hilmisag
Nilgün MEŞE
Nilgün MEŞE
Nihayet Avrupa İslamla müşerref oluyor
20 Ocak 2015 Salı / namehaber@hotmail.com - Tüm Yazılar
Maalesef yüzyıllardır uyuyan Avrupa, güzelliklerini görüp, anlayamadıkları İslam’ın, şimdi öfkesini görüp kendilerini sorgulamaya başlıyorlar. Olsun ne yapalım ışık nede olsa ilk önce doğudan çıkıyor. Biz her ne kadar sırtımızı ışığa dönsek de, o ışık yine de önümüzü aydınlatıyor. Hiç Paris'ten peygamber çıktığını duyan var mı? Elbette yok. Çünkü bütün peygamberler Doğu tarafından çıkmıştır. Ama hala irfanı ve medeniyeti batıda arayanlar biraz yüzünü güneşe dönerse aydınlıkta neler gözüktüğünü daha iyi görecekler. İşte bu görüşten dolayıdır ki medeniyetimizi ve tarihi biraz okuyabilmemiz için yüzünü güneşe dönenlerle şu aralar bir Osmanlıca kavgası sürüyor.
 
         Ecdad güzel söylemiş bir musibet bin nasihate bedeldir diye. Birileri bunuda yanlış anlıyor olabilir, ama Avrupa'nın İslam'ın yanında durması gerektiğini, İslamiyet’le birlikte yaşamak zorunda olduğunu anlaması maalesef biraz geç gelen bir akıl oluyor. Ve bu akılsızlık hepimize pahalıya mal oluyor. Avrupa İslam’ı keşfettiği anda bugün yaşanan manevi Buhranlardan çıkması, bizden ve İslam âleminden daha fazla huzur bulacağı kesindir. Bu yüzden söyledik bir musibet bin nasihate bedeldir diye.
 
          Ama onları suçlayamayız ki, zaten içimizdeki İslam karşıtlarıyla mücadele süreci bize hem vakit, hem nakit, hem de insan kaybettiriyor. O yüzden burada kaybedilen zamanı Avrupa ve dünyaya harcayamıyorsak bunun çok ağır vebali, sizin üzerinizde bunu böyle bilin. Avrupa’da Türkiye adına İslam’ı, şu anda ancak Avrupa'da ki yurttaşlarımız ve Ahmet Akgündüz hocamızın kurduğu Hollanda’daki İslam Üniversitesi'yle temsil edebiliyoruz.
 
         Bu manevi ağır yük maalesef bu güne kadar Türkiye’den ciddi bir destek göremedi, temennimiz İnşallah, bundan sonra maddi anlamda da Üniversitemize ve İslam’ın bayraktarı olan bu Aziz millete Avrupa'da destek verilmesi.
 
          Almanya başbakanı Angela Merkel nihayet gidip Berlin'de Hoşgörü Yürüyüşüne Katıldı. Nihayet çünkü ateş; yaktığında, din, dil, ırk ayırmaz. Berlin, Paris Meydanından dünyaya hoşgörü ve özgürlük mesajları verildi. Paris'teki terör saldırılarını ve yükselen ırkçılık ile İslam karşıtlığına karşı, Berlin Türk cemaati ve Almanya Müslümanlar Merkez Konseyi tarafından düzenlenen yürüyüşe binlerce kişi katıldı. "Ne kadar güzel" Peki biz soramaz mıyız bugüne kadar beraber yaşamak zorunda olduğumuzu anlayamadınız mı?
 
          Ama beşer tokadı yemeden uyanmaz" Şu an meydanlara iniş sebebi yine kendi huzuru için olanlar hiç bir zaman demokrasiden ve insan haklarından hakkıyla bahsetmiş olamazlar. Tekrar soruyoruz neden iki aydır Avrupa ve Almanya'da tekrar şiddetlenen islamofobi ve ırkçılık için Avrupa'nın liderleri sokaklara çıkıp bir Metre bile yürümediler. Hadi onlar yürümezler ya bizdekiler, ama yürüyüş Paris’te olunca büyük gazetenin popülist yazarları kaçırmazlar neden mi bunların görüşleri Paris'te başlar Paris'te biter. Çünkü sırtları hep Doğu ya dönüktür. Ama o büyük gazetemiz ve aydınlık yazarları hiç Almanya’yı eleştirmeyi bilmez. Çünkü kendi vatanında, kendi Müslümanlarına dürüst değiller.
 
             Nihayet Avrupa şu an biraz insanlıkta terakki etti ve yapmaları gereken tek şey İslam karşıtlığını bırakıp birlikte bir arada yaşamak zorunda olduğunu ve insanlığın ve medeniyetin anlamının birlikte yaşamak olduğunu biraz da olsa anladılar.
 
              Hiç öğrenemedikleri medeniyeti biz yüzyıllarca bir arada yaşayarak tüm dünyaya gösterdik gösterdikte, içimizdeki Avrupa meftunlarına hala gösteremedik. O yüzden Merkel’e kızmamak lazım. Nihayet Avrupa'nın İslam’la şereflenmesine vesile olan bu şer, neticesi itibarıyla bir hayra vesile olmuştur.
 
          Neticesinde Binlerce kişi Berlin'de bulunan tarihi Brandenburg Kapısı önünde Paris Meydanı'nda toplandı. Burada bir konuşma yapan Almanya Cumhurbaşkanı Joachim Gauck, "Hepimiz Almanya'yız" diye hitap etti. Yürüyüşe Angela Merkel, Başbakan yardımcısı Sigmar Gabriel ve birçok siyasi katıldı. Berlin'deki Paris meydanından dünyaya hoşgörü ve özgürlük mesajları verildi. Verildi de bugüne kadar neden verilmiyordu. Bunu içimizdeki Alman gazetelerinde bari açıklasınlar. Bunlar Güzel fakat çok geç kalmış hareketler, Bu mesajların bugüne kadar verilmemesi, bizim, Avrupa meftunlarının aklına hiç gelmiyor mu? Gelmiyor, çünkü gazetelerinde hala Türkiye’yi Avrupa'ya şikâyetle meşgul oldukları için Avrupa yı baş tacı etmek asli vazifeleri görüyorlar.
 
           Hatta bazı gazeteler teröristlerle Türkiye'yi ilişkilendirmek için sürekli Türkiye'de kalmışlar Türkiye'de bulunmuşlar yok ekmek yemişler, su içmişler madem biliyordunuz siz tutsaydınız kolundan.  Kendi ülkelerini sürekli Avrupa'ya jurnalliyorlar amaç bu devleti terörle beraber gösterip siyasi rant elde etmek ülkenin itibarı bunların umurunda değil varsa yoksa bu iktidar gitsin tufanda çıksa olur. Bu bakıştan kime hayır olur.
 
           Bizim başbakanımız ve birçok Türk nasıl ki hepimiz ölen insanlar için yürüdüysek Alman başbakanı da çıkıp Müslümanlarla yürüyebilmelidir. Bunlarıda bir gün cesur olun yazın.
 
        Bir kere eleştirin şu batık batı dünyasını, onlar bile uyandı sizin kör dehanız ne kalınmış?
 
         Ey Avrupa! Senin, bir gözü kör dehanla ruh-u beşere hediye ettiğin şu cehennemî hâleti sen de anladın. Sen, şu müthiş derde bir derman aradın. Bu derde şifa ve ilâç olan hüdâ-i Kur'ân'dan gözünü yumdun. Muvakkaten elemi hissetmemek için câzibedar lehviyatı, parlak ve okşayıcı hevesatı ilâç olarak buldun. Ve bunlarla beşerin hissini iptal ettin. Senin bulduğun bu derman, senin başını yesin ve yiyecek!
 
      Ve bu musibetlerle Avrupa’nın ancak uyanıp, islamla Şeref bulup huzuru bulması yakındır.
 
       Ey İçimizdeki! İkiyüzlü Avrupa meftunları artık sizde uyanın. Bugün papa çıkıp anneme küfreden yumruğu yer diyebiliyorsa, bizdeki İslam karşıtları için sanırım yeterli bir cevap olacaktır. İslam’ın, inananlar için yüceliğini ve kıymetini anlayamayanlar, yüzleri hep batıya dönük olduğu için Papa'ya kulak verebilirler çünkü papa batıda, bu onlar için bir referans olabilir…
YORUM YAZ
Küfür, hakaret içeren; dil, din, ırk ayrımı yapan; yasalara aykırı ifade ve beyanda bulunan ve tamamı büyük harflerle yazılan yorumlar yayınlanmayacaktır.