Prof. Dr. Sefa SAYGILI
Prof. Dr. Sefa SAYGILI
Erken seçimin faydaları
10 Mayıs 2018 Perşembe / namehaber@hotmail.com - Tüm Yazılar

Seçimlerin öne alınmasının ülkemiz açısından pek çok faydası oldu:

  • FETÖ başta olmak üzere Türkiye düşmanı şer güçler bütün planlarını Kasım 2019’da yapılması planlanan seçimlere göre yapmakta, sinsice faaliyetlerini bu tarihe göre planlamaktaydılar. Seçimler öne, özellikle 2 ay sonraya alınınca iyot gibi açığa çıktılar ve ne yapacaklarını şaşırdılar. Alınan karar onların ezberlerini bozmuştu. Artık hain planlar kurmak ve uygulamak, ülkemizi sıkıntıya sokmak için vakitleri daralmış oldu.

 

  • Yurt dışında Türkiye’yi her türlü yolla zor duruma düşürmek için yoğun faaliyet gösteren FETÖ ve hain lideri F. Gülen yurt içinde de yeni oyunlar peşindeydi. Her türlü ihaneti yapabilecek terör örgütü yeni kalkışma yapamadan seçimlere gidilecekti. Aslında bütün planları Ak Parti’yi iktidardan düşürmek, bu olmazsa da zayıf bir çoğunlukla hükümet kurmasını sağlamaktı. Ancak oyunlarını tezgâhlayamadan seçim kararı alındı ve açığa düştüler.

 

  • Bir başka husus ise hükümetin sandıktan yeni bir onay ve destek alarak, milletimizin teveccühünü tekrar kazanarak çalışmalarını ve faaliyetlerini hızlandırması olacaktı.

 

  • Bürokraside ve başka alanlarda belirsizlikler giderilecekti. Özellikle bazı devlet dairelerinde işler yavaşlamış, adeta metal yorgunluk söz konusu hale gelmişti.

 

  • Ülkemizi içten ve dıştan saran, bir an önce çözümlenmesi gereken birçok problem vardı. Ancak seçimlere daha 565 gün gibi olmasına rağmen bazı odaklar ülkeyi seçim havasına sokmuşlardı bile. Seçimle yatıyor seçimle kalkıyorduk. Sanki yakında seçim yapılacakmış gibi anketler ortalığı sarmıştı. Erken seçim kararı ile bu sorunlara inşallah daha köklü çözümler sağlanacaktır.

 

  • Yine pek çok tartışma, spekülasyon sona erecek, seçim tartışması ülkenin gündeminden çıkarılmış olacaktır.

 

  • Yine zamanla cumhur ittifakı kurmuş Ak Parti ile MHP’nin arasını açmaya, birlikte seçime girmelerini engellemeye çalışacaklardı. Bunun için çok şükür yeterli vakitlerinin kalmadığını anlamaları yine şer güçleri hayal kırıklığına uğrattı.

 

  • En önemlisi yapılan halk oylamasıyla kesinleşen Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi bir an önce hayata geçirilmiş olacak, bir takım belirsizlikler ortadan kalkacaktır.

BU ÖNEMLİ KARARIN ÜLKEMİZ İÇİN HAYIRLI OLMASINI DİLİYORUZ.

YORUM YAZ
Küfür, hakaret içeren; dil, din, ırk ayrımı yapan; yasalara aykırı ifade ve beyanda bulunan ve tamamı büyük harflerle yazılan yorumlar yayınlanmayacaktır.