Necati KARAGÖZ
Necati KARAGÖZ
İyi ki varsınız
7 Ekim 2013 Pazartesi / namehaber@hotmail.com - Tüm Yazılar

Başlarken;

Öncelikle bizleri kutlu bir yaradılışla yaratan sonra kutlu bir donatıyla donatan ve kutlu bir yol ile istikamet veren Rabbimize sonsuz şükür.

Ve önderlerin, rehberlerin ve sadıkların sultanı, ümmeti olmakla şereflendiğimiz Peygamberimiz Efendimiz (s.a.v.)'e selam ile söze başlamak isterim.

Ve yine bu vesile ile gönül bağımız olan ve olacak olan tüm dostlara selamlarımı, saygılarımı ve sevgilerimi sunuyorum.

Yapmış ve yapacak olduğumuz işlerde enaniyet ve ikbal sevdasından Rabbim bizleri korusun.

İyi ki Varsınız;

Her dönemde toplumun ihtiyaç duyduğu istikamet sahibi, sarsılmaz iradeye sahip insanlar vardır. Dönüp baktığımızda milyarlarca insan geçer dünyadan. Kimisi rüzgara bırakır kendini, kimisi akıntıya. Kimileri kolay yolu seçer kendini teslim eder daha güçlü bir iradeye(!). Kimileri ortama uyum sağlar, küçük hesaplara dalar. Kimileri küçük kazançlar için benliğini koyar teraziye. Ve bu insanları sürekli pofpoflayan dünyayı kendi mülkleri sanan zavallılar vardır.

Yapıcı bir insan yanlışları değil doğruları, doğru örnekleri dillendirmeli ve topluma hizmet etmeyi amaç edinmelidir.

Yukarıda saydıklarımızın yanında son derece sağlam iradeli, yola ilk çıktığı günden itibaren değer yargıları değişmeyen, ağzından her çıkan kelimenin sorumluluğunu bilen adam gibi adamlarda vardır.

İşte ben bu duruş sahibi, ilkeli, taşıdığı misyonun farkında olan, samimi, hizmet ehli, sürekli bulunduğu yapıya değer katarak hizmet etmeyi seçmiş siyaset adamlarımıza iyi ki varsınız demek istiyorum bugün. Rabbim sayılarını arttırsın. Bizlere de böyle insanların mücadele azmini artıracak, yaşama coşkusunu yükseltecek ve onları cesaretlendirecek yüreklendirecek desteği vermek düşmektedir.

Bu toplum bu insanlara sahip çıktığında, örneğin tek ayak üstünde kırk yalan söyleyen sonra da kime ne yalan söylediğini unutan insanlara biraza refaha erdiğinde değer yargılarını unutanlara, kazanmak için her yolu mübah gören tezgahçılara bir alan kalmayacaktır.

İnsanoğlu bilmelidir ki ne makamlarda duranların ne de garibanların durumu marifet-i insanidir. Sadece insanlar bulundukları şartların imtihanı içerisindedir.

Son söz olarak bu dostlara bir Allah (c.c.) dostunun kelamıyla seslenelim ve bugünlük veda edelim;

Ey yolcu yaşadığın anın farkında ol. Dikkatini kendi adımlarına yönelt, bırak başkası koşsun öteki geride kalsın, o yolun kenarında oturanlar otursun, o yoldan çıkanlar gitsin dilediği yere sen adımlarını sabit, yürüyüşünü kavi kıl. Allah (c.c.) her şeye kadirdir.

Allaha emanet olun.

YORUM YAZ
Küfür, hakaret içeren; dil, din, ırk ayrımı yapan; yasalara aykırı ifade ve beyanda bulunan ve tamamı büyük harflerle yazılan yorumlar yayınlanmayacaktır.
       
Güzel bir yazı. İnşallah yazdıklarınızla yaşantınız da aynıdır. Doğruları söyleyeni dışlarlar. aklının arkasında plan var derler. Doğruları söyleyene iftira eder siyasetçi değilde sokaktaki bir serseri muamelesi yaparlar. Doğruları söyleyenleri dışlarlar hiç emeği yokmuş gibi. sahi sizin adınız bağcılar belediye başkanlığı adaylığı için geçiyor. Lokman efendiyi gönderecekmişsiniz.
Ali Yücel 7 Ekim 2013
Necati Bey, Biz teşekkür ederiz. İyi niyet mantığını gönlünde yaşatanlar için güzel bir muhteva resmeylemişsiniz. Olmayan zaten göremeyecektir. Mevla'ya emanet olunuz. Selam ederiz.