hilmisol
hilmisag
hilmiust
Milletvekili Mustafa YEL
Milletvekili Mustafa YEL
Türkiye’yi aydınlık yarınlara taşıyacaklar
19 Mayıs 2020 Salı / namehaber@hotmail.com - Tüm Yazılar
Bugün 19 Mayıs 1919’da temelleri atılan kurtuluş mücadelemizin 101. Yıl dönümünü milletçe büyük bir onur, coşku ve heyecanla kutlamaktayız.
 
Bağımsızlık mücadelemizin sembolü olan 19 Mayıs 1919 tarihinde Samsun'da başlayan ve milletimizin azim ve kararlılığı sayesinde zaferle taçlanan Milli Mücadele, Türkiye Cumhuriyeti'nin ilanıyla hedefine ulaşmıştır. Bugüne kadar karşısına çıkan türlü zorlukların üstesinden gelerek ilerleyişini sürdüren Türkiye Cumhuriyeti, bugün, büyüyen ekonomisi, güçlü demokrasisi, hukuk devleti kimliği, temel insani değerlere olan bağlılığı ve ilkeli dış politikasıyla dünyanın yükselen güçleri arasındadır. 
 
Cumhuriyetimizin kuruluşundan bu yana elde edilen başarıların ışığı altında geleceğe güvenle bakıyoruz. Şüphesiz bu güvenimizin temel dayanağı, gençliğimizdir. Hedefimiz kendi evlatlarımızla birlikte dünyanın bütün gençleri için huzur, refah ve güven içinde yaşayacakları bir gelecek inşa etmektir. Bu günü gençlik bayramı olarak kutluyor olmamız, milletçe gençlere verdiğimiz değeri ve duyduğumuz güveni en güzel şekilde göstermektedir. Gençlerimizin, geleceğin yöneticileri, siyasetçileri, eğitimcileri, bilim adamları, sanatçıları ve diğer meslek temsilcileri olarak ülkemizi, bilimde, fende, ekonomide, uluslararası ilişkilerde, kültür ve sanatta, eğitimde, sporda elde edecekleri başarılarla Türkiye'yi aydınlık yarınlara taşıyacaklarına yürekten inanıyorum.
 
Bu duygu ve düşüncelerle, başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları olmak üzere, Kurtuluş Savaşı`nın tüm kahramanlarını, şehitlerimizi ve gazilerimizi rahmet ve saygıyla anıyor, geleceğimizin teminatı olan gençlerimizin 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramını gönülden kutluyorum.
 
MUSTAFA YEL - NAME HABER
YORUM YAZ
Küfür, hakaret içeren; dil, din, ırk ayrımı yapan; yasalara aykırı ifade ve beyanda bulunan ve tamamı büyük harflerle yazılan yorumlar yayınlanmayacaktır.