hilmisol
hilmisag
hilmiust
Milletvekili Mustafa YEL
Milletvekili Mustafa YEL
30 Ağustos İstiklal mücadelemiz boyunca, milli egemenlik yolunda kazandığımız en şanlı zaferin tarihidir
30 Ağustos 2017 Çarşamba / namehaber@hotmail.com - Tüm Yazılar
Bugün Anadolu'nun anavatanımız olarak yeniden tescili olan Büyük Zafer’in 95. Yıldönümünü Milletimizle beraber büyük bir gurur ve heyecanla kutluyoruz.
 
Bugünkü Türkiye'nin kuruluşunda önemli bir dönüm noktası olan Büyük Taarruzun zaferle sonuçlandığı Ağustos ayının son haftasını, Zafer Haftası olarak kutluyoruz.
 
26 Temmuz 1922'de başlayan ve 30 Ağustos'ta büyük bir zaferle sonuçlanan Büyük Taarruz da, en zor şartlarda milletimizin yeniden dirilişinin, yeniden ayağa kalkışının, yeniden geleceğine sahip çıkışının sembolü olmuştur.
 
30 Ağustos 1922 “İstiklal mücadelemiz boyunca, milli egemenlik yolunda kazandığımız en şanlı zaferin tarihidir.
 
30 Ağustos, “Ya İstiklal Ya İzmihlal” tercihiyle baş başa bırakılan bir milletin, neleri başarabileceğinin, bağımsızlık ve onuru için neleri göze alabileceğinin en açık ispatıdır.
 
30 Ağustos 1922’de aziz Milletimiz, boyunduruk kabul etmeyeceğini, bağımsızlığını hiçbir şekilde tüm dünyaya ilan etmiştir.
 
Bu toprakları vatan kılmak için ecdadımızın ödediği bedeller ile milletimizin tüm dünyaya örnek olan mücadele azmi, sağlam temeller üzerine inşa ettiğimiz, her geçen gün gelişen ve büyüyen Cumhuriyetimizin en büyük güvencesidir.
 
Cumhuriyetimizi ilelebet payidar kılmak; ekonomik, siyasi ve sosyal olarak Ülkemizi muasır medeniyetler seviyesinin üzerine taşımak için var gücümüzle çalışıyoruz.
 
Ülkemizin kutlu yürüyüşünden alıkoymak isteyen terör örgütlerinin hain saldırılarına aldırmadan, ihanet çetelerini bozguna uğratarak, birlik, beraberlik ve dayanışma içinde mücadelemiz sürecektir.
 
30 Ağustos Zaferi, özelikle bugün Ülkemizin birliğine, dirliğine, bu topraklardaki varlığına kasteden terör örgütleri ve şer odakları ders olmalıdır.
 
Bu düşünce ve duygularla, Türk Silahlı Kuvvetlerimizin ve vatandaşlarımızın 30 Ağustos Zafer Bayramı’nı kutluyor; ülkemizin birliğine, dirliğine ve kardeşliğine vesile olması diliyorum.
 
Ülkemizin geleceği için gözünü kırpmadan canını feda eden 15 Temmuz şehitlerimizi, Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK başta olmak üzere, İstiklal mücadelemizin tüm kahramanlarını rahmet ve minnetle anıyorum.
YORUM YAZ
Küfür, hakaret içeren; dil, din, ırk ayrımı yapan; yasalara aykırı ifade ve beyanda bulunan ve tamamı büyük harflerle yazılan yorumlar yayınlanmayacaktır.
       
Yazarın Diğer Yazıları