hilmisol
hilmisag
hilmiust
Prof. Dr. Sefa SAYGILI
Prof. Dr. Sefa SAYGILI
AK Parti’yi uyaranlar
11 Nisan 2019 Perşembe / namehaber@hotmail.com - Tüm Yazılar

Sonuçları itibariyle genel olarak üzüldüğümüz bir mahalli seçimleri geçmişte bıraktık. Aslında geriye doğru bakıldığında birçok yazarın o zaman seçim tahmini yaptıkları ve Ak Parti’yi uyardıkları görülüyor.

Bu kişileri uzakta aramaya da gerek yok. Sitemiz yazarlarından Dr. Ali Akben de hepimizi muhtemel kötü sonuçlar için ikaz etmiş. Sol bir gazeteden alıntı ile dediklerini takip edelim:

Name Haber yazarı Ali Akben yazısında, “Parti bu hızla irtifa kaybetmeye devam ederse sanırım önümüzdeki yerel seçimlerde kayaya toslayacak” ifadesini kullandı.

Ali Akben, köşesinde seçimlere ilişkin AK Parti’ye dikkat çeken uyarılarda bulundu. İşte Ali Akben'in o yazısından ilgili bölüm;

“TEDBİRDE GECİKME DEVAM ETTİKÇE PARTİ KAN KAYBEDİYOR”

“Zaten okuyan, dinleyen de yok. Ama olsun halkın içinden bir kişi olarak bu satırları yazmayı bir görev addediyorum. Siyaset bilimci veya sosyal bilimci değilim. Ancak halkımızın nabzını tutacak kadar halkımızla iç içe olan bir vatandaşım. Bizi teğet geçen 2008 dünya ekonomik krizinde bir holding patronu ‘CEO’su profesyonel olan firmaların bir kısmı battı. Biz holdingimizin patronu olarak bu süreci ciddi bir kriz yaşamadan atlattık’ demişti. Demem o ki, halkımızın nabzını ofisimde, vapurda, metroda, Marmaray vs. gibi farklı yerlerde tutmaya çalışıyorum. Parti yöneticilerimiz elbette bazı gerçekleri benden daha net görüyor olabilirler. Ancak tedbirde gecikme devam ettikçe parti kan kaybediyor.”

 “BELEDİYE SEÇİMLERİNDE AK PARTİ'YE REY VERMEYECEĞİM”

Ali Akben, “Kayıp telafi edici plan ve program daha fazla ötelenmemeli” diyerek şu çarpıcı ifadeleri kullandı:

“Mal bulmuş mağribiler, sonradan görme zenginleşmiş asalaklar, üst bürokraside makam ve koltuğundan emin olan garanticiler yağcılar yoğurtçular, yerel yönetimleri çiftlikleri sanan aymazlar derhal bertaraf edilmeli.

Parti bu hızla irtifa kaybetmeye devam ederse sanırım önümüzdeki yerel seçimlerde kayaya toslayacak. Bir kişinin ağzından değil çok kişinin ağzından aynı şeyi işitiyorum. Reis baş tacımız elbette, başkanımız o. Ama belediye seçimlerinde AK Partiye rey vermeyeceğim. Böyle başlayan cümleler bugün sağda solda çok rağbette görüyor.

Böyle bir sonuç elbette beni üzer. Ancak son pişmanlığın fayda vermeyeceği bir güne bu günden hazırlanılmalı. Ülkemiz ve insanımız elbette daha iyisine layık.”

Sayın yazarımıza bu uzak görüşlülüğü ve gerçekçi tahmini ile haklı uyarıları için şahsım adına teşekkür ediyorum. Ancak gerekli kişi ve kurumların bu haklı ikazları dikkate almamalarına da üzüntülerimi bildiriyorum…

Prof.Dr.SEFA SAYGILI - NAME HABER

YORUM YAZ
Küfür, hakaret içeren; dil, din, ırk ayrımı yapan; yasalara aykırı ifade ve beyanda bulunan ve tamamı büyük harflerle yazılan yorumlar yayınlanmayacaktır.