Prof. Dr. Sefa SAYGILI
Prof. Dr. Sefa SAYGILI
Birlik beraberlik zamanı
18 Ağustos 2018 Cumartesi / namehaber@hotmail.com - Tüm Yazılar

Ülkemiz korkunç bir tasallut altında. Nasıl 15 Temmuzda her yandan asker görüntüsü ile ülkemize saldırdılarsa ve başarılı olamayıp hüsrana uğradılarsa şimdi de ekonomik yönden Türkiye’yi çökertmek için ellerinden geleni ardına koymuyor, dört koldan hücum ediyorlar. Hedefleri güzelim memleketimizi diz çöktürmek, hain emellerine alet etmek.

Yoksa rahip olayı sadece bir görüntüden ibarettir. Bazı iyi niyetliler rahip serbest bırakılırsa (zaten şu an evinde) ve ABD’ye dönerse problemin biteceğini sanıyorlar. Hayır, ABD ve şer güçler bununla yetinmez. Arkasından olmadık başka istekleri olur, bizi sıradan ülke haline getirirler. Sözgelimi cezaevindeki FETÖ’cüler de serbest kalsın derler, yok doğuda PKK devleti kurulsun isterler.

Kısacası bağımsız ülke gitsin, Amerika’nın uydusu devlet olsun gayesini güdüyorlar. Bunları tatmin etmek mümkün değil. İşin nereye varacağını kestiremeyiz.

Bu yüzden nasıl 15 Temmuzda FETÖ’cü hainlere karşı bir ve beraber olduysak, şehitler vererek ülkemizi savunduysak şimdi de bir ve beraber olma zamanıdır. Çünkü aynı oyunun değişik versiyonu, daha doğrusu devamıdır yaşadıklarımız. 15 Temmuz olayı silaha, bombaya, cinayet ve saldırıya dayanıyordu, halen yaşadıklarımız ise ülkemizi ekonomik olarak çökertme hedefine yöneliktir.

Panik yapmadan, soğukkanlı olarak ve dik durarak bu saldırıya gereken cevabı vermeliyiz. Hep beraber ve birlikte, tek yumruk olarak vermeliyiz. Elbette her zaman birlik ve beraberlik halinde bulunmalıyız ama bu geçirmekte olduğumuz kritik günlerde bunun önemi daha da artmıştır.

İnşallah bu köklü ülkeye, tarihte önemli misyonlar yüklenmiş ve halen önemli misyonları olan ülkemize bir şey olmayacak. Yine biraz yaralansak da, örselensek de sapasağlam kalacağız ve bıraktığımız yerden devam edeceğiz. Üstelik daha güçlü olarak bu badireyi de atlatacağız Rabbimin izniyle.

Unutmayalım ki ülkemiz kendimizden, yani Türk milletinden ve 780 bin kilometre karelik toprak parçasından ibaret değildir. Tüm İslam ülkelerinin, bir milyarın üzerindeki Müslümanların, mazlum ve mağdur memleketlerin, aç ve muhtaç insanların gözü Türkiye üzerindedir. Çünkü ülkemiz gerçekten vazgeçilmezdir, misyonu büyüktür.

Öyleyse Sayın Cumhurbaşkanımızın ve devletimizin yanında tüm güçlerimizle durmaya devam…

YORUM YAZ
Küfür, hakaret içeren; dil, din, ırk ayrımı yapan; yasalara aykırı ifade ve beyanda bulunan ve tamamı büyük harflerle yazılan yorumlar yayınlanmayacaktır.