Milletvekili Canan KALSIN
Milletvekili Canan KALSIN
Canan KALSIN Kimdir?
9 Aralık 2012 Pazar / namehaber@hotmail.com - Tüm Yazılar

1967'de Elazığ'da doğdu. 1990 yılında Marmara Üniversitesi Türk Dili ve Edebiyatı Bölümünden mezun oldu. 1991 yılında İstanbul Üniversitesi Dış Ticaret ve İşletmecilik Programı'nı, 1995 yılında İstanbul Üniversitesi İngilizce İşletme Hazırlık Programı'nı tamamladı. 1998-1999 yılları arasında Marmara Üniversitesi'nde İşletme İhtisası yaptı. 2000 yılında Rutgers Üniversitesi'nde dil ağırlıklı programı tamamladı.

2001 yılında AK Parti İstanbul İl Kadın Kolları Kurucu Başkanı olarak görev aldı. 2002 yılında yapılan milletvekili erken genel seçimlerinde AK Parti’den İstanbul Milletvekili adayı oldu. 2003 yılında kongre sonrası Tanıtım ve Medyadan Sorumlu İl Başkan Yardımcısı, 2004'te yerel seçim sonrası Dış İlişkilerden Sorumlu İl Başkan Yardımcısı olarak görev yaptı. Canan Kalsın, 2007 yılına kadar otomotiv, inşaat ve sigorta sektörlerinde faaliyet gösteren aile şirketi ARTEK Elektrik Tic. San. A.Ş.’de Genel Müdür Yardımcılığı yapmıştır.
 
2007 Milletvekili Genel Seçimlerinde AK Parti’den İstanbul 2. Bölge Milletvekili seçilmiştir. 2008 yılında Bahçeşehir Üniversitesi’nde Küresel Siyaset ve Uluslararası İlişkiler üzerine yüksek lisansını tamamladı. AK Parti Dış İlişkiler Başkan Yardımcısı, TBMM Dışişleri Komisyonu ve AGİTPA Komisyonu Üyesi olan Kalsın, 2009 yılında Birleşmiş Milletlerden sonra ikinci büyük uluslararası kuruluş olan AGİT’in Parlamenter Asamblesinin üç temel komitesinden biri olan Siyasi İşler ve Güvenlik Komitesi Başkan Yardımcılığı görevine seçilmiştir ve 2010 yılında yapılan seçimlerde tek aday olarak yeniden seçilerek bu görevini 12 Haziran 2011 Milletvekili Genel seçimlerine kadar yürütmüştür.
YORUM YAZ
Küfür, hakaret içeren; dil, din, ırk ayrımı yapan; yasalara aykırı ifade ve beyanda bulunan ve tamamı büyük harflerle yazılan yorumlar yayınlanmayacaktır.