Milletvekili Mustafa YEL
Milletvekili Mustafa YEL
İnsan hayatına yegane örnek olan Hz.Muhammed (s.a.v.) gönderilişi, Yüce Allah'ın bütün insanlara en büyük nimetlerinden birisidir
8 Kasım 2019 Cuma / namehaber@hotmail.com - Tüm Yazılar
Alemlere rahmet olarak gönderilen Sevgili Peygamberimiz (s.a.s)’in dünyayı teşriflerinin bir yıldönümüne daha ulaşmanın sevinç ve mutluluğunu yaşamaktayız.
 
İnsan hayatına yegane örnek olan Hz.Muhammed (s.a.v.)  gönderilişi, Yüce Allah'ın bütün insanlara en büyük nimetlerinden birisidir. Hz.Muhammed (s.a.v.)  kendisinden önceki peygamberler gibi sadece bir kavme veya millete değil, bütün insanlığa gönderilmiştir. O her zaman dilimindeki insana örnek ve rehber olarak Allah tarafından bu dünyaya gönderilmiştir. Onun doğduğu gece, insanlığın kurtuluşu için önemli bir başlangıçtır.
 
Peygamber Efendimiz (s.a.s)’in doğumunu kutlarken aynı zamanda, O’nun getirmiş olduğu evrensel mesajı, iman ve ibadet hayatını, yüce ahlakını, insan onurunu koruyan ilkelerini, kardeşlik hukukunu, birlik-beraberlik, eşitlik, yardımlaşma, adalet anlayışını da hatırlamalı, O’nun bizzat Rabbimiz tarafından övülen ahlakını örnek almalıyız.
 
Bu duygu ve düşüncelerle tüm hemşerilerimin ve İslam Aleminin Mevlid Kandili'ni tebrik ediyor, ilimize, ülkemize, tüm İslam alemine ve insanlığa sevgi, barış, mutluluk ve hayırlar getirmesini Cenab-ı Allah’tan niyaz ediyor, selam ve saygılar sunuyorum.
 
YORUM YAZ
Küfür, hakaret içeren; dil, din, ırk ayrımı yapan; yasalara aykırı ifade ve beyanda bulunan ve tamamı büyük harflerle yazılan yorumlar yayınlanmayacaktır.