hilmisol
hilmisag
hilmiust
Prof. Dr. Sefa SAYGILI
Prof. Dr. Sefa SAYGILI
Seçim ittifakları ve bir uyarı
4 Şubat 2019 Pazartesi / namehaber@hotmail.com - Tüm Yazılar

Seçimlerde Ak Parti ve MHP ülkemizin bekası için ittifak yapma kararı aldılar ve bunu da çok şükür başarı ile uyguluyorlar.

Ancak diğer partilerin ittifakında garip durumlar oluyor, bir takım dümenler dönüyor.

Bu hususta Mersin’de otaya konan ittifakla ilgili bir okurumuzdan mektup aldım.

Önemine binaen aynen buraya alıyorum.

Uyanık ve dikkatli olmamız gerektiği açık.

Yayınladığımız bu mektup her şehirde nasıl bir tezgah içinde olduğumuz gerçeğini gösteriyor:

“Merhabalar,

Öncelikle, kendimi tanıtmak adına, Mersin'de uzun yıllardır yaşayan ve bölgenin tüm dinamiklerine hâkim bir seçmenim. Sizleri bir konuda aydınlatmak adına bu yazıyı yazıyorum. Yaklaşmakta olan yerel seçimle ilgili CHP kanadında yaşanan ve kapalı kapılar ardında yapılmak istenen HDP ittifakından bahsetmek isterim kısaca. Mersin Akdeniz merkez ilçe belediyesi 2 dönemdir türlü oyun ve ittifaklarla HDP'lilerdedir (şimdi kayyum). Hâlbuki önceki milletvekili ve yerel seçimlere baktığınızda kolaylıkla göreceğiniz üzere bölgede AK Parti, CHP ve HDP birbirine yakın oylara sahip. Fakat CHP büyükşehir adayı, Cumhur İttifakı karşısında kendine güvenmediğinden ve seçimi alamayacağını bildiğinden gizli bir ittifak yapmaktadırlar. CHP, Akdeniz ilçesinde düşük profilli bir aday çıkartarak bu ilçede HDP'yi desteklemeyi planlamakta, bunun karşılığında da büyükşehir için HDP'nin oylarını istemektedir. Bu ülkenin bir vatandaşı, şehrini seven biri olarak, dönen bu çirkin oyun karşısında sessiz kalamadım ve adil bir seçim isteyen tüm seçmenlerin konudan haberdar olmasını istedim. Hem büyükşehirde hem de Akdeniz ilçesinde yapılan bu haksızlığa ve emek hırsızlığına birileri dur demeli. Böyle bir ittifak yapılıyor fakat sorsak yapmadık diyorlar, halkı kandırıyorlar. Planları tutsa bile, insanların seçim sonuçlarından bunu anlamayacaklarını mı sanıyorlar... Bu ve buna benzer gelişmelerin gündem olması ve tüm seçmenlerin gerçeği bilmesi gerektiğini düşünüyorum "yarına kadar"!”

Prof.Dr.SEFA SAYGILI - NAME HABER

YORUM YAZ
Küfür, hakaret içeren; dil, din, ırk ayrımı yapan; yasalara aykırı ifade ve beyanda bulunan ve tamamı büyük harflerle yazılan yorumlar yayınlanmayacaktır.