clubfamilia2021
Milletvekili Canan KALSIN
Milletvekili Canan KALSIN
Uyuyan dev
9 Aralık 2016 Cuma / namehaber@hotmail.com - Tüm Yazılar

Ülke tarihlerinin belirli dönüm noktaları vardır…bu tarihi dönüm noktaları geleceği belirler o ülkenin insanlarının talihi haline gelir.

Bizim için de 15 Temmuz bundan sonra hiçbir şeyin eskisi gibi olmayacağını/olamayacağının kesin bir tarihi dönüm noktası oldu.

Bu tarihi süreç doğru değerlendirilirse…

Artık türkiye’nin tarihi 15 Temmuz öncesi ve 15 Temmuz sonrası diye ayrılacaktır.

Ekonomik, siyasal ve sosyolojik sonuçları olan bu tarihten itibaren TR’nin sıçrama noktası olma ihtimali vardır. TR keskin bir viraja girmiştir… gelişmiş ülkelerin sömürüye, göz yaşına ve zulme dayanan refahını; adaletle, insani değerlere ve herkese eşit mesafede olan, zalimlerin değil mazlumların lideri olan bir TR olacak, ekonomisi ve refahı artan bir ülke olma yolundaki son keskin virajını alacaktır…

Türk toplumu içinse; ortak değer, ortak vicdan ve ortak ahlakın oluştuğu bir zamanın başlangıcı olacaktır…

Kompartmanlara ayrılmış ülke vatandaşlarının vatan söz konusuysa her şey tereffuattır… ortak söyleminin olumlu ilk adımının zeminini doğurmuştur.

15 Temmuz sürecinde; demokrasi nöbetlerinde kadın-erkek omuz omuza vermiştir, bu tıpkı 1915 yılındaki bağımsızlık mücadelemizin aynısıdır.. kadın ve erkek birlikte bu vatan için mücadele vermiş, vatanının mutlak bekçisi olduğunu bir kez daha kanıtlamıştır.

Dünyada kadın hareketleri kadınların öldürülmesi, darp edilmesi ve hatta yakılması ile kanlı, ızdıraplı geçerken bu ülkenin mutlak sahibi Türkiye’nin kadınlarının temcilcisi Halide Edip Adıvar, Sultan Ahmed mitinginde kalabalıklara sesleniyordu… Biz de kadın hareketleri doğal sürecinde işlediği için kanlı bir sahnenin parçası değil, onurlu bir mücadelenin - vatan savunmasının da - sonucu olmuştur. Bu sebeple Avrupa’dan devşirilen kadın hareketleriyle; bu vatanın kadınlarının kadın hareketlerini birbirine karıştırmamak ve doku uyuşmazlığı içerisinde bulunan asli gövdeye yabancı organları adapte etme lakayıtlığına ve aymazlığına düşülmemelidir…

Bu sebeple 15 Temmuz demokrasi nöbetlerinde % 50’ye yakın kadının daha ilk günden sokaklarda nöbet tutması bu anlamda da kadın hareketine, hakkına ve insan hakları içerisinde yer alan insan olma hakkının tamamlanacağı bir süreç olmalıdır…

Yine; apolitik genç kuşağın vatan ve millet sevgisi 15 Temmuz’da herkesi şaşırtmış bu anlamda da farklı bilinçle yükselen gençler olacaktır…

Ve bütün bu süreçte sokaklarda sabahlayan, masalarda ve yerlerde uyutulan çocukların üzerine örtülen türk bayrağı bu nesli farklı uyanadıracaktır..

Unutulan, uyuyulan bir nesil aslına rü’cü ederek ; uykusundan uyanacaktır…

Uyuyan dev uykusundan uyanacaktır….

YORUM YAZ
Küfür, hakaret içeren; dil, din, ırk ayrımı yapan; yasalara aykırı ifade ve beyanda bulunan ve tamamı büyük harflerle yazılan yorumlar yayınlanmayacaktır.