Hasan TÜRKSEL
Hasan TÜRKSEL
İstanbul'un Spartacus'ü Aziz Babuşcu
24 Eylül 2012 Pazartesi / namehaber@hotmail.com - Tüm Yazılar

‘Arena dolmazsa istifa ederim’….. AK Parti Arena stadındaki  kongreye öyle iddialı hazırlandı ki..  İstanbul İl Başkanı Babuşcu, 'Stadın üçte biri boş kalırsa istifa ederim' diyebilecek kadar kendine güvenen teşkilatına güvenen hiçbir makam peşinde olmayan bir kişi olarak tarihe geçti.

Aziz Babuşcu’ya unutulmuş bir teşekkürü geçte olsa köşemde yazmak ve bu muhteşem başarıyı çabuk unuttuğumuzu görmek balık hafızamızı tazelemek için yazmanın ve Spartacus Aziz Babuşcu’ya bundan sonraki menfaat, makam beklemeden yaptığı bu görevini İstanbul teşkilatını dinamik ve heyecan içinde tutmayı başaran İl Başkanı’na önümüzdeki Büyük Kongrenin temeli olan heyecanını Arena’da attığını hepimiz bilmeliyiz. Ve İstanbul teşkilatının patronuna tüm AK Partililerin teşekkür etmesi gerekir, Ki kıymetini de bildiklerini görüyorum.

Keşke CHP İl Başkanlarına da bu başarıyı söyleyebilseydim ama son 5 yıldır kaç İl Başkanı seçildiğini bilen İstanbul’da isimlerini sayabilecek CHP’ye oy veren bir seçmen ben daha göremedim. Bu yazımı okuyup ta saymaya ve öğrenmeye başlayacaklarını umarım. Bırak Arena’yı doldurmayı 2000 kişilik kapalı spor salonunu dolduramamış bir işti CHP İl Teşkilatı hem muhalefet hem iktidara talip hem uzun yılların yorgunluğu olduğunu düşünen bir rakibin karşısında daha hala kendi iç çekişmesini bitiremeyen bir CHP.

Spartacus ne yaptı bunu biliyor musunuz? Sanki ilk yıllarıymış gibi İstanbul’u Sokak Sokak gezen teşkilatı dinleyen harika bir ekip kuran İstanbul’a hakim olan Arena’yı doldurmazsam çeker giderim diyebilecek kadar kendine,  teşkilatına, ekibine güvenen bir İl Başkanı. Sizce bu İl Başkanı niçin bu kadar çalışıyor? Milletvekili olmak için mi? İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı olmak için mi? HAYIR. BUNU ADIM GİBİ BİLİYORUM, yalnızca hizmet etmek, Başbakan’a karşı mahcup olmamak ve inandığı değerlere sahip çıktığı için… Teşekkürler Spartacus.

İstanbul’a geldikçe Başbakan’a moral depolatan İstanbul’un dimdik ayakta olduğunu her fırsatta ispatlayan Spartacus Ankara’ya verdiği dünya başkenti İstanbul’un duruşundaki enerjiyi hepimiz görüyor ve takdir ediyoruz.

ROVANŞ DEĞİL KUCAKLAŞMAYLA yola çıkan Aziz Babuşcu bu hareketiyle tüm Türkiye’ye örnek oldu, tüm kendine güvenen AK Partili İl Başkanları da Spartacus’ü örnek alarak başlattığı bu Arena Kongrelerini hepsi başarıyla yaparak bir çığır açtı. Yeni bir kongre modasına öncülük yaptı.

Bugüne geldiğimizde Türkiye’nin kucaklaşmayla ne kadar doğru iş yaptığını hepimiz gördükçe anlıyoruz. Keşke CHP de kucaklaşsa kendi içinde ne güzel olur değil mi? Ana muhalefetin güçlü olması. NERDE….

YORUM YAZ
Küfür, hakaret içeren; dil, din, ırk ayrımı yapan; yasalara aykırı ifade ve beyanda bulunan ve tamamı büyük harflerle yazılan yorumlar yayınlanmayacaktır.