Osman BOYRAZ
Osman BOYRAZ
Biz ne vesayetler gördük, artık yoklar!..
12 Ağustos 2014 Salı / namehaber@hotmail.com - Tüm Yazılar
Büyük bir imparatorluğun bakiyesi üzerine yine o imparatorluğun vatansever öncülerinin, milletin ortak iradesini de arkalarına alarak kurdukları Türkiye Cumhuriyeti’nin bir süre sonra milletin ortak değerleri hilafına yönetilmeye başlanmasıyla gelişen ve geliştirilen vesayetler milletimize yüzyıllık parantez içinde kabul ettirilmeye çalışıldı.
 
Türkiye’nin güçsüzlüğünü sürdürülebilir hale getirmek isteyen vesayet odakları bu parantezin kapanmasını asla istemediler. Küçük hesaplarla parantezi hep açık tutmak için yüz yıldır kirli ittifakların içinde oldular. 10 Ağustos 2014 Pazar günü millet iradesinin tecellisi ile ve milletimizin gönülden desteklediği Recep Tayyip Erdoğan ve liderliğindeki AK Parti kadroları eliyle bu parantez kapatılmıştır. Milletimiz, ülkemiz, İslam ve Türk dünyası adına yepyeni bir sayfa açılarak Yeni Türkiye’nin miladı başlamıştır.
 
14 Ağustos 2001’de milletimizin büyük teveccühleriyle Recep Tayyip Erdoğan liderliğinde kurulan AK Parti’yi 9 seçim üst üste oylarını arttırarak zirveye taşımayı bir istiklal mücadelesi olarak gören milletimiz tüm kirli ittifakları bozmanın gururunu yaşamanın mutluluğu içinde artık geleceğe güvenle bakmaya devam edecektir.
 
Çünkü yıllardır hor görülen milletimiz yüzyıl önce kaybettiği özgüvenini yeniden yakalamanın verdiği imkanları iyi değerlendirmiş ve geçmişiyle kıyas kabul edilemez başarı hikayesini kendisi yazmıştır. 40 yıllık siyasi geleneğin ve tecrübenin içinden gelen Recep Tayyip Erdoğan milletimize “korkma!” diyerek özgüvenini hatırlatmıştır. 1994’te seçildiği İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığından Başbakanlığına, Başbakanlığından Cumhurbaşkanlığına kadar medya, siyaset, iş dünyası, askeri bürokrasi, devlet bürokrasisi ve sendikalar gibi yerel vesayet odaklarının yanı sıra uluslararası güçlerin organize vesayet araçları gibi tüm vesayet odaklarının da hedefi haline gelen Recep Tayyip Erdoğan hak bildiği davadan vazgeçmeden ve yılmadan kararlı bir şekilde mücadelesini sürdürmüştür. Milletin emanetini Hakk’ın emaneti olduğu şuurunu asla yitirmemiş ve kazanan yine milletimiz olmuştur.
 
Dahası milletimize artık umut bağlayan tüm İslam ve Türk dünyası da kazanmıştır. Yeni Türkiye’nin Başkanı Recep Tayyip Erdoğan inancı ve dünya görüşü ne olursa olsun tüm mağduriyetlerin kalkması gereğine inanarak çalışmış samimiyetini kendisine umut bağlayanlar nezdinde tescil ettirmiştir. Emeğin, alınterinin ve üretimin adaletli bir şekilde paylaşılması gerektiğini ortaya koyarak gereğini yapmaya çalışan bir liderin millet nezdinde samimiyetle karşılık bulması samimiyetinin de bir nişanesi olarak algılanmıştır.
 
Milletimizden aldığı güçle belki unutmadığımız ama yeniden anlamlı hale gelmesine büyük katkıda bulunan Yeni Türkiye’nin Başkanı Recep Tayyip Erdoğan medeniyetimizin yüksek burçlarını yeniden tahkim ederek insanlığın birikmiş nidalarını tüm dünyaya bundan böyle de haykırmaya devam edecektir. Artık biz biliyoruz ki, Yeni Türkiye’nin dünyaya söyleyeceği sözleri ve dünyada yapıp eyleyeceği işleri vardır. Ve biz millet olarak Yeni Türkiye’nin Başkanı Recep Tayyip Erdoğan’la bunları yapmaya hazırız. 
 
Milletimiz tüm şer ittifaklarına karşı artık bir dünya lideri olan Yeni Türkiye’nin Başkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın arkasında durarak tüm siyasi mücadelesi boyunca adeta ‘kutsal ittifak’ yapmıştır. Yine Milletimiz, küresel paylaşım oyununun Türkiye bahçesindeki figüranlarına asla geçit vermedi ve bundan sonrada vermeyecekte.
 
İnanarak ve güvenerek şunu rahatlıkla söyleyebiliyoruz: Biz ne vesayetler gördük, artık yoklar!..
 
Yenilgi yenilgi büyüyen zaferler yaşadık. Bundan sonra hak etmiş olarak yenilmeden yaşayacağımız zaferlere hep birlikte koşacağız.
YORUM YAZ
Küfür, hakaret içeren; dil, din, ırk ayrımı yapan; yasalara aykırı ifade ve beyanda bulunan ve tamamı büyük harflerle yazılan yorumlar yayınlanmayacaktır.
       
Rasim Söğüt 12 Ağustos 2014
Hasan Cemal Bey'den 50 Maddelik Müthiş bir manifesto http://t24.com.tr/yazarlar/hasan-cemal/recep-tayyip-erdoganin-cumhurbaskanligina-karsi-50-maddelik-manifesto,9917