Prof. Dr. Sefa SAYGILI
Prof. Dr. Sefa SAYGILI
Seçime yaklaşırken şaşırdığım hususlar
9 Haziran 2018 Cumartesi / namehaber@hotmail.com - Tüm Yazılar

Aslında yeryüzünde ve özellikle ülkemizde öyle garip öyle tuhaf şeyler oluyor ki şaşırma duygusunu kaybedecek hale geliyorsunuz. Ancak yine de hayret edecek olayları, davranış ve sözleri şu seçime günler kala görüyor, ağzımız açık kalıyor.

Ülkemizin barışa, birliğe, kardeşliğe her zamankinden fazla ihtiyacı var ve söylemlerimizde oldukça dikkatli ve özenli olmamız gereken günlerden geçiyoruz.

Ama bazı sorumluluk duygusu zayıf kişilerin umurunda değil bu hassas ortam. Sanki kasten aksilik yapıyor ve hassas ortamı daha da gerginleştiriyorlar.

Hangi birini yazayım? Buraya bu mantık ve akıl dışı şeyleri listeleyeyim desem sütunum el vermez. Ancak birkaç tanesini sıralamak istiyorum:

*Atatürkçü ve ulusalcı geçinen bazı CHP’li siyasetçi ve gazetecilerin PKK’nın siyasi uzantısı olan partinin barajı geçmesi için bazı oyları kaydırarak onlara destek olmaları gerçekten tuhaf mı tuhaf. Demek ki bu vatandaşlar Türkiye’de terörün hüküm sürmesini ve ülkemizin bir kısmının topraklarımızdan ayrılarak bölünmesini hoş görüyorlar demektir. Tabi ki iddia ettikleri gibi vatansever ve Atatürkçü olmadıkları, böbürlenmelerinin ise sahte olduğu anlamına gelir.

*Peki, terörün ana üssü Kandil’e vurucu operasyona karşı çıkan İYİ Partili zavallıya ne demeli? Yani seçim yaklaşıyor diye ülkemiz teröre teslim mi olacak?  “Seçime kadar istediğinizi yapın” mı denecek bu hainlere? İnanılır gibi değil gerçekten. Şu da var, terörle savaşmayı bir süre tehir etsek bu defa da, “Ak Parti HDP oylarına göz dikti” diye yazıp söyleyecekler.

*Daha rezaleti 15 Temmuz ve Afrin kahramanı paşamıza saldırma ve onu apoletlerini sökmekle tehdit etme seviyesizliğe ne demeli? Sen kimsin de apolet sökeceksin? Sayın başkomutanı alkışlamak neden kabahat olsun ki?

*Hele o bilge denilen siyasetçinin yediği herzeleri hiç yazmıyorum, yazmak da istemiyorum. Bugün baktım doğuya Kürdistan diyebilmeliyiz demiş. Şaşırmamak ne mümkün.

Daha bu örnekleri uzatabilirim. Şaşırmamak, hayret etmemek elde değil. Düşmanlar dışardan bu kendini bilmezler içeriden ülkemizi zora düşürmek istiyorlar. Ancak milletimizin feraseti ve sağduyusu bunlara dersini verecektir.

YORUM YAZ
Küfür, hakaret içeren; dil, din, ırk ayrımı yapan; yasalara aykırı ifade ve beyanda bulunan ve tamamı büyük harflerle yazılan yorumlar yayınlanmayacaktır.