Milletvekili Mustafa YEL
Milletvekili Mustafa YEL
Basın mensuplarımız, demokratik toplumların en önemli güvencelerinden biridir
24 Temmuz 2020 Cuma / namehaber@hotmail.com - Tüm Yazılar
Her yıl 24 Temmuz’da Gazeteciler ve Basın Bayramı ile birlikte “Basından Sansürün Kaldırılışının” yıldönümünü kutluyoruz.
 
Basından Sansürün Kaldırılışının 112. yıl dönümü ve tüm basın mensuplarımızın 24 Temmuz Gazeteciler ve Basın Bayramını en kalbi duygularımla kutluyorum.
 
Toplumda meydana gelen olaylar hakkında kamuoyunu objektif, tarafsız ve doğru bilgilendirmek basınımızın temel görevidir.
 
Her türlü zorlu şartta mesleğini icra ederek, toplumdaki çok sesliliğin ve düşünce özgürlüğünün gelişmesine ve korunmasına önemli katkı sağlamaya çalışan, kişisel hak ve özgürlükleri temel alarak, tarafsız bir anlayışla çalışmalarını yürüten basın mensuplarımız, demokratik toplumların en önemli güvencelerinden biridir ve ortaya koydukları emek, çaba ve gayretleri ile her türlü övgü ve takdiri hak etmektedirler.
 
Kamu yönetimi ve vatandaşlarımız arasındaki ilişkilerde önemli bir görev üstlenen basınımızın, vatandaşlarımızın gözü, kulağı ve sesi olarak, onların doğru bilgilendirilmesi ve haber alma haklarının en iyi şekilde gerçekleşmesi için ortaya koyacakları çalışmalar büyük önem arz etmektedir.
 
Büyük bir sorumluluk ve görev anlayışı içerisinde görevini yerine getiren basın mensuplarımızın, eğitimden sağlığa, ekonomiden spora kadar her alanda ilimiz için yapılan çalışmalara verdikleri destek ve katkı için teşekkür ediyorum.
 
Bu duygu ve düşüncelerle tüm basın mensuplarımızın “24 Temmuz Gazeteciler ve Basın Bayramı”nı tekrar tebrik ediyor görevlerini yaparken yaşamını yitiren basın çalışanlarını rahmet ve saygıyla anıyor, başta Tekirdağ olmak üzere basınımızın değerli yönetici ve her kademede görev yapan çalışanlarına aile hayatlarında sağlık ve mutluluklar, çalışma yaşamlarında başarılar diliyorum.”
 
 
25. 26 ve 27. Dönem Tekirdağ Milletvekili
AK Parti Merkez Karar Yönetim Kurulu (MKYK) Üyesi
TBMM İçişleri Komisyonu Üyesi
NAME HABER Köşe Yazarı

 

YORUM YAZ
Küfür, hakaret içeren; dil, din, ırk ayrımı yapan; yasalara aykırı ifade ve beyanda bulunan ve tamamı büyük harflerle yazılan yorumlar yayınlanmayacaktır.