Hasan TÜRKSEL
Hasan TÜRKSEL
İşte AK Parti kongresindeki Ayrıntılar
8 Ekim 2012 Pazartesi / namehaber@hotmail.com - Tüm Yazılar

14 Ağustos 2001’de kurulan AK Parti, 3 Kasım 2002, 22 Temmuz 2007 ve 12 Haziran 2011 seçimlerinde tek başına iktidar oldu. Tüzük gereği Erdoğan son kez Genel Başkan oldu. Önceki kongrelerde olduğu gibi Erdoğan’a rakip çıkmadı. Genel Başkan dışında, Merkez Karar ve Yürütme Kurulu (MKYK), Merkez Disiplin Kurulu ve Genel Merkez Parti İçi Demokrasi Kurulu üyeleri seçildi.

AK Parti’de 3 dönem Milletvekili seçilenler 4.dönem yeniden aday olamıyor. Bu nedenle özellikle MKYK’da yapılacak görev dağılımı 3 dönemi dolduran 70’e yakın Milletvekili için büyük önem taşıyor. 50 asil, 25 yedek üyeli MKYK’nın seçiminde beklenen oldu ve sürpriz olmadı.

Geçen günlerde partisini feshederek AK Parti saflarına katılan HAS Parti Genel Başkanı Numan Kurtulmuş ile Demokrat Parti’nin eski Genel Başkanı Süleyman Soylu’ya parti yönetiminde görev verilerek her ikisini de Genel Başkan Yardımcılığı'na getiren Erdoğan, ülke yönetiminde  söz sahibi yaparak AK Parti'ye kamuoyunda ciddi bir destek ve heyecan getirdi.

Biz de Name Haber yazarı olarak hayırlı olması dileğiyle biraz da dış basına göz attık. CHP'nin, her ne kadar şu ana kadar CHP tarihi boyunca beceremediği ve böyle giderse becermesi de mümkün olmayacağını anladığımız bir kıskançlıkla sabote etmeye çalışmasına rağmen dünyanın gözü AK Parti kongresindeydi ve orada olup o havayı koklayan teneffüs eden her Türk vatandaşı Başbakanıyla gurur duymaması mümkün değildi. Bize bunları yaşattığın için bizi kendimize getirdiğin için teşekkürler sayın BAŞBAKAN TEŞEKKÜRLER sayın Beyefendi…….

Kongeriyi cumartesi gününden itibaren Ankara'da izleyen bir kardeşiniz olarak sizlere biraz daha bir seyirci bir basın mensubu gözüyle izlenimlerini değişik objektifle aktarmaya çalışayım…..

Gelen yurt dışı misafirlerimizin gözünde her zamankinden fazla bir ümit bir bekleyiş büyük Türkiye'nin uyanışını hayretle gördüklerini sizlerle paylaşmak isterim. Kazakistan Devlet Başkanı'nın samimiyetini görseydiniz, abi demesi kardeşim demesinin samimiyeti tribünleri coşturdu.

Mısır Devlet Başkanı ise artık AK Parti'nin, Sayın Başbakan'ın liderliğini kabul etmiş ve tebrike gelmiş gibiydi. FİLİSTİN hükümeti ise bize tamamen bel bağlamış Ortadoğu'nun vazgeçilmesi bizim sahibimiz Osmanlı bizi size emanet etti der gibiydi. Diğer Devlet Başkanları ve temsilcilerinde fazlası var eksiği yoktu.TEŞEKKÜRLER sayın Başbakan sayın Beyefendi…

İster AK Parti'li olsun ister olmasın hiç önemli değil artık Büyük Türkiye'nin yönetimi ehil ellerde olduğunu herkes bilsin. Merak etmesin, ben etmiyorum. Birkere de olsa elimizi vicdanımıza koyalım NERDEN NEREYEEEEEE…….

YORUM YAZ
Küfür, hakaret içeren; dil, din, ırk ayrımı yapan; yasalara aykırı ifade ve beyanda bulunan ve tamamı büyük harflerle yazılan yorumlar yayınlanmayacaktır.