clubsoleklamsol
clubsag
clubfamila
Kubilay AKTAŞ
Kubilay AKTAŞ
Kabe'nin simya gücü
15 Mayıs 2017 Pazartesi / namehaber@namehaber.com - Tüm Yazılar
Dünyadaki her mekanın doğrudan sizinle bağlantısı vardır. Duygularınızla, organlarınızla ve esmalarınızla! Kabe, “bilincin özü olan kalbinizi, ruhunuzu” temsil ediyor. Dünyanın merkezi olan Kabe, insanında merkezi kalbi aslında. Kalp öyle bir merkez ki; düzgün olursa tüm sistem sağlıklı, düzgün olmazsa her şey yanlış o zaman! Tıpkı DNA gibi düşünün.
 
Kabe, sizin en yüksek farkındalığınızı ve “öz” ile buluşmanızı temsil eder. Kabe, arındıran ve boyut atlatan kudrete haizdir. Semavi alemlerin sıçrama tahtası, metamorfozun kozası gibidir.
 
“ El Hak” esması, apaçık ortada olan “mutlak hakikat” ismine bakar. Varlığınızın kaynağı ve sizin dönüşüm alanınız gibidir. “ El Metin” esması ile Kabe, insandaki bütün donanımları ayakta tutar ve insana metanet, güven ve direnç verir. “El Hayy” ismi ile hayat tüm varoluşa nasıl kaynaklık ettiyse, Kabe`nin de size aynı şekilde size ab-ı hayat olup kaynaklık ettiğini görebilirsiniz.
 
“El Vahidül Ehad” esmasını Kabe`de izleyebilir, o biricik noktada açıklıkla okuyabilirsiniz. “El Vahidül Ehad”, sayısal çoklukların tekliğini seyirdir! Sayısal çokluklar orada tam anlamı ile düşer ve hiçbir zihinsel fikir ve düşünce oraya adım atamaz!
 
Orada tüm kimlikler, kişilikler, putlar erir; egonun hükmü kalkar! “Ferdiyet” bilincinden kaynak alan bireyselliğin yaşandığı mekan; özgün ve özgür kuralların buluşma yeridir Kabe! Ve bu mekan; mekansızlık ve zamansızlığın ebedi yurdudur…
 
Her gece yatağa girdiğinizde uyumadan önce “ Kaf, Ha,Ya, Ayn, Sad, Ha, Mim, Ayn, Sin, Kaf” nurlu harfleri ile, “Kün Fe Yekün” emri ile “Bismillahirrahmanirrahim” deyin. Kalbinizi ve beyninizi Kabe`nin tam orta yerine, havada, askıda dönerken imgeleyin. Arınıyor ve yeni tecellilere uyumlanıyorsunuz. O güçlü “Nur” esması ile beyninizdeki yanlış bağlantılar çözülüyor ve doğru bağlantılar kuruluyor. Kalbinizdeki ve hatta bedeninizdeki bütün ağırlıklar, yerini sevgiye, nura ve bitimsiz ışığa bırakıyor. Çözülüyorsunuz…
 
Her gece belli vakitlerde Kabe`ye inen nur ile yıkanın ve ilk alıcılardan olun. Nur, size en uygun forma bürünerek, sizin için, size özel tanımlanıyor. Ve siz de kabul ediyorsunuz…
 
Kalbiniziz orta yerine yerleştirilen ışık kristallerini görün, rengarenk ışıkları etrafa yansıdığını imgeleyin. Işıkların, helezonik döngülerin, geometrik şekillerin, renklerin dünyasına girin. Onların her bir ayet, bir sure, sonsuzluğun yakınlığını ve ona yakın olanların sizinle oluşunu bu uygulama içinde hissedebilirsiniz. Sorularınıza cevap bularak yeni yaşam formlarına ve özellikle de ölümden sonraki yaşamın bilgilerine sahip olabilirsiniz.
 
“ El Vekil” esmasının vekilliği ile; açığa çıkacak tüm işlevsel birimlerin gereği en hayırlı, en güzel şekilde gerçekleşiyor. “ El Vekil” esmasına ait melekler ve mevcut potansiyelin görevlileri, Kabe`nin içindeki beyninizi ve kalbinizi, halifelik anlamına gelen “Hz. İnsan” kuvvelerini aktive ediyorlar!
 
“ El Veli” esması ile varoluşun ve “mutlak varlığın” dostluğunu burada tanıyorsunuz. Risalet ve nübüvvet kaynağı bütün bilgelerin buluşma merkezi olan bu mekan, sizin için bir yıldız kapısı gibi. Varlığın ana adresi, ana dağıtım merkezinde, “El Vasi” esmasına ait kuvvetlerle tüm alemi kuşatmanın hissini yaşıyorsunuz. “ Zerresin ancak kainata gebesin!” diyen ve Kabe`nin içinde doğan Hz. Ali`yi [ r.a ] anlıyorsunuz.
YORUM YAZ
Küfür, hakaret içeren; dil, din, ırk ayrımı yapan; yasalara aykırı ifade ve beyanda bulunan ve tamamı büyük harflerle yazılan yorumlar yayınlanmayacaktır.