Muharrem KAŞITOĞLU
Muharrem KAŞITOĞLU
İstanbul’un Başkanı Dr.Selim Temurci
23 Eylül 2017 Cumartesi / namehaber@hotmail.com - Tüm Yazılar
AK Parti ile tanışmam Recep Tayyip Erdoğan isminin arkasına takıldığım 2002 yılının Ocak ayıdır. Beykoz Yenimahalle teşkilatında başladım siyasete. O gün bugündür partimin çeşitli kademelerinde çalıştım ve çalışmaya devam ediyorum.
 
Zamanla pek çok siyasi ile tanışma, bazıları ile çalışma fırsatı buldum. Her türde insan ile karşılaştım doğal olarak. 
İlçe yöneticileri, Meclis Üyeleri, İl yöneticileri, Genel Merkez yöneticileri, Milletvekilleri vs.
 
Halkı ve teşkilatı ile gönül köprüsü kuranlar, makamı yüksek, gönlü alçak olanları en kalıcı iz bırakanlar oldu.
 
Bu aralar siyaset arenası oldukça hareketli. AK Parti’de teşkilat seçimleri gündemde. Belde, İlçe, İl kongreleri arka arkaya yapılıyor. 
 
Siyasi kıskançlıkların bazı insanlarda hemen hemen tüm kutsalları yok ettiği günler kapıda.
 
AK Parti İstanbul Teşkilatı, doğal olarak ülkemizin en önemli İl teşkilatı ve burada parti disiplinimize rağmen açıktan olmasa da, perde arkasında daima bir yarış vardır. Bu hep böyle oldu ve böyle olacak. 
 
Bu çerçevede bir isimden bahsetmek istiyorum. Şimdiki İl Başkanımız Dr. Selim Temurci. Kendisi ile yakın bir teşrikimesaimiz yok. Nerede ikamet ettiğini bilmem. Ne yer ne içer bilmem. Kaç evladı var bilmem. Hangi takımı tutar bilmem. Kitaplarla çok haşır neşir olduğum halde, Selim Başkan hangi yazarları sever onu da bilmem. Yıllar önce Genel Müdür olduğu şirkete, sevdiğim bir arkadaşıma kahve içmeye gittiğimde ‘’Muharrem, gel seni Genel Müdürümüz Selim Bey ile tanıştırayım’’ deyip odasına götürdüğünde bir merhaba demişliğim vardır.
 
Yerel yönetimden sorumlu İl Başkan Yardımcımız olana kadar da bir daha hiç karşılaşmadık. İl Başkanımız olalı da şunun şurasında az bir zaman oldu. Bu süre içerisinde onunla ilgili pek çok gözlem yapma şansımız oldu. Gözlemlerimi sübjektif olarak ortaya koymak isterim.   
 
En başa entelektüelliğini koyarım. Dinlerken anlarsınız birikimini.
 
Vizyon sahibidir. Yenilikçi yaklaşımları daima dikkatimi çekti.
 
Eğitimli, üstelik Boğaziçi'li, yetmemiş Doktora yapmış. Ve elbette bu nimetlerin hakkını veriyor.
 
Eski siyasetçi olmamasına rağmen kısa sürede çok taraflı dinlemeye başladı ve o günden itibaren teşkilatçılık noktasında çok ama çok yol aldı.
 
İnsan ilişkilerindeki performansı siyasetçi kimliğini alabildiğine zenginleştiriyor.
 
İktidar Parti'sinin İl Başkanı olmasına rağmen, alçak gönüllülüğü ve samimiyeti dikkat çekiyor.
 
En büyük siyaset adamı hastalıklarından olan şovenizmden (hemşehricilik) hastalığından alabildiğine uzak.
 
Ayrıştırıcı değil, birleştirici. Bir kişinin bile küstürülmemesi için, küsmüş olanın geri kazandırılması için fedakarlıktan kaçmıyor ve teşkilatına bu konuda taviz vermiyor.
 
Teşkilatındaki farklı düşünceleri, eleştirel yaklaşımları ciddiyetle değerlendirmesi ve farklılıklardan maksimum fayda sağlaması, onun yöneticiliğini taçlandırıyor.
 
Dinlemeyi, oflamadan dinlemeyi çok iyi başarıyor.
 
Yumuşak başlı, halim-selim ama gerektiğinde bir Hamza karakterine bürünebiliyor. O gece, eli silahlı haine ‘’bu odadan ya senin, ya benim cesedim çıkar’’ diye kükrerken bir Hamza oldu. Selahattin Eyyubi’nin haçlılara karşı ortaya koyduğu cesaret ve zekanın benzerini O, 15 Temmuz gecesi hain darbecilere karşı ortaya koydu. 15 Temmuz'un muzaffer komutanlarından olmayı başardı.
 
Ama yukarıda bahsettiğim gibi, hedeflerine ulaşmada her şeyi mubah gören, kutsal değerleri yastığın altına koyup üstüne yatan kafalar, böyle bir adamı bertaraf etme derdinde. Oysa ki, böyle adamların sayısı az ve onlara çok ama çok iyi bakmalıyız.    
         
Dostluk ve Muhabbetle…
YORUM YAZ
Küfür, hakaret içeren; dil, din, ırk ayrımı yapan; yasalara aykırı ifade ve beyanda bulunan ve tamamı büyük harflerle yazılan yorumlar yayınlanmayacaktır.
       
Yüksel kaşıtoğlu 23 Eylül 2017
Şu an herzamankinden daha vatan sever olmak gerekir.,vatanını sevenler, ALLAH cc için maddi ve manevi hırslarınız uğruna işini düzgün yapan insanları harcamayın.iş ehline gitsin,ehlinden kalsın. Bu dünyaya hükümdar bile olsanız 50-60 sene sonra topraksınız. İnsan olarak yaşayın,insan olarak ölün
Remzi Şeker 23 Eylül 2017
Muharrem kardeş yüreğine sağlık, duygularımıza tercüman oldun çok teşekkürler, şahsınızda yüreği güzel bütün insanlara saygılar sevgiler, Başta Reisimiz, Rabbim bütün yüreği güzel ahlakı güzel kardeşlerimizin yardımcısı olsun...