Ömür KAHRAMAN
Ömür KAHRAMAN
Altın üçgen: Zaman, Varlık ve Sağlık
8 Temmuz 2021 Perşembe / namehaber@hotmail.com - Tüm Yazılar
Sevgili gençler,
ZAMAN, SAĞLIK VE VARLIK…
 
Bugün biraz gençlere tavsiyede bulunmak istiyorum. Hayatımız boyunca hep VARLIK için çalışıp dururuz. Biri varken bir diğeri olmaz. Üçüne aynı anda sahip olanlar mutlu olurlar. Düşünün paranız çok ama sevdiklerinize zamanınız yok ya da sağlığınız iyi değil…Kazandığınız parayı yoğunluktan ya da perhizlerden yiyemiyorsunuz mutlu olabilir misiniz? Ya da tam tersi zamanınız ve sağlığınız iyi ama paranız yok. Bu yüzden her üç değere de aynı anda sahip olmak hedefiniz olmalıdır. 
 
Eğer başarıyı sadece PARA ile özdeşleştirseniz, ZAMAN koşuşturma içinde akıp gider… bir bakarsınız 50’li yaşlardasınız ve SAĞLIK sorunlarınız başlamış. Oysa hayattaki en önemli başarı ZAMANINIZI DİLEDİĞİNİZCE YAŞAMAK’tır. 
 
Hep denir ya “Gençken bilebilseydim, yaşlıyken yapabilseydim.” Bu sözden çıkacak çok ders var. Lütfen biraz bu sözün anlamını düşünüp; geçmişinize bakın ve hızla giden zamanı hissettikten sonra her anın kıymetini bilerek , sağlıkla nefes aldığınız her ana şükrederek yaşayın. 
 
Para ve getirdiği statü elbetteki çok önemli. Lütfen bunların esiri ve sarhoşu olmayın.  VARLIK yani PARA için ZAMANınızı ve özgürlüğünüzü dolayısı ile SAĞLIĞINIZI asla feda etmeyin.  Bunları para için feda edenler “PARA OLMADAN ÖZGÜRLÜK OLMAZ” tavsiyesini de lütfen ciddiye almayın. 
 
Paranın sonu yok. Boşuna “Para parayı çeker.” denmez. Ne kadar paranın size özgürlük getireceğine, nerede durmanız gerektiğine siz karar verin.
 
Sağlığınızı korumak en önemli amacınız olmalı. Bu beden bize Yaradanın emaneti. Ona iyi bakın ki o da size iyi baksın. Sağlığınızı riske atacak statüden kaçının. Sağlığı bozulan, sürekli ilaç kullanan, perhiz yapan ya da tekerlekli sandalyeye mahkum olan kişileri dinleyin ve hayatlarından ibret alın. 
 
Zaman mı sağlıklı yoksa para mı cevabınız bilemem; ancak bildiğim üçü beraberken mutlu ve özgür olunabildiğidir. Mutlu ve özgür her anın keyfine vararak sağlıklı ve dilediğinizi yapabilecek imkanlarla yaşamanızı dilerim. Elbette elinizdekine şükrederek.
 
YORUM YAZ
Küfür, hakaret içeren; dil, din, ırk ayrımı yapan; yasalara aykırı ifade ve beyanda bulunan ve tamamı büyük harflerle yazılan yorumlar yayınlanmayacaktır.