Metin KÜLÜNK
Metin KÜLÜNK
Tüm dünya birleşip üzerimize de gelse bilsinler ki Aslanların yuvasına girilmez
14 Şubat 2018 Çarşamba / namehaber@hotmail.com - Tüm Yazılar
Türkiye, Zeytin Dalı Harekatı ile şanlı tarihine bir şanlı sayfa daha açmıştır.
 
Kahraman Mehmetçiğimiz sınırlarımızda yuvalanan terör örgütlerine ve onları besleyen ülkelere Suriye'nin kuzeyini dar etmektedir.
 
Tüm dünya birleşip üzerimize de gelse bilsinler ki Aslanların yuvasına girilmez.
 
Operasyona giderken "İstikamet Kızılelma, beklemesinler" diyen bir milletin önüne ordularını çıkarmaya cesareti olmayanlar terörden medet umuyorlar.
 
Tarihinde esaret nedir bilmeyen, mazlumun ve haklının yanında olan aziz milletimiz, yüksek feraseti ile Suriye'de oynanan oyunu görmüş ve Devletimizin Afrin operasyonuna tam ve eksiksiz destek vermiştir.
 
80 milyonun yüreği Afrin'de Mehmetçiğimiz ile birlikte atmaktadır.
 
Türkiye'yi bir terör koridoruna komşu yaparak Anadolu'ya hapsetmek isteyen dünkü ülkeler, iki bin yıllık kökleri olan kadim Devletimizin sabrını ve sağduyusunu zorlamış ve sonunda uyuyan devi uyandırmıştır.
 
Misak-ı Milli sınırlarımız içerisinde ABD ve İsrail'in uzun vadeli emelleri olabilir.
 
Kendi kurdukları terör örgütlerine oralarda devlet vaadetmiş olabilirler.
 
Suriye'nin enerji kaynaklarına sahip olmak istiyor da olabilirler.
 
İşte hendek işte Deve !
 
Afrin'de ve Fırat Kalkanın’da öldürülen teröristlerin hangi bayraklarla gömüldüğünü, memleketleri olan hangi ülkelere gönderildiğini çok iyi biliyoruz. O ülkeler; Kahraman Mehmetçiğin karşısına çıkmaya cesareti olmayanların ülkesidir.
 
Türkiye'nin bekasına göz dikecek, Türkiye'yi Ege'de, Kıbrıs'ta fırsat bu fırsat diyerek taciz edecek kadar gözü dönmüş olanlar Çanakkale Savaşı'nı Yunanca ve Rumca dillerinde tekrar okusunlar.
 
Biz Afrin'de terörün kafasını ezerken, Ege'yi ve Kıbrıs'ı taciz etme talihsizliğine düşenler, Kadim ordumuzun imkan ve kabiliyetlerini anlamak istiyorlarsa, Kurtuluş Savaşı'nı okuyarak işe başlayabilirler.
 
Bundan tam 100 yıl önce 19 Aralık 1918 tarihinde Milli Mücadele'yi başlatan ilk kurşun Hatay’ın Dörtyol İlçesi, Karakese Köyü'nde atılmış ve Milli Mücadele tüm yurt sathında yayılmıştır.
 
Şimdi 100 yıl sonra aynı bölgede Mehmetçik yeni bir destanın sayfasını aralamıştır.
 
Akif ne güzel söylemiş;
 
Değil mi cephemizin sinesinde iman bir.
Sevinme bir, acı bir, gaye aynı; vicdan bir.
Değil mi ortada bir sine çarpıyor, yılmaz.
Cihan yıkılsa emin ol bu cephe sarsılmaz!
YORUM YAZ
Küfür, hakaret içeren; dil, din, ırk ayrımı yapan; yasalara aykırı ifade ve beyanda bulunan ve tamamı büyük harflerle yazılan yorumlar yayınlanmayacaktır.