Prof. Dr. Sefa SAYGILI
Prof. Dr. Sefa SAYGILI
Kudüs kararı ve Türkiye
7 Aralık 2017 Perşembe / namehaber@hotmail.com - Tüm Yazılar

Şer güçlerin hücumları, oyunları ve komploları bitmiyor. Aziz milletimiz birini püskürtüyor, bir başkasını sahneye koyuyorlar: 17-25 Aralık yargı darbesi, gezi olayları, 15 Temmuz hain darbe girişimi, daha sayılamayacak bir sürü girişim ve derken şimdi de Zarrab hadisesi.

Ülkemizde güzel işler yapılması, devasa eserler kazandırılması, artan ihracatlar, kişi başına düşen gelirde artma, barış ve kardeşlik havası, yoksulun ve muhtacın yanında olmamız birilerinin düşmanlığına sebep oluyor. Dünyada örnek ülke haline gelmemizi çekemiyorlar.

Tabi bağımsız hareket etmemiz, onurlu ve gururlu kararlarımız, ABD gibi sömürgen devletlerin emrine girmek bir yana başa baş ülke olarak davranmamız, demokrasi ve insan haklarından yana olmamız kötü niyetlilerin hoşuna gitmiyor.

Türkiye’yi her yönden sıkıştırıyorlar. PKK, DEAŞ, derken DHKPC, sonra YPG ve FETÖ terör olaylarını tezgâhlıyorlar. Dövizle oynuyor, enflasyonu alevlendirecek tezgâhlara kalkışıyorlar.

Terörü yaygınlaştırmak bir yana darbe girişimi, uyduruk yargılamalar, evraklarda tahribat ve iftira. Akla gelen her yolu deniyorlar.

Hedeflerinin hep Türkiye olduğu aşikâr görülüyor. Ülkemizin başında muhterem Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan olunca bir şey yapamayacaklarına inanmış durumdalar. O yüzden Türkiye’nin başını dik tutan Erdoğan’ı devirmek için her türlü seviyesizliğe, kalleşliğe, adiliğe müracaat ediyorlar. Katar olayından DEAŞ’a olayların arka planını araştırdığınızda hedefin hep Sayın Cumhurbaşkanımız olduğunu görüyorsunuz.

Zarrab olayında da böyle değil mi? Her açıdan tutarsız ve mantıksız olan bu mahkeme tiyatrosunda da hedefin yine Cumhurbaşkanımız olduğu görülüyor.

Tezgâhlanmak istenen oyunlara karşı ise bize düşen görev; Sayın Cumhurbaşkanımız etrafında daha bir kenetlenmek. Onu desteklemek ve liderimiz olarak yıpratılmasına engel olmak, söylediklerine kulak vermek gerekiyor.

Bu yazıyı hazırlarken şimdi de Trump’ın Kudüs’ü başkent ilan etme kararı aldığı görüldü. Sayın Cumhurbaşkanımız hemen bir açıklama yaparak, “Kudüs kırmızıçizgimizdir” dedi ve İslâm ülkelerini İstanbul’da toplantıya çağırdı. İyi ki varsın Sayın Cumhurbaşkanımız, yüreğimize su serptiniz.

Sayın Cumhurbaşkanımızın çevresinde daha bir kenetlenelim ve bunun için ne gerekiyorsa yapmak görevimiz olmalı diye düşünüyorum.

YORUM YAZ
Küfür, hakaret içeren; dil, din, ırk ayrımı yapan; yasalara aykırı ifade ve beyanda bulunan ve tamamı büyük harflerle yazılan yorumlar yayınlanmayacaktır.