Milletvekili Mustafa YEL
Milletvekili Mustafa YEL
Bayram
23 Mayıs 2020 Cumartesi / namehaber@hotmail.com - Tüm Yazılar
Dargınlıkların ortadan kalktığı, küskünlerin barıştığı, yalnızların kavuştuğu bayramlar, bulunduğumuz çetin coğrafyada yüz yıllardır bir olmamıza, diri olmamıza ve iri olmamıza vesile olmuştur. Dünya ülkeleri siyasi ve ekonomik olumsuzluklar karşısında çoğu zaman çaresiz kalırken, en zor günlerde en zor durumlara karşı koyarak Türkiye'yi ayakta tutan ve hedeflerine doğru kararlılıkla ilerleten bayramların kazandırdığı birlik, beraberlik ve kardeşlik ruhudur. Ramazan Bayramı, sosyal dayanışma ve yardımlaşma gibi kıymetli duyguların canlandığı, toplumu birbirine bağlayan müstesna bir bayramdır.
 
Her Ramazan sonu olduğu gibi bu Ramazan ayının nihayete ermesiyle hüzünleniyor ama aynı zamanda vefa ve kardeşlik duygularının dalga dalga yayıldığı bayram sabahına kavuşmanın sevincini taşıyoruz.
 
Bu bayramı koronavirüs pandemi salgını nedeniyle evlerimizde geçireceğiz. Arzu ederdik ki bayram namazı ile birlikte gülümseyen yüzler, sevinen kalpler, dualarda birleşen diller eşliğinde kutlayalım ama riskler dikkate alındığında evlerimizde geçirmemizin daha hayırlı olacağı uygun görülmüştür. İnşallah önümüzdeki yıl Ramazan ayının iftar sofralarında bir araya gelecek ve bayramında da birlikte kucaklaşacağız.
 
Bu duygu ve düşüncelerle hep bir arada, sevgi dolu ve huzurlu nice bayramlar geçirmek dileğiyle aziz milletimizin ve tüm İslam aleminin Ramazan Bayramını tebrik ediyor, ülkemiz, milletimiz ve bütün insanlık için hayırlara vesile olmasını temenni ediyorum.
 
MUSTAFA YEL - NAME HABER
YORUM YAZ
Küfür, hakaret içeren; dil, din, ırk ayrımı yapan; yasalara aykırı ifade ve beyanda bulunan ve tamamı büyük harflerle yazılan yorumlar yayınlanmayacaktır.