Milletvekili Canan KALSIN
Milletvekili Canan KALSIN
Gezi Ruhu
19 Ağustos 2013 Pazartesi / namehaber@hotmail.com - Tüm Yazılar

Çevremizdeki ülkelerden uzaktaki ülkelere müslümanın olduğu heryerde acı ve gözyaşı var. Samimiyetle bu ülkelere yaklaşan, el uzatan tek ülke Türkiye. Kültürel ve siyasi yüzü olan batı siyasi yüzüyle olan biteni görmezden geliyor. Yok sayıyor ve gözlerini kapıyor. Petrol yoksa, çıkarı yoksa simsiyah vicdanı ortaya çıkıyor.

Son dönemde yaşanan olayları yazıya dökecek, acıyı tarif edecek kelimeler maalesef yok ve insan bu duyguyu yazıya dökecek hali kendinde bulamıyor. Bu şekil bir kötülüğü algılamak, anlatmak zor. Namaz kılan sivil halkın üzerine ateş açan askeri, elinde baltalarla saldıranı ekranlardan izleyip, kalbine ve bütün hücrelerine yayılan acıyı nasıl tarif eder insan?

Asker Mısır'da akçeli işlerin içerisinde boğazına kadar gömülmüş o sebeple kazanılmış mevkiilerini kaybetmemek için kendi halkına, silahsız vatandaşına ateş açıyor demek neyi açıklıyor? Bizde de OYAK adlı kuruluşla, 12 eylül sonrası bütün bankaların yönetimine emekli paşaların yer aldığını, bankaların içerisinin boşaltıldığını ve 28 şubat aktörlerinin has adamları olarak kendi yerli sermayesine savaş açtıklarını ve batırdıklarını ?, 2000 -2001 krizi ile savaş zamanlarından daha beter bir hal ile eksi büyüme ile tanıştığını Türkiye demek neyi tarif ediyorsa... ayakta kalan yerli sermayeler ise büyük bir bölümü haraç mezat yabancılara satıldı...

İnsani menfaatin, insani hakları nasıl tahrip ettiğini, yok ettiğini ve yok saydığını film gibi izliyoruz...

Hesabi yaklaşımların insanları sadece rakamdan ibaret görmesi , vicadanını boğmasına şahit oluyor, hayret, şaşkınlık ve şok içerisinde, bütün insani değerlerimize baltacıların saldırdığını, kalbimizin binlerce kez kurşunlandığını hissediyoruz...

Ve sadece bu ülke sesleniyor yüreklere, sadece bizim ülkemiz hala insani değerlerin var olduğunu, insanlığın ölmediğini, vicdanların karartılmadığını yüksek sesle söylüyor.

4 ağaç için günlerce ortalığı velveleye veren, Suriye'den tek bir yayın yapmamış CNN'in 24 saat aralıksız Türkiye'den yayın yaptığı, twitter’ın sahte kahramanlarının oturdukları yerde, terlemeden, yorulmadan sadece bir fırsat yakaladığını düşünen eğitimli cahillerin, kendi halkının değerlerini aşağılamak ve küfretmek için ir fırsat olarak görmelerinden başka birşey olmadığı duvar kadar sert ve sessiz olmalarından anlaşılmıyor mu?

Bu ülkeyi yıllarca IMF’ye mahkum eden , eski Başbakanlarının el pençe divan durmaya zorladığı, basını manipule eden yabancı sermaye temsilcileri ile devşirilmiş evlatları ile kendi ülkelerini satışa çıkaran , kendi çıkarlarına dokunuyorsa bu ülke batsın diyebilen , yalan haber üretenlerın ne farkı var?

Sırf kendi ülkesine örnek olmasın diye Suudi Arabistan'ın ve Katar'ın Mısır'ın yeni firavunu sisi'ye destek olan yönetimlerine ne demeli? Osmanlıya ihanet eden çöl bedevilerinin devletçikler kurup devlet olma geleneğini taşıyamadıklarını göstermiyor mu?

İnsanoğlu hesabilik ve hasbilik arasında, çıkarlar ile yararlar arasında sınav veriyor.

Gezi ruhunun ruhsuz insanları , samimiyetsizliğiniz, gerçekliğiniz insanlık sınavında bir daha tepe üstü çakılmıştır. Küçümsediğiniz bu ülke insanları eğitimsiz olsalar bile, cahil olmadıkları için kalbiyle hep doğruyu buldu şükür.

YORUM YAZ
Küfür, hakaret içeren; dil, din, ırk ayrımı yapan; yasalara aykırı ifade ve beyanda bulunan ve tamamı büyük harflerle yazılan yorumlar yayınlanmayacaktır.