cihangilsag
cihanhisag
cihangirust
Kubilay AKTAŞ
Kubilay AKTAŞ
Ruh Çocuğunun Doğumu
5 Nisan 2021 Pazartesi / namehaber@namehaber.com - Tüm Yazılar
Anne ve babanın ruh hali, mekânın enerjisi ve kozmik şartlar rahme düşecek ruhun kalitesini belirler.
 
Ruh çocuğu, Hz. İnsan hakikati bu bağlantısızlıkta doğar. Fizik çocuğunun tohumunun hazırlanmasında anne-baba ne kadar derin bilinçteyse gelecek olan ruh da o kadar derin bilinçte olur.
 
Hasan ve Hüseyin efendilerimiz böyle bir aşkın tohumu olarak bu varlığa intikal ettiler. O yüzden eşler, zihin ve koşullanmalardan yargılardan öte bir hal ile bütünleşmeli ki, gelecek ruhun kalitesi de yüksek olsun. Öze yönelik eylem temel olmalıdır. Kendi ruh çocuğunu doğuran, ferd olan her bir bireyin hem ailesine hem yaşadığı topluma katacağı çok derin manalar vardır. Kendinde tamamlanmış insan karşıya da bu nazarla bakar. Ne kendiyle, ne de karşıyla herhangi bir çatışma yaşamaz.
 
Sadece anlayış ve saf nazar, bütünü görebilme kapasitesini doğurur. Tüm varlığa hüküm vermeden (bölmeden) bakanlar ve önündeki işle kendini gerçekleştirme yolunda sabırla ilerleyenler saf nazara ulaşacaklardır. Varoluşu olduğu gibi kabul etmek ilk safha, sonrasında imkânlar dâhilinde bu saf nazarla onu denge ve bütüncül nazar ile şifalandırmak ikinci safhadır.
 
Işık gelir ve karanlık yok olur. Siz de dönüşüm gerçekleştiğinde ayrıca şifa vermezsiniz. Bunun için bir çabanız yoktur, şifanın kaynağı olursunuz. Çaba bu anlayışa gelmeniz içindir. Belli bir eşiğe vardığınızda çabasız, kendiliğinden eylemler sizden fıtrî doğanız gereği çıkar.
 
İşte İslam olmak budur.
 
Bütün âlemleriyle selamda, barışta,  dengede olmak İslam olmaktır.
 
İçinizdeki İsa ile Musa ile hiçbir çatışmaya mahal vermeden Muhammedî denge üzere olmak, gerçek İslam olmaktır.
 
Mikro olan kendinizde yakaladığınız bu denge hali, sizin anlayışınızı makroda üst bilinçlere taşıyacak ve size varlığı oradan seyrettirecektir.
 
YORUM YAZ
Küfür, hakaret içeren; dil, din, ırk ayrımı yapan; yasalara aykırı ifade ve beyanda bulunan ve tamamı büyük harflerle yazılan yorumlar yayınlanmayacaktır.