24.25. ve 26.Dönem Milletvekili Metin KÜLÜNK
24.25. ve 26.Dönem Milletvekili Metin KÜLÜNK
Türkiye Bir Çatıdır
3 Mayıs 2019 Cuma / namehaber@hotmail.com - Tüm Yazılar
Emperyalizm neden en geniş anlamda Türk Devletini çökertmek istiyor? Birkaç örnekle bahsedelim. Türkçe, 12 milyon kilometre karelik geniş bir coğrafyada konuşulmaktadır. Bosna’dan Çin seddine, Orta İran’dan Kuzey Buz Denizi’ne kadar Türkçe konuşulur
 
Bugün dünyada 7 bağımsız, 15 özerk Türk devleti var ve bunların başını Türkiye çekmektedir. Türkiye, İslam dünyasının kardeşidir, Türk dünyasının da ağabeyidir. Tüm dünyada 300 milyonu aşkın Türk nüfusun gözlerini ve kalbini çevirdiği adrestir.
 
İslam dünyasının, Türk dünyasının ve mazlum coğrafyalarda yaşayan insanların sorumluluğunu üzerinde hisseden bir Türkiye'ye, küresel emperyalizm elbette karşı olacaktır, elbette darbe girişimleri, terör, ekonomik tetikçilik, medya ittifakı, ambargo tehditleri yapacaktır
 
21.Yüzyıl emperyalizmini üç şey besliyor; maden ve enerji sömürgeciliği, silah ticareti, ulus devletlerin çökertilmesi. Türkiye, emperyalizmi besleyen bu üç borunun da tersinde konumlanmış ve politikasını ona göre belirliyor. Evet, işte en büyük düşman Türkiye.
 
Türkiye barış diyor; terör örgütlerine silah yağdırıyorlar. Türkiye adalet ve eşitlik diyor; Doğu Akdeniz'de enerji ittifakı kurup Türkiye'yi denklem dışına itiyorlar. Türkiye tam bağımsızlık diyor; Türkiye için bölünme senaryoları yazıyorlar. Sorumluluğumuz çok büyük.
 
Bugün, dünya yeni bir sisteme doğru durdurulamaz bir süreçte, Türkiye, bölünmek, ve tamamen sistem dışına itilmek isteniyor. Bu topraklarda yeni haritalar çizeceğiz diyenler her türlü hazırlığın içinde. Ama bilsinler ki yeni harita çizmekte bu milletin eline su dökemezler.
 
Biz Türkler, harita çizmeyi kağıt üzerinde öğrenmedik. Küresel emperyalizmin gücü karşısında paranoyalara dalanlar, kendi tarihlerine yabancı, kahramanını sınır ötelerinde arayanlardır. Bizi,başkaları ile tarif etmek ufuksuzluktur, tarihten ve talihten yoksunluktur.
 
1453 sadece İstanbul’un fethi değildir; Bu fetih, KUDÜS’ÜN, MEKKE’NİN, MAVERAÜNNEHR’İN, HERAT’IN ve HORASAN’IN İslam Bayrağı altında yed-i vahid olma merkezidir. 1096'yı reddetmiş bir neslin mücadelesidir. Çanakkale’de, Kut’ül Ammare’de, Kurtuluş Savaşında zuhur eden akıldır.
 
21.Yüzyıl emperyalizmi 1453 aklını hedef almıştır. Hedefleri bu aklı ve bu akılla birleşen İslam ve Türk birliğini birbirinden koparmak ve hatta düşman etmektir. Ortadoğu'da kurulan yeni ittifaklara bu gözle tekrar bakalım. Ve Türkiye'ye karşı kimlerin bilendiğini görelim.
 
Ne kadar plan yaparlarsa yapsınlar, ne kadar hedeflerine yaklaştıklarını düşünürlerse düşünsünler, Sultan Alparslan'ın dediği gibi; BİZ DE ONLARA YAKLAŞIYORUZ. Bu topraklarda 1096 yaşanmayacak,1187, 1453, 1915,1916,1974, 2016 RUHU VE AKLI GALİP GELECEK
 
Hepsi ile birlikte küresel emperyalizmin hafızasından silinmeyecek; 1041, 1071, 1299, 1919 ve 1923 ve ötesinde kıyamete kadar ilelebet payidar kalacak bir milletin ferdiyiz.
 
YORUM YAZ
Küfür, hakaret içeren; dil, din, ırk ayrımı yapan; yasalara aykırı ifade ve beyanda bulunan ve tamamı büyük harflerle yazılan yorumlar yayınlanmayacaktır.
       
necdet sevinçel 4 Nisan 2020
Uzun zamandır ruhundan hiçbirşey kaybetmeden mücadelesine sammiyetle hevesle devam eden Sayın Metin Külünk'ün bu yazısı aslında ruhunu yansıtıyor. Allah ondan ve onun gibilerden razı olsun. Düşmanımızı ne yapmak istedikelerini, özellikle içiimizdeki politikacıları ve bedhah'ları dikkatle izleyelim.
Yazarın Diğer Yazıları