuş.

İçinde tabi büyük olunca biraz yürümeniz gerekiyor. Ancak mekân hoş ve biraz erken gelince sorun olmuyor. Ancak bilhassa yaşlılar ve rahatsız olanlar için zorluklar getiriyor.

Havaalanının bir tarafında ortamın şıklığına uygun ve görüntüsünü tamamlayan güzel bir cami inşaatı yükseliyor. Hoşuma gitti.

Ankara’dan dönüşüm de yine yeni havaalanına oldu. İnmek için Atatürk Havaalanında hep yaşadığımız havada yarım saati bulan oyalanma olmadı. Zamanında uçak alçaldı ve piste indi.

Yine kolaylıkla arabayı koyduğum otoparka ulaştım ve evime döndüm.

Bu muhteşem eseri ülkemize ve insanlarımıza hatta seyahat eden tüm dünyaya kazandıran başta Sayın Cumhurbaşkanımız olmak üzere tüm emeği geçenlere teşekkür ediyoruz. Rabbim onlara darlık ve sıkıntı göstermesin…  

Yazımı dünyaca ünlü piyanistimiz Fazıl Say’dan yeni İstanbul Havaalanı ile paylaşımından bir alıntı ile bitirmek istiyorum:

"Şık yapmışlar, iyi yapmışlar, geleceği düşünmüşler, çok uçuş çok yolcu on yıllarca hepsini kaldırır, büyük, yüksek, kullanışlı, ferah, yüksek teknoloji, iyi bir lounge, hepsi var, bravo, kutlarım...

Prof.Dr.SEFA SAYGILI - NAME HABER

YORUM YAZ
Küfür, hakaret içeren; dil, din, ırk ayrımı yapan; yasalara aykırı ifade ve beyanda bulunan ve tamamı büyük harflerle yazılan yorumlar yayınlanmayacaktır.