cihangilsag
cihanhisag
cihangirust
Milletvekili Mustafa YEL
Milletvekili Mustafa YEL
Çanakkale Zaferi eşsiz bir destandır
17 Mart 2021 Çarşamba / namehaber@hotmail.com - Tüm Yazılar
18 Mart Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale Deniz Zaferinin 106'inci yıldönümünü kutlamanın, vatanı, milleti ve kutsal değerlerini korumak için savaşarak, bu uğurda canını vermiş aziz şehitlerimizi bir kez daha rahmetle anıyoruz.
 
Çanakkale Zaferi, aziz vatanımızı işgale yeltenen ve Türk milletini yok etmek isteyen işgalci devletlere karşı kazanılmış eşsiz bir destandır.
 
Tarihimizin en şerefli sayfalarını oluşturan ve binlerce şehidimizin kanıyla yazılan bu kahramanlık destanının altında milletine bağlılık, özgürlük tutkusu, vatan aşkı ve büyük millet olmanın şuuru yatmaktadır.
 
Aziz Milletimizin birlikte yaşama iradesi, vatan ve bayrak sevgisi Çanakkale'de olduğu gibi tarihin her safhasında bizleri güçlü ve muzaffer kılmıştır.
 
Milletimizin kaderini derinden etkileyen deniz ve kara savaşlarında kazanılan gurur verici zaferler, aynı zamanda milletimiz için bugünlere uzanan sürecin başlangıcı olmuştur. Çanakkale'de şehit olan yüz binlerce vatan evladının kahramanlığı, üzerimize tarihi ve vazgeçilmez bir sorumluluk yüklemiştir.
 
Bizlere düşen ecdadımızdan emanet aldığımız bu toprakları canımızdan aziz bilerek, bu vatan için şehit düşen yüz binlerce kahramanımızı yüreğimizde saygıyla yaşatmak ve bizden sonraki nesillere bu güzel toprakları sonsuza kadar barış ve huzur içinde dünyanın en çağdaş ve en gelişmiş ülkesi yapmaktır.
 
Bu duygu ve düşüncelerle; Çanakkale Zaferi’nin 106. Yıl dönümünü kutluyor, 18 Mart Çanakkale Zaferi ve Şehitleri Anma Günü’nde başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere bu toprakları bize vatan kılan şehitlerimizi rahmet ve minnetle anıyor, kahraman gazilerimize de şükranlarımı sunuyorum.
 
 
25. 26 ve 27. Dönem Tekirdağ Milletvekili
AK Parti Merkez Karar Yönetim Kurulu (MKYK) Üyesi
TBMM İçişleri Komisyonu Üyesi
NAME HABER Köşe Yazarı

 

YORUM YAZ
Küfür, hakaret içeren; dil, din, ırk ayrımı yapan; yasalara aykırı ifade ve beyanda bulunan ve tamamı büyük harflerle yazılan yorumlar yayınlanmayacaktır.