Hasan TÜRKSEL
Hasan TÜRKSEL
Rabbim bizi Kadir-Kıymet bilenlerden etsin inşallah...
3 Ağustos 2013 Cumartesi / namehaber@hotmail.com - Tüm Yazılar

Bugün 1.000 aydan daha hayırlı bir gece... Hesap yaptığımızda 30.000 geceden daha kıymetli ve sene olarakta yaklaşık 84 yıl yani tam bir ömür kadar büyük bir lütufla karşı karşıyayız.

Rabbimiz bize hep fırsatlar, bonuslar, sağnak sağnak lütuflar ihsan ediyor. Bizler hakkını veremesekte, bu lütufları hakkedecek güzel işler yapamasakta bize hep çıkış yolları, fırsatlar sürekli sunuyor YÜCE YARADAN.

Evet her an lütuflarla karşı karşıyayız ancak farkındamıyız, onu yaşıyormuyuz, o gül bahçesinde açabiliyormuyuz. Gelin aklımıza gelen büyük lütufları beraberce irdeleyelim. Her gece Kadir Gecesi kıymetinde Teheccüd Namazı var, o an yapılan dualar reddedilmiyor. Bu ikram, bu ihsan istisnasız her gece bize Rabbimiz tarafından bahşediliyor. Her Cuma günü yine bizlere eksiksiz, bolca ihsanda bulunulan biz müslümanların Bayramı, o güzel günde öyle bir vakit vardır ki yapılan dualar asla reddedilmez. Saymakla bitiremeyeceğimiz lütufları anlatsak sayfalar yetmez; Kandil Geceleri, Bayram Geceleri  bunlardan sadece birkaçı.

Yaşamımız boyunca bize pratik hayatın içinde de sunulan bol lütuflar var yine bizi yoktan vareden RABBİMİZ tarafından. Verdiğimiz sadakalar, zekatlar, kurbanlar, iyilikler, yüzümüzdeki tebessümler, bir garibin elinden tutmamız, yetim-öksüz ve kimsesizlere yapılan tüm pozitif adımlar bizlere inanılmaz bereketler, rahmetler, güzellikler için akla hayale gelmeyen kapıların ardı ardına açılmasını RABBİMİZ nasip ediyor.

Düşününki bir araziye tohumlar ekildiğinde ve gereken emek verildiğinde o güzel adımların ardından çiçekler, meyveler, binbir çeşit rızıklar nasip ediyor YÜCE YARADAN, bizleri eli boş göndermiyor hiçbir an.

Allah (c.c.) ne diyor; kulum bana bir adım gelirse ben ona koşarak gelirim, o bana koşarak gelirse ben onun tutan eli, gören gözü, işiten kulağı olurum diyor. Allah (c.c.) 1'e 10, 1'e 100, 1'e 1.000 veriyor yaptığımız güzelliklerde, hayırlarda ve hatta bazen öyle büyük iyilikler, hayırlar vardırki onun değerini kimse bilemez rahmet hazinesi sonsuz olan Rabbimiz boyutunu bilemediğimiz büyüklükte karşılık veriyor ve vereceğini de vaad ediyor.

Bu gece Kadir Gecesi, Rabbim bizi Kadir-Kıymet bilenlerden etsin inşallah...

Kadir Geceniz sağnak sağnak rahmet dolu olsun inşallah.

Sevgi ve muhabbetle...

YORUM YAZ
Küfür, hakaret içeren; dil, din, ırk ayrımı yapan; yasalara aykırı ifade ve beyanda bulunan ve tamamı büyük harflerle yazılan yorumlar yayınlanmayacaktır.