Mustafa YEL
Mustafa YEL
Şimdi, kaynaşma, kardeş olma, birlik olma zamanıdır
31 Ağustos 2017 Perşembe / namehaber@hotmail.com - Tüm Yazılar
Kurban, teslimiyet testi, Hakk’ın emrine boyun eğmek, O'nun karşısında aczini itiraf etmek, özünden verebilmektir.
 
Tutkularından soyutlanabilmek, şükrün, nimeti başkalarıyla paylaşmak olduğunu idraktir.
 
Kurban, iman sınavı ve takvadır.
 
Bayramlar, hayat yolculuğumuzda Rabbimizin bize lütfettiği kardeşlik ve neşe mevsimleridir.
 
Bayramlaşmalar toplumda kardeşlik ruhunun pekişmesi için en güzel vesilelerdir.
 
Bayramlar, toplumu birlik, beraberlik, kardeşlik ve dayanışma içerisinde tutan; insanları sevgi ve saygı temelinde birleştiren önemli günlerimizdir.
 
Yakın coğrafyamızda kan akarken, zulüm, her rengiyle kardeşlerimizi inletirken, yoksulluk en ağır şekilde hükmünü sürerken, Kurban Bayramının, idrakleri aydınlatması, gönülleri yumuşatması, insanlığa vicdanı ve merhameti hatırlatması en büyük dileğimizdir.
 
Biz, ülke ve millet olarak, güvenlik ve huzur içinde geleceğe ilerlerken, bölgemizde yaşanan büyük acıları da yüreğimizin en mutena yerinde hissediyor; yaşanan acıyı kendi acımız olarak paylaşıyoruz.
 
Şimdi, kaynaşma, kardeş olma, birlik olma zamanıdır.
 
Bayramlar vesilesiyle kırgınlıkları unutmalı, dostlukları pekiştirmeli, yardıma muhtaçların elinden tutulup, yetim ve öksüzler sevindirilmelidir.
 
Bu duygu ve düşüncelerle, mübarek Kurban Bayramı’nın tüm insanlık ve Müslüman alemine huzur, kardeşlik ve barış getirmesini diliyorum.
 
Tekirdağ'lı hemşerilerim başta olmak üzere Ülkemizin ve İslam aleminin Kurban Bayramı’nı tebrik ediyor, bu güzel günlerin coşkusunu ailelerimizle, sevdiklerimizle birlikte doyasıya yaşamamız temennisiyle; bayramın İslam alemiyle birlikte tüm insanlığa hayırlı olmasını diliyorum.
YORUM YAZ
Küfür, hakaret içeren; dil, din, ırk ayrımı yapan; yasalara aykırı ifade ve beyanda bulunan ve tamamı büyük harflerle yazılan yorumlar yayınlanmayacaktır.