Ömür KAHRAMAN
Ömür KAHRAMAN
Yurtdışında yaşamanın 10 avantajı
12 Nisan 2021 Pazartesi / namehaber@hotmail.com - Tüm Yazılar
1 - Ülkenin Dilini Öğrenebilirsiniz... 
 
Yeni bir dil öğrenebilir veya bildiğiniz dili geliştirebilirsiniz. Hele birden fazla dilin konuşulduğu bir ülkede birden fazla dili aynı anda öğrenip gelirtirme imkanınız olur. Ülkeye geri döndüğünüzde bu diller size daha iyi bir iş bulma imkanı verebilir.
 
2- Yeni Yerler Görürken Farklı Kültürlerle de Hayata Bakışınızı Değiştirebilirsiniz...
 
Yeni insanlar tanımak onların kültürlerini öğrenmek size zenginlik katarken hayata bakışınızı durum ve olayları daha iyi anlayabilmenizi ve değerlendirmenize olanak verirken başarılı olmanızı sağlayabilir. 
 
3- Birbirine Saygılı ve Güler Yüzlü Kişiler...
 
Her ne kadar güler yüzlü, misafirverler olduğumuzdan bahsetsek de birbirimizi görünce gözümüzü kaçırır asansörde selamlaşmamak için köşelere bakarız. Oysa medeni yerlerde herkes birbirini selamlar, saygıyla yol verir, sohbet eder ve yol verir. Mutlu eder bu da...
 
4 - Şark Kurnazlığından Uzak Yaşamlar...
 
Şark kurnazlığı denen başkalarını kandırarak avantaj sağlamayı kar sayma toplumumuza iyice yayıldı. Sürekli kendimizi kollar, kandırılmadan yorucu bir hayat yaşarken medeni yerlerde böyle olmaması son derece büyük bir konfordur.
 
5 - Çalışanın Hakkını Koruyan İş Hayatı ve Sendikalar... 
 
Çalışan haklarının korunduğu medeni ülkelerde çalışana fazla mesai yaptırırsanız ödemesini yaparsınız, kanuuni haklarını sonuna kadar verirsiniz. Yüzünüz asık olsa uyarsanız sendikaya şikayet edilirsiniz. İşe başladığı gün 30 gün izin hakkı vardır.
 
6 - Networkünüz Genişler...
 
 Yaşadığınız yerde kyracağınız gerek iş gerek sosyal arkadaşlıklarla networkünüz genişler. 
 
7- Spor Ve Sosyal Aktivite İmkanı...
 
Özellikle İstanbul’dan sonra trafikte zaman geçirmek yerine sportif aktivitelere daha fazla zaman kalıyor. Yürüyüş, koşu, yüzme, fitness, bisiklet imkanı hemen her yerde vardır.
 
8 - Çocuklar için Daha İyi Eğitim...
 
Çocuklar daha iyi bir eğitim alırken yabancı dili çok daha iyi öğreniyorlar. Türkiye’de özel okula giden çocuk medeni ülkelerde devlet okullarında da iyi bir eğitim alabiliyor.
 
9- Eğitim ve Gelişiminize Katkı Sağlayabilirsiniz...
 
Yüksek lisans doktora gibi eğitim kariyerleri yapabilirsiniz. Böylece hem çevrenizi geliştirebilir hem de zamanınızı efektif kullanabilirsiniz.
 
10- Mahalle Baskısı Olmadan Yaşayabilirsiniz... 
 
Yaşanılan yere bağlı olarak değişmekle birlikte, genellikle insanımızın ön yargılarından, yorumlarından, gereksiz işimize karışılmasından yasak hemşerim zihniyetinden uzakta elalem demeden yaşayabilirsiniz.
 
YORUM YAZ
Küfür, hakaret içeren; dil, din, ırk ayrımı yapan; yasalara aykırı ifade ve beyanda bulunan ve tamamı büyük harflerle yazılan yorumlar yayınlanmayacaktır.