Prof. Dr. Sefa SAYGILI
Prof. Dr. Sefa SAYGILI
FETÖ’cülere karşı uyanık olmalı
12 Temmuz 2018 Perşembe / namehaber@hotmail.com - Tüm Yazılar

FETÖ’cülerin sayısız rezaletleri ortaya çıktı, her geçen gün de yenileri ortaya çıkıyor. 251 insanımızı şehit eden, binlercesini yaralayan veya sakat bırakan, her türlü hırsızlık ve yolsuzluğa bulaşan, iftira ve yalana alışmış, kumpas kurup masumlara tuzak hazırlayan bu terör çetesinin iğrenç ve aşağılık yüzü artık meydana dökülmüş halde. Fakat görüyoruz ki FETÖ’cülerin neredeyse çoğunluğu sabit fikirlerinde ısrar ediyor, halen FETÖ’yü temize çıkarmaya çalışıyorlar.

Hâlbuki 17-25 Aralıkta ve daha sonra bilhassa 15 Temmuzda bütün rezillikleri ortaya çıktı:

·         En başta elleri kanlı terör örgütüydüler. Merhametsiz ve kötü kalpliydiler.

·         Kökleri dışardaydı. Ülkemizin düşmanı istihbarat örgütleri adına çalışıyorlardı. Bunlarda ülke sevgisi, millet ve vatanlarına bağlılık yoktu. Aksine milli ve geleneksel değerlerimizi aşağılıyor, küçümsüyorlardı.

·         Sadece ve sadece kendi dar grupları için ancak birbirine faydalı olurlardı. Başka Müslümanları insan yerine bile koymazlardı.

·         Hıristiyanlık ve diğer din mensuplarına olan yakınlık ve muhabbeti başka İslami gruplara göstermezlerdi.

·         Yalan, iftira, hırsızlık, soru çalma, başkalarının hakkını yeme, ikiyüzlülük, kumpas gibi kötü hasletlerin hepsi bunlarda vardı.

Daha ne sayayım? Her türlü rezalet vardı FETÖ’cülerde. Acaba bu insanlar FETÖ’cülüğün karanlık ve hain içyüzünü görüp, anlayıp vazgeçmişler miydi? Yoksa gözü kapalı devam mı ediyorlardı?

Herhalde çoğu, “Muhakkak bu berbat suç makinesi acımasız örgütten ayrılmıştır. Onların içyüzünü görmüştür” diye aklımdan geçirdim. Ancak yine de merak bu ya, tanıdığım, gördüğüm FETÖ’cüleri sorularla araştırdım.

 

Verdikleri cevap ilginç; aynen veya dolaylı olarak şu mealde: “Fetullah beklenen salih zattır. Ne derse doğrudur. Aynen tasdikliyorum ve bağlılığımı bildiriyorum.”

İşte zombi kafa bu. Bu cevap bile FETÖ’nün yetişmiş insanlarımızı nasıl birer eli kanlı zombiye dönüştürüp milletimiz için tehlikeli bir hale çevirdiğini gösteren bir örnektir.  Bu zihniyetle cinayet de işleyebilirler, darbeye de kalkışabilirler, kumpasla masumları cezaevlerine de tıkabilirlerdi.

 Maalesef bunların büyük çoğunluğu da FETÖ’cülükten kopabilmiş değildir.

Bu yüzden FETÖ’ye karşı hep uyanık olmak şarttır. En ufak zaafımız, gafletimiz veya dalgınlığımız felaketlerin tekrarına yol açabilecektir.

YORUM YAZ
Küfür, hakaret içeren; dil, din, ırk ayrımı yapan; yasalara aykırı ifade ve beyanda bulunan ve tamamı büyük harflerle yazılan yorumlar yayınlanmayacaktır.