clubfamilia2021sol
clubfamilia2021sag
clubfamilia2021
Milletvekili Mustafa YEL
Milletvekili Mustafa YEL
Bayramlar
19 Temmuz 2021 Pazartesi / namehaber@hotmail.com - Tüm Yazılar
Bayramlar; Kardeşliğimizin ve beraberliğimizin en güzel göstergesi, en sağlam teminatı, en güzel aynası, aklımızı ve gönlümüzü ortak değerler üzerinde yoğunlaştırmanın ve bunun sonucunda da, yeniden dirilişin, üstün bir ruh, ahlak, erdem ve anlayışı kuşanmanın günleridir.
 
Bizi biz yapan, bizi millet yapan medeniyet değerlerimize sımsıkı sarıldığımız sürece birliğimiz, beraberliğimiz, kardeşliğimiz ve vatanımız üzerinde oynanan her oyunu her zaman bozacak, sorunlarımızı daha kolay çözüp yarınlarımızı daha anlamlı şekilde inşa edeceğiz.
 
Kurban, sahip olduklarımızı fakir ve ihtiyaç sahipleriyle paylaşmanın tadına varma fırsatı, katılaşan kalplere, hayatın ve varoluşun gerçek anlamını unutan zihinlere öze dönüş çağrısı içeren bir hikmetler bütünüdür.
 
Kurban, Allah’a, yüce ve ilâhî olan her şeye yakın olma arayışıdır. Nitekim Cenab-ı Hak, şöyle buyurur:
           
“Allah’a kurbanlarınızın ne etleri ulaşır, ne de kanları. Ona ulaşan takvanızdır...” (Hac, 37)
 
Bu vesile ile başta Tekirdağ'lı hemşerilermiz olmak üzere bütün vatandaşlarımızın Kurban Bayramını en içten dileklerimle kutlar, bayramın İlimize, Ülkemize, İslam alemine ve insanlığa huzur, kardeşlik, adalet, barış ve mutluluk getirmesini Yüce Allah’tan niyaz ediyorum.
 
Kurbanlarımız Rabbimize yakınlığa vesile olsun. Bayramımız mübarek olsun.
 
 
 
AK PARTİ MKYK ÜYESİ 
TEKİRDAĞ MİLLETVEKİLİ
TBMM İÇİŞLERİ KOMİSYONU ÜYESİ

 

YORUM YAZ
Küfür, hakaret içeren; dil, din, ırk ayrımı yapan; yasalara aykırı ifade ve beyanda bulunan ve tamamı büyük harflerle yazılan yorumlar yayınlanmayacaktır.