hilmisol
hilmisag
hilmiust
Prof. Dr. Sefa SAYGILI
Prof. Dr. Sefa SAYGILI
Yeni Zelenda katliamının düşündürdükleri
21 Mart 2019 Perşembe / namehaber@hotmail.com - Tüm Yazılar

Maalesef Yeni Zelenda’da korkunç bir katliam yaşandı ve sadece ibadet etmekte olan, Rabbimize teslim olan masum ve suçsuz Müslümanların üzerine yaylım ateş açıldı. 50 kardeşimiz şehit oldu, yaralılar var.

Bunu nasıl açıklayacağız? Aklıma gelen bazı hususları sıralamak istiyorum:

*Bu katliam, bireysel terör olarak algılanmamalıdır. Aksine arkasında tehlikeli bir örgüt olduğu bellidir.

*Katil rasgele, tepkisel olarak veya aklına esmiş de yapmış biri olmayıp son derece planlı ve hedefleri olan bir teröristtir.

*Bu kişi, yalnız kurt gibi açıklamalarla geçiştirilecek biri de değildir. Aksine derin bir Türk, Osmanlı ve İslam düşmanlığı içinde yoğrulmuş olduğu, katliam için özel olarak yetiştirildiği dikkat çekmektedir.

*Dünyada ülkemize ve İslam’a karşı ne kadar haksız önyargı, düşmanlık, kin ve nefret olduğunu göstermektedir. Özellikle bunun medeni, hoşgörülü, insan haklarına saygılı olduğunu iddia eden batı dünyasından gelmesi ayrı bir ilginç ve üzücü husustur.

*Çünkü bu elim hadise ayrıca batı dünyasının bilinçaltını göstermektedir. Samimi az sayıda kınama dışında gerekli tepkinin ve protestoların verilmemesi de maalesef bu acı gerçeğe işaret etmektedir. Kendilerine karşı olan en sıradan bir saldırıda bile ayağa kalkanlar ne yazık ki bu kitle halindeki ölümlere yol açan saldırıda ya sessiz kalmışlar veya cılız sesle geçiştirmişlerdir.

*Sayın Cumhurbaşkanımızın ve MHP’nin sözünü ettiği ve üzerinde ısrarla, önemle durdukları ‘ülkemiz beka sorunu ile karşı karşıya’ söyleminin ne kadar isabetli olduğuna ta kıtalar ötesinden verilen ibretli bir cevaptır.

*Hele Türkiye’ye ve Sayın Cumhurbaşkanımıza saldırıları da hedefin ne olduğunu belli etmektedir. Sayın Cumhurbaşkanımızın etrafında kenetlenmeliyiz gerçeğinin ortaya çıkması yine aşikârdır.

*Katliamı kınamak şöyle dursun içten içe sevinen içimizdeki hainler bir başka sorundur. Batılıların gözüne girmek yerine ileride onların da hedef olacağını söylemeye bile gerek bile yoktur.

*Elbette başka şeyler de söylenebilir. Ancak son olarak idam cezasının bu katliamda olduğu gibi nadir durumlarda da olsa şart olduğunun bu vesile ile anlaşılmasıdır. Şimdi bu azılı katil cezaevinde oldukça rahat bir hayat yaşayacaktır.

Prof.Dr.SEFA SAYGILI - NAME HABER

YORUM YAZ
Küfür, hakaret içeren; dil, din, ırk ayrımı yapan; yasalara aykırı ifade ve beyanda bulunan ve tamamı büyük harflerle yazılan yorumlar yayınlanmayacaktır.