Milletvekili Mustafa YEL
Milletvekili Mustafa YEL
Üzerimize düşen tüm sorumluluğu yerine getiriyoruz
18 Mart 2018 Pazar / namehaber@hotmail.com - Tüm Yazılar
Bugün Çanakkale Zaferi’nin 103.Yıldönümünü kutlamanın ve kutsal vatanımız için canlarını feda eden şehitlerimizin Şehitler Günü’nü idrak etmenin millet olarak büyük bir onur, gurur ve heyecanını yaşamaktayız.
 
Çanakkale Zaferi vatan, millet, bayrak, din ve devlet uğruna göğsünü siper eden ve bir gül bahçesine girercesine şahadet şerbeti içen şehitlerimiz ile onların silah arkadaşları gazilerimizin kahramanlık destanıdır.
 
Tüm dünyaya “Çanakkale Geçilmez” sözünü duyuran binlerce Mehmetçiğimize şükran ve minnet duyuyoruz.
 
Çanakkale Savaşı genç yaşlı demeden halkın bütün kesimlerini bir araya getirmiş, omuz omuza mücadeleye sevk etmiştir.
 
18 Mart 1915 Çanakkale Zaferi, milletimizin küllerinin içinden çıkarak kıvılcımları yangınlara dönüştürdüğü bir gündür.
 
Çanakkale’de sergilenen birlik, kardeşlik ve dayanışma, milletimize hem zaferi getirmiş, hem de Kurtuluş Savaşımız için gerekli olan cesareti ve mücadele ruhunu vermiştir.
 
Tüm yokluk ve imkânsızlıklara rağmen, insanlarımızın şehadeti ve gaziliği pahasına kazanılan bu zafer, İstiklal Harbimize ve nihayetinde Türkiye Cumhuriyeti'ne giden yolda çok önemli bir kilometre taşı olmuştur.
 
Türkiye olarak bölgemize, dünyamıza barışın, kardeşliğin hakim olmasını istiyor ve bunun samimi bir şekilde mücadelesini veriyoruz.
 
Bu acılar tekrar yaşanmasın diye üzerimize düşen tüm sorumluluğu yerine getiriyoruz.
 
Bir yandan Cumhuriyetimizi muasır medeniyetler seviyesinin üzerine çıkarmak için mücadele verirken, diğer yandan bizi millet yapan yüksek değerlerimizi daima canlı tutmaya, yüceltmeye devam edeceğiz
 
Bu duygu ve düşüncelerle; 18 Mart Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale Zaferi'nin 103 ncü yıldönümünü kutluyor, bu toprakları bize mukaddes bir vatan kılan, tüm aziz şehitlerimizi ve kahraman gazilerimizi rahmet, minnet ve şükranla anıyorum.
YORUM YAZ
Küfür, hakaret içeren; dil, din, ırk ayrımı yapan; yasalara aykırı ifade ve beyanda bulunan ve tamamı büyük harflerle yazılan yorumlar yayınlanmayacaktır.