Nilgün MEŞE
Nilgün MEŞE
Korkma.!!!
27 Temmuz 2016 Çarşamba / namehaber@hotmail.com - Tüm Yazılar

Bir millet kendi askerinin elindeki tanka tüfeğe karşı sadece elindeki bayrak ile direnip, onun tankını, topunu, tüfeğini, dize getirebiliyorsa, varın harici düşmanlara karşı nasıl mücadele eder, düşünün.

        Eğer milletimiz için düşünmeye biraz Zaman ayırırsanız. Çünkü siz bu milleti hiç tanımıyorsunuz. Kendi Milletine, yabancı ve Frenk meşrep olduğunuz için,  milletimize hep uzaksınız. Bedeniniz burada ama gönlünüz hep Batı'da. İspatı yine yanıldınız. Ama siz hiç düşünmeden küçük, dar ve tarafgir, pencerenizden takıldığınız ve Erdoğan düşmanlığı ile her şeyi değerlendirdiğiniz için, tek gözünüz kör, büyük resmi göremiyorsunuz.

       Bu kadar alçakça bir darbenin yorumunda bile, fakat ama gibi samimiyetsiz izahlarla milleti kandırmaya hala devam ediyorsunuz. Siz kendi taraftarlarınızın doğru karar verememesini sağlıyorsunuz. O yüzden sizi dinleyen taraftarlarınızı, yanlış yorumlarınızla kandırdığınız için, sağlıklı düşünemiyorlar. İşte O sağlıksız beyinlerin bir ürünüdür. 15 Temmuz. Sürekli her başarısızlıkta işin içinden çıkmak için ancak iftira ile savunma yapabiliyorlar. Bunlar hem müfteri hem katil, ahiretteyse cinayetlerinin bedelini ödeyecekler. Bu bir tiyatro diyorlar. Çünkü bu milletin Reisicumhurunun bu kadar dik durabileceğini ve korkusuz olduğunu bilmiyorlardı. Beklentileri kaçmasıydı, oda olmadı. Kendileri kaçtı.                                           

         Aslında kimse bilmiyordu. Düşünebiliyor musunuz sizi öldürmeye özel yetiştirilmiş, profesyonel, bir katil timi geliyor ve Cumhurbaşkanımız hala otelde ve gayet sakin, milletin sokağa çıkmalarını isterken en dikkatimi çeken, milletimizi meydanlara davet ediyorum diyor. Evet, davet ediyor bu ne teslimiyettir, biraz düşünün, bu Cumhurbaşkanı'mızın İmanının tezahürüdür ve ben bu İmana şehadet ettim. Böyle bir insanın arkasında durmak demek aslında önümüze bir zırh bir kalkan almak demek.

        Eğer korkmuş olsa, sesinde bir titreme, bir endişe azda olsa görülür. Ama en küçük bir endişesi yoktu. Gayet emin, vakur ve sağlam bir duruşla davetini yaptı. Herkesin anlayamadığı nokta da buydu. Nasıl korkmuyor diye. Pek çok kişi İşte bu yüzden iftira ediyor, oyun diyor, sebebi bu. Her mağlubiyette çamura yatıyorlar.                  

         Cumhurbaşkanı eğer korksa bağırarak sokaklara çıkın bu darbecileri durdurun deyip haykırsa o zaman korkak diyerek, birazcık da olsa avunacaklardı; ama oda olmadı. Ne yapsınlar, ancak iftira edebiliyorlar. Ama Cumhurbaşkanı Nezaketini ve cesaretini hiç kaybetmeden davetini yapıyor.

        Bu cesareti hangi siyaside gördünüz bugüne kadar. Sizi bilmem ama Ben görmedim. O yüzden, siz sağlam durun ve Ordu'muzun zayiat verdiği, komutansız kaldığı fitnesini çıkaranları dinlemeyin. Bu cerahatin Ordu'muzdan mutlaka atılması gerekiyor. Bu adamların yaptıkları cinayetler ortadayken cuntacıları kollamaya çalışan bu insanlara ne gazetenizde ne köşenizde yer vermeyin. Bunların gayesi, milletimizi topla tüfekle korkutamıyorlar, evhamla, vesveseyle korkutmaya çalışıyorlar.       

         Bunların en büyük silahı, milleti aşağılık kompleksine sokup, bütün dünyanın karşısında ezik gösterip, aslında kendi ellerinde kukla yapmak. Hedefleri halkı yine endişelendirmek.

        Çünkü dünyanın en kolay işi ezik kendine güvenini kaybetmiş bir toplumu idare etmektir. Bu yüzden çoban, köylü, diyorlar bunların en Aydın'ı milletin yüzde altmışı aptal diyor. Onun oyu ile benimki bir olur mu diyerek aşağılayarak kişiliğini kaybetmiş ezik ve sindirilmiş bir toplum istiyorlar, sonrası zaten kolay, hedef sadece bu.

      Bunlar provokatör bunlar yalnız iktidar sahibi olmak için darbe yapmıyor, açık açık cinayet işleme Emir’leri yağdırıyorlar. Bunlar katil, bu konuda da şüphesi olan varsa ona ancak yalancı diyebiliriz. Bu Allahtan Korkmaz kuldan utanmaz alçakların inandıkları hiçbir kutsalı olmadığının delilidir. O yüzden hala birileri çıkıp bu insanları ama fakat diyerek yorumlamasın. Hayâ sahibiyse biraz utansın.        

        Bazı neyi kutluyorsunuz diyenlere de bir cevap olarak, Siz hiç tankın önüne yattınız mı; hiç üzerinize bomba atılırken kaçmadan durabilir misiniz; Ateş edilirken elinizde hiç bir şey olmamasına rağmen üzerine gittiniz mi; tabii hayır, elbette anlayamazsınız bu insanlar bu silahları dize getirip inandıkları bir davayı kazandıkları için Mutlu'lar. Ve olağanüstü hal sürecinin işlevine destek oluyorlar meydanlarda.

       Son olarak milletimize sürekli bu milletin Çanakkale ruhu yok, değerleri ölmüş diyen sürekli kendi milletini küçük görüp Batı'ya gammazlayan vatansızlar biraz düşünürse eğer, bu millet nerede ne zaman sokağa çıkacağını çok iyi biliyor. Yeterki inandıkları bir başkomutan ve davaları olsun.

        Çanakkale ruhu bu milletin sinesinde hep var ve kaybolmaz, hiç merak etmeyin. Kendi Ordu'suna karşı böyle birlik olan düşmana tek vücut olur. Allah göstermesin, vakti saati gelirse eğer o ruh bu milletin sinesinden tekrar çıkar, birlik neymiş yine dünya âleme gösterir. Korkma.!!!

YORUM YAZ
Küfür, hakaret içeren; dil, din, ırk ayrımı yapan; yasalara aykırı ifade ve beyanda bulunan ve tamamı büyük harflerle yazılan yorumlar yayınlanmayacaktır.