Mahmut GÜRCAN
Mahmut GÜRCAN
AK Parti Kongreleri ve CHP
10 Şubat 2018 Cumartesi / namehaber@hotmail.com - Tüm Yazılar

Genel Merkez’de ki görevimden dolayı partimizin 6. Olağan Kongre Sürecini yakından izleme fırsatım oluyor. Bugüne kadar katıldığım 16 il kongresinde karşılaşmış olduğum manzara gerçekten görülmeye değer. İllerde ki coşku ve heyecan katılımın yüksekliği dolayısı ile artık her il kongremizden önce bir miting gerçekleştirmeye başladık.

Genel Başkanımız, Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın da dediği gibi: “Kurulduğu günden bugüne kadar ilk defa böyle coşkulu il kongrelerine şahit oluyoruz”. Kongrelerimiz bize gösteriyor ki milletimiz umudu ve kaderi AK Parti ve onun lideri Recep Tayyip Erdoğan’dır. Bu coşkulu havayı ve milletimizin teveccühünü başka türlü izah edemezsiniz.

Kars’ın dondurucu soğuğunda meydanları dolduran on binlerce vatandaşımızın gözlerinden yaşlar akarak saatlerce, hasretle Cumhurbaşkanımızla kavuşmayı beklemesi, gözlerinde ki ışığı görmek anlatılmaz bir duygu. Şırnak’ta, Hakkâri’de meydanları dolduranlar halkın ta kendisi idi. Cumhurbaşkanımıza şükranlarını iletebilmek için meydanları dolduran halkımız AK Parti’ye öyle sahip çıkıyor ki bu durum teşkilatlarımızın omuzlarına tarihi bir misyon yüklemekte sorumluluğumuzu kat ve kat arttırmaktadır.

Türk siyasi tarihinde il kongrelerini miting havasında gerçekleştirebilen halkıyla teşkilatları bütünleşmiş başka bir siyasi hareket bugüne kadar görülmemiştir.

Bu başarıyı görmezden gelmek siyasi körlüktür.

Nitekim geçen hafta sonu gerçekleştirilen CHP kurultayında yaşananları canlı yayınlarda esefle izledik. Daha kendi içinde siyasi birliğini sağlayamayan, çeşitli entrikalarla birbirlerinin ayağını kaydırmaya çalışan, siyasi gelenekten yoksun bir partinin bırakın halka umut olmayı aydınlık gelecek vaat etmeyi, milletimize geçmişteki karanlık ve kısır siyasi günleri hatırlattı.

Bir kez daha milletimiz gördü ki CHP millete umut olmaktan çok uzak geleceğe yönelik hiçbir planı ve programı yok iflas etmiş bir siyasi gelenek. Bırakın iktidar olmayı ana muhalefet partisi olmayı dahi hak etmiyor.

Ülkemizin bağımsızlığı, milletimizin birliği için başlatılan Afrin harekâtı ile ilgili söylemlerinde de açıkça görülüyor ki CHP yine milletle ve milli değerlerle örtüşmeyen davranışlar sergilemektedir. Adeta terör örgütlerinin sözcülüğünü yapıp mazlumun yanında değil zalim yanında duranlara halkımız en iyi cevabı sandıkta verecektir.

Milletimiz 2019 öncesinde kararını vermiş; Bölgesinde lider, sanayii de kalkınmış, refah seviyesi yükselmiş toplum olma yolunda hızla ilerleyen bir Türkiye için AK Parti’ye ve lideri Recep Tayyip Erdoğan’a sahip çıkmakta ve tam destek vermektedir.

2023, 2053, 2071 vizyonunu hayata geçirebilmek için;

DURMAK YOK YOLA DEVAM

YORUM YAZ
Küfür, hakaret içeren; dil, din, ırk ayrımı yapan; yasalara aykırı ifade ve beyanda bulunan ve tamamı büyük harflerle yazılan yorumlar yayınlanmayacaktır.