hilmisag
Hasan TÜRKSEL
Hasan TÜRKSEL
AK Parti'ye Soylu Katılım
11 Eylül 2012 Salı / namehaber@hotmail.com - Tüm Yazılar

           Süleyman Soylu 'nun AK Parti 'ye geçmesi, çok önemli bir gelişme. Demokrasi tarihimiz adına geçiştirilemeyecek kadar önemli BİR OLAYDIR AK Parti'ye geçişi, bu geleneğe artık son noktanın konulması anlamına geliyor. Merkez Sağ, bir siyasî gelenek olarak ve bütün tarihî mevcudiyeti ile artık sona ermiş olmuştur. Bundan sonra, yelpazenin sağ kanadını ifade etmek için kimse "merkez sağ" tabirini kullanmayacak ARTIK.

           Süleyman Soylu, sapla samanın birbirine karıştığı bu gelenek içinde lekesiz ve kırıksız bir siyasî kariyer yaptı. Daha çok zor zamanlarda demokrat değerleri savunurken ve askerî vesayet düzenine karşı çıkarken gördük ve onun bu mücadelesinde onun yanında olmaktan şeref duydum. Beraberce mücadelemizi zorluklarla efsane kadromuzla hep beraber yürütmeye çalıştık.

           2 Eylül 2010 referandumunda durumdan vazife çıkartıp tek kişilik bir parti gibi Anadolu'yu dolaştık ve kampanya yürüttük. Tüm Türkiye’deki Süleyman Soylu sevdalıları, Soylu'yla gittiğimiz hiçbir yerde bizleri yalnız bırakmadı, kendisi de canla basla çalıştı ve bizi de çalıştırdı.

           Artık bundan sonra Merkez Sağ siyaseti dönemi sona erdi. Sayın Süleyman Soylu'nun AK Parti'ye katılması bu sona erişin sembolik olarak önemli bir işaretidir. Bundan sonraki Türkiye siyasetinde de merkez sağ ihtiyacı olan bir partiye ihtiyacı olmayacağından Türkiye’nin geleceği Ortadoğu’nun geleceği Kafkasların ve hatta Avrupa’nın geleceği artık AK Parti'nin üreteceği siyasetle şekillenecektir.

           Bu ekipte yerini alan Süleyman Soylu’ya tüm Türkiye’nin yüzde 90 Demokratları destek verecek hiçbir farkı olmayan düşüncesinde değişiklik olmayan vatansever sevdasından ve ülkesinin geleceği adına Süleyman Soylu’yu takip edecek ve göreceksiniz Ege, Akdeniz, Marmara, İç Anadolu ve tüm bölgelerde ciddi bir ivmeyi hep beraber görecek ve şahit olacağız. Ki ben Sayın Genel Başkanın Türkiye’yi karış karış gezen arkadaşlarından biri olarak sokaklarda dolaştığı ve halkla nasıl bütünleştiğini görür gibiyim ve hep beraber ileriki süreçte bunlara şahit olacağız.

           Kendi ifadesiyle "Öncelikle bu büyük hizmet kervanının içerisinde olmaktan, yüzleri memleketimize dönük bu samimi gönüllü insanların içinde olmaktan büyük bir onur duyduğumu tekrarlamak istiyorum" diyen ve hiçbir makam sevdası olmayan yalnızca ülkesi için yanıp tutuşan bir adam Süleyman Soylu.

           Sayın Soylu’nun AK Parti’ye geçişini hizmetinin devamını Türkiye’ye ve milletine karşı
bizler Demokrat Parti Genel İdare Kurulu Üyesi olarak şerefle Genel Başkan Yardımcılığını yaptığım ve yapan arkadaşlarım tamamına yakını Sayın Soylu’nun AK Parti’nin ve Sayın Başbakanımızın emrinde olduğumuzu tüm kamuoyuyla ve siz değerli okurlarla paylaşmaktan onur duyuyorum.

            Bundan sonraki yazılarımın Demokrat Parti’nin bitişini hızlandıran Hüsamettin Cindoruk ve eski küflenmişlerin Ankara hatıralarını sizlerle paylaşacağım.

           Şimdilik HOŞCAKALIN....

YORUM YAZ
Küfür, hakaret içeren; dil, din, ırk ayrımı yapan; yasalara aykırı ifade ve beyanda bulunan ve tamamı büyük harflerle yazılan yorumlar yayınlanmayacaktır.
       
ahmet bulut bakırköy DYP eski ilçe bşk nı 11 Ekim 2012
aynen katılıyorum sn üstadım sn bşk nm SÜLEYMAN SOYLU istanbul il başkanı iken benide siyaset hayatına kazandıran siyasette görev almama neden olan sn bşknm süleyman soylu cokk calışkan ve calıştıran üreten üretken ilkeli dürüst bir siyaset adamı dır AK PARTİDE görev alıp hizmete devam etmesinden dolayı kendisini buradan sizin vesilenizle bir kere daha kutlar başarılarının devamını dilerim