hilmisol
hilmisag
hilmiust
Milletvekili Mustafa YEL
Milletvekili Mustafa YEL
Gazilerimiz
18 Eylül 2017 Pazartesi / namehaber@hotmail.com - Tüm Yazılar
Devletimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK’e Türkiye Büyük Millet Meclisi tarafından “Gazi”lik ünvanının da verildiği gün olan 19 Eylül Gaziler Günü’nü, en içten dileklerimle kutluyorum.
 
Ülkemizin ve milletimizin, bugün, bağımsız bir şekilde tarih sahnesinde yer alması, aziz şehitlerimizin ve gazilerimizin sayesinde olmuştur. Gazilerimizle her zaman iftihar ediyoruz.
 
Şehitlerimizin ve gazilerimizin emaneti olan bu mukaddes toprakları sonsuza kadar korumak, ay yıldızlı bayrağımızı bu topraklar üzerinde ilelebet özgürce dalgalandırmak, medeniyetimizi daha da ileri seviyelere yükseltmek, şehit yakınlarına ve gazilerimize sahip çıkmak da hepimiz için milli bir vazifedir.
 
Hükümetimizin, Harp ve Vazife Malulü Gazilerimize, Dul ve Yetimlerine sahip çıkmak, sorunlarını çözmek “gazilik” kavramının saygınlığını ve kutsallığını canlı tutmak ve gelecek nesillere bunların ne demek olduğunu anlatmak için sadece Gaziler Gününde değil daima gazilerimizle birlik ve beraberlik içinde olduğunun bilinmesini isterim.
 
Birlik ve bütünlüğümüzün, vatan sevgimizin, özgürlük ve bağımsızlığımızın en değerli sembolleri, devletimizin varlığının güvencesi olarak milletimizin gönlünde ebediyen yaşayacak olan gazilerimizin 19 Eylül Gazileri Anma Günü’nü kutluyor, onları saygıyla anıyoruz.
 
Vatan topraklarımızı canından aziz bilip, bağımsızlığımızın korunması, ülkemizin her köşesinde huzur ve güvenliğin sağlanması için hiçbir fedakârlıktan kaçınmayan bir milletin evlatları olarak, Gaziler Günü'nde büyük bir kıvanç yaşıyoruz. Gazilerimizin ve şehitlerimizin ailelerinin gururuna ortak oluyor, kederlerini yürekten paylaşıyoruz.
 
Bu vesile ile 19 Eylül Gaziler Günü'nde, Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarını ve aziz şehitlerimizi rahmetle anarken, çocuklarını, eşlerini, yakınlarını, en sevdiklerini bu vatan için kaybedenlere sabırlar diliyor, ölümü göze almış gazilerimize minnet ve şükranlarımızı sunuyorum.
YORUM YAZ
Küfür, hakaret içeren; dil, din, ırk ayrımı yapan; yasalara aykırı ifade ve beyanda bulunan ve tamamı büyük harflerle yazılan yorumlar yayınlanmayacaktır.
       
Yazarın Diğer Yazıları